9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 3 Серпня, 2021

Обов’язкове страхування: як і за що пропонують платити українцям

 • На початку жовтня до Верховної Ради України було подано проект закону №9163 “Про фінансування охорони здоров’я та загальнообов’язкове страхування”. Поки законопроект знаходиться на розгляді, OBOZREVATEL розібрався, як фінансуватиметься система охорони здоров’я і які медичні послуги для українців будуть покриватися державним бюджетом.

  Звідки гроші на “безкоштовні” медичні послуги?

  За задумом ініціаторів проекту, нова бюджетно-страхова модель зможе забезпечити медичною допомогою все населення країни за національними медико-економічним стандартам.

  Очікується, що нова модель значно скоротить особисті витрати українців на медичні послуги. За даними за 2017 року система охорони здоров’я на 60% фінансувалася з гаманців пацієнтів, і лише 40% витрат покривав державний бюджет.

  Не менш важливо, що законопроект дозволить відновити паліативний, хоспісної та реабілітаційний сектори медицини, які сьогодні мало представлені на території країни.

  Охорона здоров’я отримає багатоканальне фінансування. Кошти будуть відраховуватися з: державного бюджету та фондів загальнообов’язкового страхування (близько 30%), позабюджетних фінансів загальнообов’язкових страхових внесків (50-60%), місцевих бюджетів (близько 10%) і особистих грошей пацієнтів, які також можуть бути представлені у вигляді добровільного медичного страхування, благодійних фондів та міжнародної допомоги (близько 15%).

  Оскільки застрахованими повинні бути всі, в законопроекті розписали, хто повинен сплачувати страхові внески.

  За працюючих громадян щорічний або щомісячні внески повинен виплачувати роботодавець. Фізична особа-підприємець, буде робити внески самостійно, це правило також стосується людей, які займаються незалежною професійною діяльністю.

  Загальнообов’язкове страхування непрацюючих громадян покривається з бюджету органів місцевого самоврядування. Ви знаєте, що гроші ходять за пацієнтом, а тому фінансування з бюджету буде розраховуватися на кількість населення, а не наданих медичних послуг.

  Які послуги можна буде отримати безкоштовно, а за що потрібно платити?

  З бюджету країни буде фінансуватися базова програма медичного забезпечення. У неї входять: екстрена медична допомога, програми СНІД-туберкульоз державного і місцевого рівня, паліативна допомога, лікування невідкладних і інших станів, що загрожують життю пацієнта, а також допомога у зв’язку з вагітністю та пологами, медична допомога дітям до 16 років.

  Загальнообов’язкове медичне страхування покриє витрати українців на лікування, діагностику, профілактику, реабілітацію, а також медикаменти в разі хвороби або травми, обумовлених в межах договору програми.

  Крім того, за ці кошти буде фінансуватися вторинна і третинна медична допомога і, частково, первинна. Правда, пацієнт повинен отримати направлення від терапевта, щоб діагностика або візит до лікаря вторинної медицини фінансувалися Національною службою здоров’я.

  З власної кишені доведеться платити за надання окремих видів медичних послуг додаткового попиту.

  Обладнання автомобілю швидкої медичної допомоги на базі авто Hyundai H350 Фото: Корпорація Богдан

  Скільки буде коштувати медична страховка?

  Законопроект передбачає створення Резервного Фонду загальнообов’язкового медичного страхування. Всі кошти, отримані від страхових внесків, будуть збиратися на спеціальних рахунках Національного банку України. Цільове призначення коштів і всі страхові виплати будуть контролюватися Національним медичним страховим агентством. Річний внесок за кожного співробітника, за прогнозами ініціаторів законопроекту, обійдеться приблизно в 4783 гривні, або ж в 398,56 гривні щомісячних платежів.

  З огляду на, що в Україні 17,9 мільйона економічно-активного населення, така ціна загальнообов’язкової страховки дозволить протягом 3-5 років забезпечити населення якісною, доступною і наданої за новими стандартами медичною допомогою.

  Роботодавців, які не підпишуть договори загальнообов’язкового медичного страхування, в законопроекті пропонується штрафувати. Посадова особа підприємця, організації або установи незалежно від форми власності, в тому числі фізична особа-підприємець і самозайнята особа повинні будуть сплатити штраф у розмірі від 20 до 30 неоподатковуваних мінімумів (від 360 до 510 гривень). Якщо порушення в перебігу року повториться сума збільшиться – від 680 до 1020 гривень.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Харківський завод спеціальних машин отримав контракт Міноборони на капремонт 110 автомобілів КамАЗ

  ДП «Харківський завод спеціальних машин» (ХЗСМ) отримало контракт Міноборони на капітальний ремонт 110 автомобілів КАМАЗ різних модифікацій...

  Скадовський морський порт прийняв перше торгове судно з початку року

  У Скадовському морському порту пришвартувалося перше у 2021 році торгове судно - Berk, яке прибуло під завантаження сільгосппродукцією на експорт.

  Wizz Air Hungary почала літати над Чорним морем під відповідальністю України

  Авіакомпанія Wizz Air Hungary з середи, 28 липня, почала виконувати польоти в Сімферопольському районі польотної інформації (РПІ) над відкритими водами Чорного моря...

  Україна вела переговори з Boeing про локалізацію літаків T-7A

  Колишній керівник ДП «Антонов» Олександр Лось розказав, що Україна вела переговори з Boeing по локалізації літаків T-7A Red Hawk.Про...

  Приватна компанія на замовлення ЗСУ відремонтує близько 150 двигунів для бронетехніки, систем залпового вогню та ЗРК

  Чергові два великих тендери, з пакета "липневих" замовлень Міноборони, з капітального ремонту значної партії дизельних двигунів попередньо виграла приватна фірма "ПРОМЕНЕРГО".

  На Одещині виконали випробувальні пуски модернізованих ракет до ОТРК “Точка-У” та нових “Тайфун-1” (відео)

  На полігоні Збройних сил України відбулись пуски модернізованих зразків ракет для ОТРК "Точка-У" та ракет "Тайфун-1" до систем РСЗВ 122-мм. Випробувальні пуски...

  На «Завод 410 ЦА» для ремонту прибув Ан-74 Прикордонної служби Казахстану

  На «Завод 410 ЦА» прибув транспортний Ан-74 Прикордонної служби Казахстану для проведення регламентних робіт.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

  На верфі «Нібулон» завершили ремонт пошуково-рятувального судна «Олександр Охрименко» (фото)

  Пошуково-рятувальне судно Військово-морських сил України «Олександр Охрименко» (A715) завершило ремонт на верфі «Нібулон».Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

  Зараз читають

  Німецька компанія Leifeld відмовилася поставити українському КБ «ЛУЧ» високоточне обладнання

  Німецька компанія Leifeld відмовилася поставити ДП «Державне Київське конструкторське бюро «Луч» високоточне обладнання.Про...

  На Одещині виконали випробувальні пуски модернізованих ракет до ОТРК “Точка-У” та нових “Тайфун-1” (відео)

  На полігоні Збройних сил України відбулись пуски модернізованих зразків ракет для ОТРК "Точка-У" та ракет "Тайфун-1" до...

  Турецький виробник буде встановлювати українські двигуни на всі нові моделі безпілотників Bayraktar

  Турецька компанія Baykar Makina у виробництві безпілотних літальних апаратів (БПЛА) використовує українські двигуни. Зараз вони застосовуються на...

  Харківський автозавод отримав замовлення на капремонт 20 тягачів МТЛБ

  ДП «Харківський автомобільний завод» (ХАЗ) отримало контракт Міноборони України на капітальний ремонт гусеничних тягачів МТ-ЛБ-АТ і МТ-ЛБу....