9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 17 Червня, 2021

Найбільший нафтовий трейдер у світі продає свій газовидобувний бізнес в Україні

 • Український олігарх Віктор Пінчук та мільярдер Іен Тейлор готуються продати газовидобувну компанію Geo Alliance.

  Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Економічну правду.

  Зазначається, що група Geo Alliance, яка складається з 16 родовищ, була сформована у 2 коротких етапи.

  “Перший тривав з вересня по листопад 2004 року, протягом яких на маловідомі компанії “Природні ресурси”, “Оберон-вугілля” і “Інтек гео” було оформлено десять родовищ вуглеводнів.

  Другий відбувся в липні 2007 року, коли невідоме підприємство “Східний геологічний союз” стало власником шести нафтогазових ділянок, частина з яких до цього була розвідана за рахунок державної НАК “Надра України”, – йдеться у статті.

  У 2012 році в газовому бізнесі Пінчука з’явився партнер: 25% акцій Geo Alliance викупив Vitol Group (Нідерланди) – найбільший нафтовий трейдер у світі, чия мінімальна річна виручка складає 150 млрд дол. А у 2017 році Vitol наростив свою частку в Geo Alliance до 50 %.

  “Для обох сторін Geo Alliance грав роль вхідного квитка на український газовий ринок.

  Так, в період президентської каденції Петра Порошенка структури Vitol самостійно, без компаній Пінчука, брали участь в конкурсі уряду на право розробки Юзівської ділянки вуглеводнів запаморочливою площею 7,9 тис кв км, але програли.

  Структури EastOne в той же період цікавилися покупкою газодобувної компанії “Куб-газ”, але поступилися нею Burisma Holdings Миколи Злочевського. Результатом різнобічних інтересів EastOne і Vitol стало теперішнє “розлучення”, – йдеться у статті.

  “Geo Alliance виставлений на продаж”, – повідомило Економічній правді джерело на ринку.

  ЕП звернулась за коментарями до Geo Alliance і Наталі Вовк, яка очолює прес-службу Пінчука, але у обох випадках не отримала відповідей. Проте згодом, після публікації матеріалу, у групі EastOne заявили, що інформація про продаж компанії Geo Alliance не відповідає дійсності.

  Один із бізнес-партнерів Пінчука, який побажав залишитися неназваним, в розмові з ЕП спростував інформацію про продаж Geo Alliance. За його словами, цю інформацію він “отримав з перших вуст”, тобто від Пінчука.

  Але джерело ЕП наполягає на своїй інформації і наводить три аргумента.

  Перший – рішення про продаж Geo Alliance розглядається Пінчуком паралельно з продажем другого “неключового” бізнесу – банку “Кредит Дніпро”.

  Другий – Geo Alliance продається за погодженням з Vitol. Таким чином, мова йде про продаж 100% цього газового бізнесу.

  Третій – у Пінчука оцінюють Geo Alliance в 300 млн дол, але в Vitol, як і на всьому вітчизняному ринку, цю ціну вважають відверто завищеною.

  За словами джерела ЕП, щоб виправдати заявлену вартість, засновник EastOne взявся “накачувати” свій газовий бізнес новими активами.

  “Vitol – найбільший світовий трейдер вуглеводнів, тому його відхід з українського ринку — негативний сигнал потенційним інвесторам України.

  Справа не тільки в іміджевих втратах. Відхід нідерландської групи, який готується, символізує черговий виток кризи у вітчизняній газодобувної галузі, викликаний обвалом цін на блакитне паливо.

  Якщо погано видобувачам, то не минути лиха і їх основному контрагенту — групі “Інтерпайп” Пінчука. Її трубні заводи ще у 2019 році почали відчувати згортання виробничої програми “Укргазвидобування” – найбільшого виробника вуглеводнів в Україні”, – йдеться у статті.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  В Україні працюють над створенням уламково-фугасного снаряда для артилерійських систем «Гіацинт»

  Державна акціонерна холдингова компанія «Артем» працює над кінетичним уламково-фугасним снарядом КОФС-152 до 152-мм артилерійських систем «Гіацинт».

  У Києві показали українську універсальну станцію постановки перешкод «Прометей-МФ5»

  На міжнародній зброярській виставці «Зброя та безпека – 2021» презентували станцію перешкод універсальну «Прометей-МФ5».Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

  “Інтерпайп” переміг у тендері на постачання “Укрзалізниці” понад чотирьох тисяч залізничних коліс

  Компанія "Інтерпайп НТЗ" стала переможцем тендеру в системі Prozorro на постачання АТ "Укрзалізниця" 4,4 тисячі одиниць суцільновальцьованих коліс.

  «Укрспецекспорт» підписав перший контракт на ремонт пакистанського літака Іл-78 в рамках виставки «Зброя та безпека»

  Державна компанія «Укрспецекспорт», що входить до складу ДК «Укроборонпром», в рамках роботи XVII Міжнародної спеціалізованої виставки «Зброя та безпека – 2021» підписала...

  КБ «ЛУЧ» представило широкому загалу модернізований самохідний ПТРК «Штурм-С» (фото)

  Під час міжнародної зброярської виставки «Зброя та безпека», яка проходить у Києві на базі Міжнародного виставкового центру, КБ «ЛУЧ» представило модернізований самохідний...

  Державна компанія «Артем» представила у Києві дрон-камікадзе «Мисливець»

  Державна акціонерна холдингова компанія «Артем» окрім боєприпасів до ствольної артилерії та авіації працює над дроном-камікадзе «Мисливець». Він був представлений на виставці «Зброя...

  Науковці Інституту молекулярної біології і генетики провели масштабне дослідження мікроорганізмів Київського метрополітену

  Науковці Інституту молекулярної біології і генетики Національної академії наук України провели масштабне дослідження мікроорганізмів столичного метрополітену.Передає Національний Промисловий Портал з...

  Суднобудівний завод «Нібулон» упродовж 2022 року збудує всі п’ять катерів для Морської охорони України

  Суднобудівний-судноремонтний завод компанії «Нібулон» згідно з планом упродовж 2022 року збудує всі п’ять катерів для Морської охорони Державної прикордонної служби України.

  Зараз читають

  Київ розпочав реалізовувати програму зі зниження швидкості руху в житлових зонах до 30 км/год

  У Києві на вул. Лютеранській встановили перший в місті знак обмеження швидкості транспортних засобів до 30 км/год,...

  Представлено дослідження про використання золошлакових матеріалів у дорожньому будівництві

  На платформі Комітету екології та сталого розвитку Європейської Бізнес Асоціації в рамках круглого столу, присвяченого використанню золошлакових...

  Європейський інвестиційний банк планує виділити Харкову 75 мільйонів євро на закупівлю нових трамваїв

  Європейський інвестиційний банк може виділити близько 75 мільйонів євро на закупівлю нових трамваїв і розбудову супутньої інфраструктури...

  Представлено дизайн нового зенітно-ракетного комплексу від КБ «ЛУЧ»

  Державне Київське конструкторське бюро «ЛУЧ» на міжнародній зброярській виставці «Зброя та Безпека - 2021» представило макет зенітно-ракетного...