9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 26 Червня, 2022

На Одещині оптовий виноробний завод розпочинає розливати ігристі вина нової торгової марки

Винзавод на півдні Одеської області почне робити власне шампанське – до 200 тисяч пляшок на місяць.

На півдні Одеської області, в селі Оксамитне, що недалеко від Болграда, незабаром почнуть розливати ігристі вина нової торгової марки. Передає Національний промисловий портал, з посиланням на «Думська».

Багато років цей завод займався виключно оптовими поставками виноматеріалів, не маючи власного розливу вина. Основними споживачами продукції були торгові марки «Інкерман», «Коблево», Артемівський, Харківський і Київський заводи шампанських вин. У довоєнний час багато продукції йшло в РФ.

Для виробництва шампанських вин найбільше цінуються сорти винограду Піно, Шардоне і Рислінг, – розповідає директор заводу Валерій Тінтулов. – Раніше ми поставляли виноматеріал навіть в Європу, але зараз вирішили відкрити цех по розливу свого шампанського, благо, якість нашого винограду дуже гарне.

Виноградники компанії займають близько 600 гектар, відмінною рисою яких є суглинні грунту. Там, де є глина, завжди виходять гарні червоні вина з мускатними ароматами. Вважається, що граничний термін, коли кущ дає стабільний урожай, – 25 років, а технологи заводу стверджують, що середній вік їх виноградників – 13-15 років. Звичайно, після холодних зим подекуди доводиться оновлювати лозу, але це йде тільки на користь господарству.

За словами виноградарів, в грунт частенько вносяться добрива. Звичайно, з точки зору екології кінцевого продукту, це не дуже добре, але нічого не поробиш – такі закони ринку. Втім, нещодавно тут освоїли новий метод підгодовування – практично безпечний і не містить хімікати. Підрізати лозу не спалюють, а переробляють. Подрібнені старі пагони розпилюють, за рахунок чого грунт стає багата калієм.

Загалом, у заводу є велике майбутнє. Гендиректор поділився своїми амбітними планами про виробництво шампанського:

Ми можемо розливати до 200 тисяч пляшок напою в місяць, думаю, наша якість буде набагато вище, ніж у конкурентів, а роздрібна ціна така ж – приблизно 100 гривень за пляшку. До того ж, є плани поставок в Румунію і навіть на величезний китайський ринок.

Розповідаючи про новий шампанському, Валерій Антонович згадує юність і нарікає на те, що зараз немає якісних дешевих столових вин.

Що ми пили в 70-80 роки минулого століття, коли були студентами? У вільному продажу були дешеві сухі вина – рислінги, Ркацителі і кілька сортів ігристих вин, які коштували від 70 копійок до 1 радянського рубля. Зараз у молоді немає такого вибору, вірніше він є, але студент навряд чи зможе собі це дозволити, – каже керівник.

Ще на заводі хочуть розвивати винний туризм, для чого збираються відкрити дегустаційний зал і магазин готової продукції.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають