9.5 C
Alba Iulia
Середа, 6 Грудня, 2023

На Кропивницькому полігоні твердих побутових відходів виготовляють біогумус з органічних відходів

Компанія Ecostyle, яка надає монопольні послуги з вивезення та утилізації сміття у Кропивницькому, виробляє біогумус з листя на міському полігоні твердих побутових відходів.

Про це підприємство повідомляє на власній сторінці у Facebook, передає LANDLORD.

Компанія зазначає, що проект розпочався у 2016 році, коли на території міського полігону було облаштовано чотири спеціальних бурти. Сюди відбирали лише органічні відходи, листя, дрібні гілки, які підприємство приймає на сміттєзвалище безкоштовно.

Власне переробку відходів у біогумус здійснюють каліфорнійські черв`яки, яких в експериментальних буртах налічується більше мільйона.

Їх у нас вже більше мільйона, і займаються вони вермікомпостуванням — переробляють органічні відходи у біогумус — 100% органічне добриво. Ми перевірили якість отриманого біогумусу у кількох лабораторіях. Результати навіть перевершили очікування, наш біогумус не перевищує жодних граничних показників небажаних елементів, що вказує на безпечність нашого продукту, — підкреслюють в компанії.

Як зазначає начальник виробництва Ігор Жмаченко, результати аналізів кислотності цього біогумусу вказують на його універсальність. Зокрема, у його складі відсутні важкі метали, незважаючи на те, що він вироблений на сміттєзвалищі. Тому біогумус можуть використовувати екогосподарства в якості добрива.

Фото Ecostyle - сучасний оператор у поводженні з твердими побутовими відходами.

За його словами, виробництво біогумусу відбувається впродовж чотирьох місяців: спочатку відбувається ферментування листя для створення відповідної температури, надалі воно вкладається в бурти та обробляється спеціальним розчином з біоелементами, і лише потім в цю масу підселяють черв’яків.

Для підтвердження отриманого результату на буртах облаштовані демонстраційні грядки, на яких висаджено картоплю, томати і квіти. Проте для масштабування виробництва у Ecostyle планують залучити інвестора.

Останні новини:

Зараз читають