9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 24 Березня, 2023

На Черкащині відновить роботу Іваньківський цукровий завод

blankНа Черкащині реанімують Іваньківський цукровий завод, що в Маньківському районі.

Уже сьогодні обласна адміністрація звернулась до Кабінету Міністрів України з ініціативою одержання права розпорядження підприємством органами виконавчої влади, вивівши його з підпорядкування Агентства Держрезерву.

Це дасть змогу в подальшому залучити інвестора, котрий зможе відновити діяльність заводу, модернізувавши його виробничі потужності. У цьому переконані маньківчани, вважаючи, що це – єдиний шлях його порятунку, адже сьогодні завод – один із найбільш проблемних боржників регіону.

Голова Маньківської районної адміністрації Ігор Віштак, який прибув на засідання тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати, каже, що на початок лютого цього року завод мав заборгованість по зарплаті в 1,7 млн грн.

Наразі ж неможливо навіть розробити графік погашення заборгованості з виплати заробітної плати, у зв’язку з відсутністю фінансування підприємства з Державного агентства резерву України, якому воно нині підпорядковане, – зауважив очільник Маньківщини. –У той же час за період з квітня 2016 року до січня 2017 року за рахунок коштів поворотної фінансової допомоги від товаровиробників вдалось дещо зменшити заборгованість по зарплаті – на 570 тисяч гривень.

Важливо, що сьогодні безпосередньо колектив заводу, товаровиробники, районне керівництво зацікавлені у збереженні підприємства, – сказав у ході засідання директор заводу Іван Бевз, – адже на території району вирощується достатня кількість цукрового буряка – лише торік близько 2,5 тис. га. А тому ми впевнені, у заводу є майбутнє.

Обласна влада підтримує ініціативи, що передбачають збереження та розвиток перспективних підприємств, – наголосив перший заступник голови ОДА Віталій Коваль. – Сьогодні насамперед маємо зберегти Іваньківський завод цілісним майновим комплексом. Водночас сподіватимемося на якнайшвидшу підготовку відповідної Постанови КМУ про передачу органам виконавчої влади права розпорядження підприємством.

Під час засідання заслухали також звіти голів Черкаської та Золотоніської комісій з питань погашення заборгованості.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають