9.5 C
Alba Iulia
Середа, 5 Жовтня, 2022

На АСРЗ успішно відновлений унікальний вантажнозахватний пристрій

blankЗ пропозицією відновити грейфер німецької фірми «PEINER SMAG» на Азовський судноремонтний завод звернулися постійні замовники. Уже понад 30 років цей 2-щелепний ковшовий 4-канатний грейфер геометричним об’ємом 21 м3 для перевантаження сипучих вантажів, зокрема зерна, використовувався партнерами на 25-тонних портальних кранах і забезпечував захоплення насипного вантажу вагою 14700 кілограмів за один підйом, що значно збільшувало швидкість перевалки.

Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-центр підприємства.

Виготовлення нового такого грейфера обійшлося б одеситам більш ніж в мільйон гривень, а істотно заощадити витрати можна було тільки за допомогою успішного ремонту, який до того ж міг реально продовжити пристрою термін експлуатації на роки.

Замовник нарікав, що через неповне змикання величезних щелеп грейфера, допускалося істотне просипання вантажу.

Аналіз проблем було здійснено фахівцями АСРЗ безпосередньо в Одесі.

Як розповів начальник техвідділу АСРЗ Віталій Лукашин, в ході обстеження на місці, судноремонтникам вдалося виявити ті самі механічні пошкодження, які і привели до зміни геометрії ножів целюстей грейфера, до того ж – множинні втомні тріщини.

Після укладення договору, в розібраному вигляді габаритний вантаж був привезений на авто платформі в Маріуполь: окремо були закріплені ліва і права щелепи, нижня і верхня траверси з тягами.

У момент розробки стратегії ремонту, пропонувалося кілька варіантів заміни або відновлювального ремонту. Зокрема, просто відновити ножі або замінити їх на зносостійкі зі сталі Хардокс 500.

Це листова сталь, яка використовується в конструкціях, що вимагають підвищеної зносостійкості. Зупинилися на другому варіанті – використанні стали Хардокс.

Так як за умовами контракту, АСРЗ взявся забезпечити доставку і придбання матеріалів, знадобився і спеціальний різальний інструмент, який також був придбаний. Все необхідне для затвердженої стратегії знайшли в Україні.

Так, в грудні було проведено ремонт, загальне складання і випробування працездатності грейфера. Після всіх необхідних процедур «німець» був зданий ВТК підприємства та доведений до товарного вигляду – зачищено та пофарбовано.

У січні вантаж вирушив до Одеси «довантажувати суда на рейді до повної місткості», і, як повідомили партнери, відновлений ківш вже перевірений в роботі, отримав позитивні оцінки фахівців.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають