9.5 C
Alba Iulia
Середа, 28 Липня, 2021

Лізинг рухомого залізничного складу в Україні за 9 місяців склав 1,4 мільярда гривень

 • Вартість нових угод членів асоціації “Українське об’єднання лізингодавців” про надання в лізинг рухомого складу залізничної техніки за три квартали 2020 року склала 1,4 мільярда гривень, що на 36% менше, ніж за аналогічний період 2019 року.

  Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

  “Найкращі результати лізингові компанії показали в першому кварталі, коли було укладено угод на 820 млн грн. Але вплив COVID-19 значно придушило попит на лізингові послуги в цій сфері і обсяги угод скоротилися на 74% за квартал. У третьому кварталі спостерігається відновлення ринку на 69% щодо попереднього кварталу, але рівень першого кварталу до сих пір не досягнуто”, – йдеться в повідомленні асоціації “Українське об’єднання лізингодавців”.

  У 2020 році, як зазначають в асоціації, компанія “ОТП Лізинг” уклала 83% від усіх нових угод з лізингу рухомого складу залізничної техніки, а ПУМБ відповідно – 17%.

  Згідно з інформацією асоціації, середня зношеність парку вантажних вагонів в Україні становить 75%. Середній вік рухомого складу досягає 27 років. При цьому, зношеність рухомого складу “Укрзалізниці” досягла 90%.

  “Не дивлячись на доступність такого інструменту, як лізинг вагонів, загальний парк вантажних вагонів в Україні не зазнав значних змін протягом поточного року. Так, на кінець вересня він виріс на 200 вагонів в порівнянні з минулим роком (приріст на 0,1%). більшість вагонів залишається у власності “Укрзалізниці” – 53% від загального парку. Але при цьому, парк компанії скорочується, тоді як парк вагонів приватних власників, також присутніх на ринку, розширюється”, – додали в асоціації.

  Відзначається, що домінують на ринку надання в оренду вантажних вагонів протягом останнього року саме приватні гравці. Так, в сегменті напіввагонів, наприклад, частка вагонів приватних гравців усіх завантажених вагонів варіювалася від 70% до 90%. У сегменті зерновозів — від 52% до 99%. Позначилося і на цьому розподілі вплив COVID-19. Через кризу, викликаного пандемією, частка “Укрзалізниці” значно скоротилася. Це вказує на те, що попит на вагони приватних гравців стабільний.

  За оцінками експертів, у вересні 2020 року надлишок вагонів в залежності від типу становив від 25% до 53%.

  “Тобто пропозиція вагонів значно перевищувала попит. Середні орендні ставки на ринку протягом року також зазнали значного впливу кризи, навесні 2020 року вони просіли на 36-90% в залежності від типу вагона. Починаючи з липня ставки почали відновлюватися, але так і не повернулися на докризовий рівень. У середньому в вересні орендні ставки на 60-63% нижче, ніж роком раніше”, – підсумували в асоціації.

  Своєю чергою обсяг вантажних перевезень залізницею за 9 місяців 2020 року, досяг 223 млн тонн, що на 5% менше, ніж за аналогічний період 2019 року. Левова частка належить внутрішнім перевезенням, які становлять 46%. У свою чергу, експортні перевезення склали 37% від загального обсягу перевезень, імпортні – 12%, а транзитні перевезення – 5%.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Підприємства аквакультури цьогоріч збільшили виробництво продукції

  Загальний обсяг вилову риби та інших водних біоресурсів підприємствами рибної галузі України за 6 місяців 2021 року...

  З початку року Україна збільшила виробництво електроенергії на 6%

  У січні-червні 2021 року Україна збільшила виробництво електроенергії на 5,9%, або на 4 303,1 млн кВт-год до 77 735,1 млн кВт-год у...

  SkyUp запускає рейси вже до другого міста Узбекистану

  Українська авіакомпанія SkyUp Airlines відкрила продаж квитків на рейси в Навої - друге за рахунком місто Узбекистану у маршрутній сітці перевізника.

  Компанія «Рубін-2017» випробовує власний 155-мм снаряд до САУ «Богдана»

  Приватна компанія «Рубін-2017» випробовує власний 155-мм снаряд до самохідної артилерійської установки (САУ) 2С22 «Богдана».Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

  Київ придбає 20 електробусів в рамках Кіотського протоколу

  Київ закупить 20 сучасних електробусів в рамках Кіотського протоколу, повідомив заступник голови КМДА Олександр Густєлєв.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням...

  За 15 років “Метінвест” інвестував в екологічні проєкти 3,5 мільярда доларів

  За словами гендиректора "Метінвесту", тема екології та декарбонізації буде основною для компанії в найближчі 20 - 30 років. Міжнародна вертикально інтегрована гірничо-металургійна...

  “Луцькводоканал” придбав нову партію техніки (фото)

  Автопарк комунального підприємства “Луцькводоканал” поповнився новою технікою.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ВолиньPost.Директор підприємства Віктор Гуменюк зауважив,...

  Понад 35 тисяч українських домогосподарств встановили сонячні електростанції

  На сьогодні в Україні понад 35,4 тисяч родин отримують електроенергію від енергії Сонця. Загальна потужність таких сонячних електростанцій (СЕС) становить 933 МВт.

  Зараз читають

  Державний науково-дослідний інститут авіації розглядає можливість локалізації радянських винищувачів в Україні

  У Державному науково-дослідному інституті (ДНДІ) авіації розглядають локалізацію радянських винищувачів в Україні.Передає Національний Промисловий...

  Підприємства аквакультури цьогоріч збільшили виробництво продукції

  Загальний обсяг вилову риби та інших водних біоресурсів підприємствами рибної галузі України за 6 місяців 2021 року...

  В Україні створять міжнародний центр підготовки пілотів

  Збройні сили України разом із закордонними партнерами розглядають доцільність створення в Україні міжнародного центру підготовки пілотів.

  Понад 35 тисяч українських домогосподарств встановили сонячні електростанції

  На сьогодні в Україні понад 35,4 тисяч родин отримують електроенергію від енергії Сонця. Загальна потужність таких сонячних...