9.5 C
Alba Iulia
Середа, 27 Січня, 2021

Лізинг рухомого залізничного складу в Україні за 9 місяців склав 1,4 мільярда гривень

 • Вартість нових угод членів асоціації “Українське об’єднання лізингодавців” про надання в лізинг рухомого складу залізничної техніки за три квартали 2020 року склала 1,4 мільярда гривень, що на 36% менше, ніж за аналогічний період 2019 року.

  Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

  “Найкращі результати лізингові компанії показали в першому кварталі, коли було укладено угод на 820 млн грн. Але вплив COVID-19 значно придушило попит на лізингові послуги в цій сфері і обсяги угод скоротилися на 74% за квартал. У третьому кварталі спостерігається відновлення ринку на 69% щодо попереднього кварталу, але рівень першого кварталу до сих пір не досягнуто”, – йдеться в повідомленні асоціації “Українське об’єднання лізингодавців”.

  У 2020 році, як зазначають в асоціації, компанія “ОТП Лізинг” уклала 83% від усіх нових угод з лізингу рухомого складу залізничної техніки, а ПУМБ відповідно – 17%.

  Згідно з інформацією асоціації, середня зношеність парку вантажних вагонів в Україні становить 75%. Середній вік рухомого складу досягає 27 років. При цьому, зношеність рухомого складу “Укрзалізниці” досягла 90%.

  “Не дивлячись на доступність такого інструменту, як лізинг вагонів, загальний парк вантажних вагонів в Україні не зазнав значних змін протягом поточного року. Так, на кінець вересня він виріс на 200 вагонів в порівнянні з минулим роком (приріст на 0,1%). більшість вагонів залишається у власності “Укрзалізниці” – 53% від загального парку. Але при цьому, парк компанії скорочується, тоді як парк вагонів приватних власників, також присутніх на ринку, розширюється”, – додали в асоціації.

  Відзначається, що домінують на ринку надання в оренду вантажних вагонів протягом останнього року саме приватні гравці. Так, в сегменті напіввагонів, наприклад, частка вагонів приватних гравців усіх завантажених вагонів варіювалася від 70% до 90%. У сегменті зерновозів — від 52% до 99%. Позначилося і на цьому розподілі вплив COVID-19. Через кризу, викликаного пандемією, частка “Укрзалізниці” значно скоротилася. Це вказує на те, що попит на вагони приватних гравців стабільний.

  За оцінками експертів, у вересні 2020 року надлишок вагонів в залежності від типу становив від 25% до 53%.

  “Тобто пропозиція вагонів значно перевищувала попит. Середні орендні ставки на ринку протягом року також зазнали значного впливу кризи, навесні 2020 року вони просіли на 36-90% в залежності від типу вагона. Починаючи з липня ставки почали відновлюватися, але так і не повернулися на докризовий рівень. У середньому в вересні орендні ставки на 60-63% нижче, ніж роком раніше”, – підсумували в асоціації.

  Своєю чергою обсяг вантажних перевезень залізницею за 9 місяців 2020 року, досяг 223 млн тонн, що на 5% менше, ніж за аналогічний період 2019 року. Левова частка належить внутрішнім перевезенням, які становлять 46%. У свою чергу, експортні перевезення склали 37% від загального обсягу перевезень, імпортні – 12%, а транзитні перевезення – 5%.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Катери «Слов’янськ» та «Старобільськ» отримають американські системи озброєння

  Патрульні катери типу Island «Слов’янськ» та «Старобільськ» Військово-морських сил України отримають американське озброєння.Передає Національний...

  Поліція Полтавщини поповнилася позашляховиками «Renault Duster»

  Автопарк поліції Полтавщини поповнився 12-ма новими службовими автомобілями «Renault Duster».Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.Керівники...

  “Трансбалктермінал” перевалив рекордний обсяг зернових за рік

  "Трансбалктермінал", що належить агрохолдингу "Кернел" і працює в порту Чорноморськ, у 2019/2020 МР перевалив 6,3 млн тонн зернових вантажів, встановивши таким чином...

  В Одесі починають закупівлі електробусів особливо великої місткості

  Перший проєкт закупівлі електробусів в Одесі було розглянуто та схвалено сьогодні, 26 січня, на засіданні депутатської комісії міської ради з житлово-комунального господарства.

  Україна закуповуватиме напряму в НАТО цілу низку військового обладнання

  У 2021 році безпосередньо в НАТО Україна закуповуватиме снайперські гвинтівки, машини розмінування, парашутні та радарні системи. Передає Національний Промисловий Портал з...

  Індія замовила в Україні комплектуючі до авіаційних ракет на $8 мільйонів

  Україна поставить Індії запасні частини для авіаційних ракет Р-27 класу «повітря-повітря».Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Defence Express.

  Завод «Маяк» розробив високоточні верстати для власних виробничих потреб

  ПАТ «Завод «Маяк», що входить до складу ДК «Укроборонпром», розробив два високоточних верстати серії Mayak Weapons, для використання у виробничому процесі заводу.

  «Аеророзвідку» реорганізують у частину Об’єднаних сил та науковий підрозділ

  Центром впровадження та супроводження автоматизованих систем оперативного (бойового) управління А2724 «Аеророзвідка» реорганізовують.Про це повідомила пресслужба частини на сторінці у Facebook. Передає Національний...

  Зараз читають

  Слов’янський полк Нацгвардії отримав нову техніку

  15-й Слов’янський полк Національної гвардії України отримав нову службову автотехніку для виконання службово-бойових завдань.

  Донецька залізниця відремонтувала 133 кілометри колій

  Донецька залізниця у 2020 році різними видами ремонту оновила 133,16 кілометра колії.Передає Національний Промисловий...

  На реконструкцію аеропорту в Одесі виділили 703 мільйони гривень

  У 2021 році продовжиться реалізація проєкту з реконструкції аеродромного комплексу в Міжнародному аеропорту «Одеса».

  Вітчизняну сигнальну міну «Спалах» готують до прийняття на озброєння української армії

  Вітчизняна сигнальна міна «Спалах» від київського заводу «Маяк» готується до прийняття на озброєння Збройних Сил України.