9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 12 Грудня, 2023

Комунальне підприємство «Волиньприродресурс» отримало право на видобуток бурштину, торфу і міді

Фото з вільних джерел

Комунальне підприємство «Волиньприродресурс» отримало ліцензії на розробку родовищ бурштину, торфу та міді.

Про це під час свого річного звіту на засіданні 10 сесії облради повідомив голова Волинської обласної ради, член президії партії УКРОП Ігор Палиця. Передає Національний промисловий портал, з посиланням на Zaxid.net

На думку політика, це дасть змогу підприємству, яке належить громаді, отримати щонайменшк півмільярда гривень прибутку, а кошти розподілятимуться між бюджетами місцевого, районного та обласного рівня за формулою 25х25х50.

«Сьогодні мені надіслали з Державної служби геології та надр спецдозволи на 20 років на видобуток покладів бурштину на 51 тисячі гектарів земель, торфу – на 9 тисячах гектарів і розробку родовищ міді – на 3,1 тисячі гектарів. Ми отримали ресурс, і, якщо не чинитимуть перешкод, на рахунку обласного бюджету буде не менше 500 мільйонів, які підуть на потреби громади. А я сподіваюсь, що Волинь отримає до мільярда гривень», – сказав голова облради.

Голова облради також звернувся до представників правоохоронних органів та органів місцевого самоврядування з проханням приділити увагу забезпеченню роботи підприємства «Волиньприродресурс». На його думку, не виключено, що розпочнеться боротьба за паї, земельні ділянки та території, на яких працюватиме компанія.

Окрім того Ігор Палиця повідомив, що підприємство має намір у майбутньому отримати ліцензії на видобуток нафти і газу, піску і щебеню, а також використання лісових ресурсів. За його словами, вже розпочалася робота з повернення громаді комунальних лісів. «Ліс вивозиться, а громада не отримує ні копійки. Це – неправильно. Ми хочемо почати зарибнювати ставки, взяти під контроль пісок і щебінь, щоб гроші йшли на ремонт доріг. У нас великі плани», – підсумував голова облради.

Додамо, що минулого року Волинська обласна рада створила групу, яка досліджує наслідки незаконного видобутку бурштину. Разом з комунальним підприємством «Волиньприродресурс» спеціалісти здійснили оцінку збитків та розробили заходи відновлення територій, порушених незаконними старателями.

Слід зазначити, що в українському парламенті легалізувати бурштин намагаються ще з 2006 року. Але відповідний законопроект («Про видобування та реалізацію бурштину») досі не прийнятий, хоча заступник міністра екології Світлана Коломієць під час візиту на Волинь обіцяла, що питання вирішать ось-ось, і анонсувала, що добувати бурштин дозволять приватним компаніям.

Останні новини:

Зараз читають