9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 26 Липня, 2021

Компанія з Бахрейну побудує в Черкасах сміттєпереробний завод за $80 млн

 • У Черкасах компанія “OAK Utility Solutions & Development WLL”(Бахрейн) збудує сміттєпереробний завод за $80 мільйонів.

  За реалізацію відповідного проекту депутати міської ради проголосували 23 листопада, передає Zmi.ck.ua.

  Сміттєпереобний завод, який розташується у промисловій зоні за 850 метрів від найближчих житлових будівель, зобов’язується звести компанія “Еко-Баік” за два роки з моменту отримання дозволу на початок будівельних робіт.

  Згідно з проектом інвестиційного договору, міська рада Черкас зобов’язується збирати і вивозити тверді відходи, а саме харчові рештки, папір, картон, деревину, металобрухт чорних і кольорових металів, кістки, шкіру, гуму, текстиль, скло, полімерні матеріали, на новозбудований завод протягом 25 років. За 1 тонну відходів обласному центру платитимуть 1 гривню.

  Примітно, що після підписання цього договору сортувати та вилучати тверді відходи у Черкасах ніхто більше не зможе. Забудовників міська влада зобов’язала надати графік зведення заводу і забезпечити онлайн-інформацією щодо викидів.

  Тверді побутові відходи перероблятимуть методом піролізу, зазначає виконавчий директор ТОВ “Еко-Баік” Андрій Богоявленський.

  Технологію, в результаті якої відсутні викиди в атмосферу діоксинів, важких металів та інших шкідливих речовин, ще називають “випарюванням”, – пояснює він. – Сміття перероблятиметься практично у вакуумі без доступу повітря, а зольний залишок можна використовувати у виготовленні пластифікаторів.

  За словами начальника відділу екології Черкаської міськради Володимира Гусаченко, сміттєпереробний завод дозволить Черкасам стати єдиним містом в Україні, яке перестане вивозити сміття на полігон.

  Підприємство перероблятиме, згідно з попередніми підрахунками, 90 тисяч тонн сміття у рік, з нього лишатиметься 4-9 тисяч тонн попелу для будівельних матеріалів, – розповідає фахівець. – На додачу, у процесі спалювання сміття за температури 1200°, що відповідає нормі, бо за ОВНС температура мусить бути вище 900° завод вироблятиме синтетичний газ та електроенергію.

  На сміттєпереробному заводі обов’язково організують сортування сміття, додає Володимир Гусаченко.

  Разом з тим, промисловий еколог, завідувач кафедри хімічних технологій Черкаського державного технологічного університету Геннадій Столяренко вважає «піролізну» технологію застарілою та небезпечною.

  Піроліз – це не спалювання, а нагрівання сміття без доступу кисню, що зменшує кількість газів, але ми отримуємо сірководень та альдегіди, – пояснює експерт. – Сьогодні технологію минулого століття застосовують на заводах у Фінляндії, Швеції, Норвегії, при цьому вкладаючи в очисні технології кошти, які перевищують вартість піролізу у 2-3 рази.

  Подібні заводи потрібно будувати далеко за межами міста, впевнений Геннадій Столяренко.

  Очищення газів без ретельного сортування сміття неможливе, – зауважує він. – Ми не уникнемо викидів в атмосферу миш’яку, селену, телуру, не зможемо зменшити викиди оксидів азоту, сірководню.

  Проти використання методу піролізу виступає й Алла Войцеховська, еколог МБО “Екологія-Право-Людина”, експертка групи “Охорона довкілля” Реанімаційного пакету реформ, яка нещодавно повернулася із зустрічі Європейського економічного бюро у Берліні. «У Європі шоковані пропагандою в Україні методу піролізу для побутових відходів, – каже вона. – Є лише два пілотні проекти з піролізом: в Канаді і Японії, які використовуються для нафтопродуктів або медичних відходів”.

  Інвестор з Бахрейну запропонував збудувати сміттєпереробний завод у Черкасах у 2014 році. Тоді між Черкаською обласною державною адміністрацією та ПП “KOOP International UA” було підписано відповідний меморандум про взаєморозуміння та співробітництво. Для реалізації проекту у листопаді 2014 року у Черкасах було зареєстровано компанію ТОВ “Еко-Баік”.

  Проект будівництва заводу спочатку не погодила Черкаська міськрада, а потім він не пройшов і громадські слухання, оскільки у компанії був відсутній досвід, готове техніко-економічне обґрунтування та власне проект заводу.

  Згідно з результатами дослідженням системи утилізації сміття у Черкасах, яке нещодавно провела французька компанія BETEN Ingénierie, у обласному центрі економічно доцільно виробляти компост з органічного сміття та сортувати неорганічні відходи. Експерти запропонували побудувати у Черкасах сміттєсортувальну лінію та завод із переробки органічного сміття, для чого потрібно близько 16 мільйонів євро: 4,7 млн євро на сортувальну лінію та 1,3 млн євро на завод з переробки органічних відходів.

  У BETEN Ingénierie зазначають, що утилізація сміття на заводі від “Еко-Баік” може доповнити їхні пропозиції, але все повинно розвиватися паралельно і скоординовано, бо технологія піролізу не дозволить утилізувати сміття повністю без сортування відходів та вилучення органічного сміття.

  Є ще одна альтернатива: компанія “ЕКО-ЧЕ” має намір побудувати за інвестиції хорватської компанії “Технікс” сміттєпереробний завод для виготовлення компосту і RDF-палива.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Комплексом протикорабельних ракет «Нептун» зацікавилися три іноземні країни

  У вітчизняному ракетному протикорабельному комплексі РК-360МЦ «Нептун» зацікавлені три країни.Про це в інтерв’ю для «Новинарня»...

  Китайська компанія хоче інвестувати у виробництво електрокарів в Україні

  Один з китайських виробників електромобілів планує розташувати своє виробництво в Україні.Про це розповів генеральний директор Всеукраїнської асоціації автоімпортерів і...

  «Артем» провів випробування боєприпасів калібру 155-мм (фото)

  ДАХК «Артем», який входить до складу ДК «Укроборонпром» випробував власний боєприпас калібру 155 мм.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

  Промислове виробництво в Україні зросло на 2,1%

  За січень-червень 2021 року обсяги промислового виробництва в Україні зросли на 2,1% у порівнянні з аналогічним періодом 2020 року.

  Літак Ан-70 відновив польоти після тривалого простою (відео)

  Середньомагістральний вантажний літак Ан-70, в рамках підготовки до святкового параду на День Незалежності, 23 липня повернувся у небо після тривалої перерви.

  На Запоріжжі аграрії відзначають значне збільшення врожайності

  Згідно з нинішніми даними, цього року урожай у Запорізькій області набагато більший у порівнянні з минулими роками.Про це...

  Дизель-потяг ДПКр-2 Крюківського вагонобудівного заводу проїхав вже майже мільйон кілометрів

  Дизель-поїзд ДПКр-2 виробництва Крюківського вагонобудівного заводу з моменту введення в експлуатацію в жовтні 2015 року та станом на 18 липня поточного року...

  EASA розпочала сертифікацію одного з українських авіавиробників

  Європейська агенція авіаційної безпеки (European Aviation Safety Agency, або EASA) розпочала сертифікацію одного з українських авіавиробників.Передає Національний Промисловий Портал з...

  Зараз читають

  З аеропорту Ужгорода виконали перший міжнародний рейс

  Аеропорт Ужгород обслужив перший міжнародний рейс з моменту відновлення роботи аеропорту.Передає Національний Промисловий Портал з...

  Дизель-потяг ДПКр-2 Крюківського вагонобудівного заводу проїхав вже майже мільйон кілометрів

  Дизель-поїзд ДПКр-2 виробництва Крюківського вагонобудівного заводу з моменту введення в експлуатацію в жовтні 2015 року та станом...

  Річкові вантажоперевезення Дніпром за перше півріччя зросли на 64%

  Річкою Дніпро за перше півріччя 2021 року було перевезено 5,4 мільйона тонн вантажів, що на 63,9% або...

  У Збройних силах відкрили школи підготовки фахівців радіоелектронної боротьби та розвідки

  У навчальних центрах Збройних Сил України відкрито нові школи підготовки кваліфікованих фахівців – радіоелектронної боротьби та радіоелектронної...