9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 23 Квітня, 2021

Компанія з Бахрейну побудує в Черкасах сміттєпереробний завод за $80 млн

 • У Черкасах компанія “OAK Utility Solutions & Development WLL”(Бахрейн) збудує сміттєпереробний завод за $80 мільйонів.

  За реалізацію відповідного проекту депутати міської ради проголосували 23 листопада, передає Zmi.ck.ua.

  Сміттєпереобний завод, який розташується у промисловій зоні за 850 метрів від найближчих житлових будівель, зобов’язується звести компанія “Еко-Баік” за два роки з моменту отримання дозволу на початок будівельних робіт.

  Згідно з проектом інвестиційного договору, міська рада Черкас зобов’язується збирати і вивозити тверді відходи, а саме харчові рештки, папір, картон, деревину, металобрухт чорних і кольорових металів, кістки, шкіру, гуму, текстиль, скло, полімерні матеріали, на новозбудований завод протягом 25 років. За 1 тонну відходів обласному центру платитимуть 1 гривню.

  Примітно, що після підписання цього договору сортувати та вилучати тверді відходи у Черкасах ніхто більше не зможе. Забудовників міська влада зобов’язала надати графік зведення заводу і забезпечити онлайн-інформацією щодо викидів.

  Тверді побутові відходи перероблятимуть методом піролізу, зазначає виконавчий директор ТОВ “Еко-Баік” Андрій Богоявленський.

  Технологію, в результаті якої відсутні викиди в атмосферу діоксинів, важких металів та інших шкідливих речовин, ще називають “випарюванням”, – пояснює він. – Сміття перероблятиметься практично у вакуумі без доступу повітря, а зольний залишок можна використовувати у виготовленні пластифікаторів.

  За словами начальника відділу екології Черкаської міськради Володимира Гусаченко, сміттєпереробний завод дозволить Черкасам стати єдиним містом в Україні, яке перестане вивозити сміття на полігон.

  Підприємство перероблятиме, згідно з попередніми підрахунками, 90 тисяч тонн сміття у рік, з нього лишатиметься 4-9 тисяч тонн попелу для будівельних матеріалів, – розповідає фахівець. – На додачу, у процесі спалювання сміття за температури 1200°, що відповідає нормі, бо за ОВНС температура мусить бути вище 900° завод вироблятиме синтетичний газ та електроенергію.

  На сміттєпереробному заводі обов’язково організують сортування сміття, додає Володимир Гусаченко.

  Разом з тим, промисловий еколог, завідувач кафедри хімічних технологій Черкаського державного технологічного університету Геннадій Столяренко вважає «піролізну» технологію застарілою та небезпечною.

  Піроліз – це не спалювання, а нагрівання сміття без доступу кисню, що зменшує кількість газів, але ми отримуємо сірководень та альдегіди, – пояснює експерт. – Сьогодні технологію минулого століття застосовують на заводах у Фінляндії, Швеції, Норвегії, при цьому вкладаючи в очисні технології кошти, які перевищують вартість піролізу у 2-3 рази.

  Подібні заводи потрібно будувати далеко за межами міста, впевнений Геннадій Столяренко.

  Очищення газів без ретельного сортування сміття неможливе, – зауважує він. – Ми не уникнемо викидів в атмосферу миш’яку, селену, телуру, не зможемо зменшити викиди оксидів азоту, сірководню.

  Проти використання методу піролізу виступає й Алла Войцеховська, еколог МБО “Екологія-Право-Людина”, експертка групи “Охорона довкілля” Реанімаційного пакету реформ, яка нещодавно повернулася із зустрічі Європейського економічного бюро у Берліні. «У Європі шоковані пропагандою в Україні методу піролізу для побутових відходів, – каже вона. – Є лише два пілотні проекти з піролізом: в Канаді і Японії, які використовуються для нафтопродуктів або медичних відходів”.

  Інвестор з Бахрейну запропонував збудувати сміттєпереробний завод у Черкасах у 2014 році. Тоді між Черкаською обласною державною адміністрацією та ПП “KOOP International UA” було підписано відповідний меморандум про взаєморозуміння та співробітництво. Для реалізації проекту у листопаді 2014 року у Черкасах було зареєстровано компанію ТОВ “Еко-Баік”.

  Проект будівництва заводу спочатку не погодила Черкаська міськрада, а потім він не пройшов і громадські слухання, оскільки у компанії був відсутній досвід, готове техніко-економічне обґрунтування та власне проект заводу.

  Згідно з результатами дослідженням системи утилізації сміття у Черкасах, яке нещодавно провела французька компанія BETEN Ingénierie, у обласному центрі економічно доцільно виробляти компост з органічного сміття та сортувати неорганічні відходи. Експерти запропонували побудувати у Черкасах сміттєсортувальну лінію та завод із переробки органічного сміття, для чого потрібно близько 16 мільйонів євро: 4,7 млн євро на сортувальну лінію та 1,3 млн євро на завод з переробки органічних відходів.

  У BETEN Ingénierie зазначають, що утилізація сміття на заводі від “Еко-Баік” може доповнити їхні пропозиції, але все повинно розвиватися паралельно і скоординовано, бо технологія піролізу не дозволить утилізувати сміття повністю без сортування відходів та вилучення органічного сміття.

  Є ще одна альтернатива: компанія “ЕКО-ЧЕ” має намір побудувати за інвестиції хорватської компанії “Технікс” сміттєпереробний завод для виготовлення компосту і RDF-палива.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Розпочались випробування нової моделі трамвая “Татра-Юг” (фото)

  У вівторок, 20 квітня, відбувся перший виїзд на експлуатаційні випробування нового трамваю заводу Татра-Юг модифікації К-1Т306, що...

  Для виробництва нової станції «Кольчуга» необхідно від 9 до 12 місяців

  Цикл виробництва нової автоматизовані станції радіотехнічної розвідки «Кольчуга» складає від 9 до 12 місяців.Про це в інтерв’ю для...

  Вінницьке підприємство встановлюватиме на радянську автотехніку німецькі мотори

  У Вінниці на радянську автотехніку встановлюватимуть мотори з Німеччини, цю роботу проводитиме ДП «45 експериментальний механічний завод».Передає Національний Промисловий...

  Українська система управління озброєнням гелікоптерів пішла на експорт

  Приватне підприємство «Рамзай» повністю освоїло та розпочало випуск систем управління зброєю бойового гелікоптера. Наразі вже виконано перші експортні контракти для вітчизняної системи.

  Запущено новий маршрут доставлення українського металу в Європу річковим транспортом

  В Ізмаїльському морському порту вперше розвантажили баржу місткістю понад 5 тисяч тонн. Крім того, для транспортування вантажу в порт був використаний новий...

  Виробництво біткоїнів використовує порівняні з Україною обсяги споживання електроенергії

  На «майнінг» (простішими словами - виробництво) популярної криптовалюти біткоїн щорічно витрачається 121,36 терават-годин електроенергії. Таку інформацію надали дослідники Кембриджського університету.

  “Держгідрографія” оголосила тендер на страхування власних безпілотних авіаційних комплексів

  Державна установа "Держгідрографія" 19 квітня оголосила тендер на страхування майна - безпілотних авіаційних комплексів, про що повідомляється в системі електронних держзакупівель ProZorro.

  Мінінфраструктури розвиватиме річкові туристичні маршрути з Києва в Канів та Чорнобиль

  Міністерство інфраструктури вважає за необхідне розвивати туристичні маршрути на річкових шляхах країни, зокрема, маршрутів з Києва до Канева та в Чорнобиль.

  Зараз читають

  Як українські військовослужбовці готують до літніх стрільб гігантські САУ “Піон” (фото)

  У Збройних Силах України зараз відбувається перехід на режим літньої експлуатації озброєння та військової техніки, і цей...

  Підприємства “Укроборонпрому” збільшили виробництво на 5% у I кварталі

  Загальний обсяг виробництва товарів, виконання робіт та надання послуг підприємств державного концерну "Укроборонпром" у першому кварталі поточного...

  Українські компанії домовляються з латвійським підприємством про оренду локомотивів для розвитку приватних залізничних перевезень

  Даугавпілський локомотиворемонтний завод (ДЛРЗ) веде переговори з низкою українських компаній про оренду локомотивів під пілотний проєкт "Укрзалізниці"...

  Вінницьке підприємство опанувало 70% виробництва спецінструментів для армійських майстерень технічного обслуговування

  Вінницький "45 експериментальний механічний завод" опанував самостійне виробництво 70% спецінструменту для різноманітних армійських майстерень технічного обслуговування.