9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 4 Березня, 2021

Київська компанія має намір розпочати видобуток літію в Донецькій області у 2021 році

 • “Петро-Консалтинг” планує у 2021 році почати видобуток літію в Донецькій області з іноземним партнером.

  Передає Національний промисловий портал, з посиланням на Інтерфакс-Україна.

  ТОВ “Петро-Консалтинг” (Київ), на початку цього року отримало спеціальний дозвіл Держгеонадр на видобуток літієвих руд на Шевченківському родовищі (Великоновосілківський р-н Донецької обл.) З запасами 14 млн тонн, планує залучити мажоритарного іноземного партнера для його розробки і розпочати видобуток в 2021 році.

  Попереднє ТЕО показує необхідність здійснення інвестиції понад $120 млн у створення: виробничої інфраструктури (електро-, газо-, водопостачання і водовідведення, будівництво дороги до залізничної станції і дороги між шахтою і збагачувальної фабрикою), будівництво шахти глибиною як мінімум 500 м і збагачувальної фабрики, – сказав в коментарі агентству” Інтерфакс-Україна “директор компанії Ігор Коломієць.

  За його словами, для виконання проекту будівництва шахти замовлено ТЕО в одній з профільних міжнародних консалтингових компаній.

  І.Коломіец повідомив, що в даний час ведуться переговори з міжнародними інвесторами, які мають досвід видобутку металевих руд шахтним методом, збагачення літієвих руд у літієвий концентрат і дистрибуції літієвого концентрату.

  “Петро-Консалттінг” підписав протокол про наміри з двома міжнародними компаніями і веде переговори про підписання відповідних договорів. Інвестори будуть залучені на умовах їх участі в капіталі, а також сприяння залученню кредитних ресурсів. Також планується укласти довгостроковий off-take agreement, – зазначив директор компанії. Він уточнив, що одна з компаній вже має подібний проект.

  За його словами, якщо раніше літієвий концентрат одержували переважно з “соляних озер” в Болівії, Аргентині та інших країнах Латинської Америки, то в зв’язку зі значним зростанням на літій в світі останнім часом стала цікавою видобуток літієвих руд вже не тільки кар’єрним методом, але і шахтним. В Україні є родовища літієвих руд, але їх видобуток ніколи не здійснювалася через специфіку їх залягання, який передбачає саме шахтну видобуток, пояснив експерт.

  Серед основних труднощів в реалізації проекту І.Коломіец виділив побоювання інвесторів роботи поблизу зони військового конфлікту і відсутність необхідної інфраструктури. Зокрема, необхідно буде побудувати 40-км лінію електропередач напругою 150 кВ, прокласти газопровід майже 20 км і побудувати 35 км залізничної гілки для вивезення концентрату.

  Він також підкреслив, що стратегічною метою “Петро-Консалтингу” є після запуску виробництва літієвої концентрату побудувати в Україні хімічний завод з виробництва з нього карбаміду літію, в зв’язку з чим компанія в березні цього року вже отримала погодження Кіровоградської облради на надання спецдозволу на видобуток надр на ділянці “Добрий” (с.Тернівка Новоархангельського р-ну Кіровоградської обл.).

  Літієвого концентрату з Шевченківського родовища буде недостатньо для забезпечення роботи такого заводу. Тому додатковий видобуток літієвих руд на родовищі “Доброго” і їх збагачення в літієвий концентрат є важливою умовою побудови такого заводу, – пояснив І.Коломіец.

  Коментуючи публікації в ЗМІ про нібито зв’язку “Петро-Консалтинг” з народним депутатом Ігорем Кононенко, заступник голови РНБО Олегом ГЛАДКОВСЬКА, бізнесемном Василем Хмельницьким директор компанії категорично їх спростував.

  І.Кононенко, О.Гладковській і В.Хмельницький не мають ні прямих, ні опосередкованих бізнес-інтересів в “Петро-Консалтинг”, – заявив П.Коломіец.

  Він уточнив, що раніше очолював компанію “Надрагазнефть-консалтинг”, у якій були ті ж власники, що і у “Петро-Консалтинг” – Олег Большаков і Микола Єсипенко і яка була заснована з метою отримання спеціальних дозволів на користування нафтогазоносними надрами, перш за все для їх геологічного вивчення.

  Однак через нереалізації цих планів компанія була ліквідована. Виконувати роботи з геологічного вивчення та надавати консультації в цій сфері було раціонально за допомогою тільки Петро-Консалтинг, – сказав директор.

  Як повідомлялося, спецдозвіл на видобуток літієвих руд на Полохівском родовищі (Кіровоградська обл.) В Україні в квітні 2017 року одержало також ТОВ “Укрлітійвидобування” (Мале Виска, Кіровоградська обл.). Якщо раніше його власниками були Степан Євсюков та Роман Кукотенко, то тепер, згідно з держреєстру, власником 85% є Harsam Ores FZE (ОАЕ) з єгипетським кінцевим бенефіціаром Міна Азер Мамлук Халіл, ще 10% належить відомому українському бізнесменові Ігорю Воронову і 5% – Олегу Кадникову.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Український виробник підписав контракт на виготовлення трамваїв нової моделі для Києва

  Консорціум компаній ТОВ "Татра-Юг" та Запорізького хлібокомбінату №1 офіційно став переможцем тендеру на постачання трамваїв в місто...

  Чехи домовляються про виробництво малих модульних реакторів в Україні

  В Україні розглядають питання початку виробництво малих модульних реакторів (ММР). Переговори про це йдуть між Міненерго та чеським концерном Witkowitz.

  Цьогоріч в Україні з’явиться нова державна авіакомпанія

  Заступник керівника Офісу Президента України Кирило Тимошенко повідомив, що роботи зі створення державного авіаперевізника будуть завершені у 2021 році.

  У Маріуполі завершили екопроєкт з реконструкції аглофабрики на ММК ім. Ілліча на понад $ 160 мільйонів

  Маріупольський металургійний комбінат ім.Ілліча (ММК, Донецька обл.), що входить до групи "Метінвест", завершив один з найбільших екологічних проєктів в історії незалежної України...

  Термінал “Рісо-Південь” готовий до перевалки зернових вантажів у контейнерах

  Компанія Risoil планує налагодити перевалку зернових вантажів в контейнерах.Про це розповіла Олена Мельникова, директор терміналу "Рісо-Південь", що працює...

  Художниця з Прикарпаття розробила та налагодила виробництво ексклюзивного взуття

  На Прикарпатті у місті Косів художниця Світлана Гебель налагодила виробництво взуття.Про це повідомляє Вікторія Дутка-Жаворонкова на сторінці Косівський...

  Windrose цьогоріч планує розширити карту польотів по Україні мінімум до 10 аеропортів

  Авіакомпанія Windrose у 2021 році планує розширити карту внутрішніх польотів і об'єднати мінімум 10 міст України.Про це в...

  “Інтерпайп НТЗ” направив понад 80 мільйонів гривень на реалізацію екологічних проєктів

  ПАТ "Інтерпайп Нижньодніпровський трубопрокатний завод" приєднався до "Комплексної програми екологічної безпеки та впровадження сталого розвитку міста Дніпро на 2021-2025 роки", яка була...

  Зараз читають

  Європейський інвестиційний банк інвестує в ремонт та модернізацію шлюзів на Дніпрі

  Міністерство інфраструктури України приступає до підготовки фінансового договору з Європейським інвестиційним банком (ЄІБ) з питань ремонту та...

  Українські конструктори показали гібридну гусеничну бронеплатформу “Шторм” на виставці в Дубаї

  Команда українського конструктора бронетехніки Олександра Кузнєцова представила на виставці в Об’єднаних Арабських Еміратах IDEX-2021 свою розробку “Шторм”....

  На переправі Орлівка-Ісакча встановлять зарядну станцію для електромобілів

  Незабаром на території поромної переправи через Дунай, що з'єднує українську Орлівку і румунське місто Ісакча, з'явиться зарядна...

  У січні на Львівщині помітно зросло виробництво паперу та деревини

  У січні, у порівнянні з показником цього місяця у 2020 році, виробництво промислової продукції в області збільшилось на...