9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 29 Вересня, 2023

Київська компанія має намір розпочати видобуток літію в Донецькій області у 2021 році

“Петро-Консалтинг” планує у 2021 році почати видобуток літію в Донецькій області з іноземним партнером.

Передає Національний промисловий портал, з посиланням на Інтерфакс-Україна.

ТОВ “Петро-Консалтинг” (Київ), на початку цього року отримало спеціальний дозвіл Держгеонадр на видобуток літієвих руд на Шевченківському родовищі (Великоновосілківський р-н Донецької обл.) З запасами 14 млн тонн, планує залучити мажоритарного іноземного партнера для його розробки і розпочати видобуток в 2021 році.

Попереднє ТЕО показує необхідність здійснення інвестиції понад $120 млн у створення: виробничої інфраструктури (електро-, газо-, водопостачання і водовідведення, будівництво дороги до залізничної станції і дороги між шахтою і збагачувальної фабрикою), будівництво шахти глибиною як мінімум 500 м і збагачувальної фабрики, – сказав в коментарі агентству” Інтерфакс-Україна “директор компанії Ігор Коломієць.

За його словами, для виконання проекту будівництва шахти замовлено ТЕО в одній з профільних міжнародних консалтингових компаній.

І.Коломіец повідомив, що в даний час ведуться переговори з міжнародними інвесторами, які мають досвід видобутку металевих руд шахтним методом, збагачення літієвих руд у літієвий концентрат і дистрибуції літієвого концентрату.

“Петро-Консалттінг” підписав протокол про наміри з двома міжнародними компаніями і веде переговори про підписання відповідних договорів. Інвестори будуть залучені на умовах їх участі в капіталі, а також сприяння залученню кредитних ресурсів. Також планується укласти довгостроковий off-take agreement, – зазначив директор компанії. Він уточнив, що одна з компаній вже має подібний проект.

За його словами, якщо раніше літієвий концентрат одержували переважно з “соляних озер” в Болівії, Аргентині та інших країнах Латинської Америки, то в зв’язку зі значним зростанням на літій в світі останнім часом стала цікавою видобуток літієвих руд вже не тільки кар’єрним методом, але і шахтним. В Україні є родовища літієвих руд, але їх видобуток ніколи не здійснювалася через специфіку їх залягання, який передбачає саме шахтну видобуток, пояснив експерт.

Серед основних труднощів в реалізації проекту І.Коломіец виділив побоювання інвесторів роботи поблизу зони військового конфлікту і відсутність необхідної інфраструктури. Зокрема, необхідно буде побудувати 40-км лінію електропередач напругою 150 кВ, прокласти газопровід майже 20 км і побудувати 35 км залізничної гілки для вивезення концентрату.

Він також підкреслив, що стратегічною метою “Петро-Консалтингу” є після запуску виробництва літієвої концентрату побудувати в Україні хімічний завод з виробництва з нього карбаміду літію, в зв’язку з чим компанія в березні цього року вже отримала погодження Кіровоградської облради на надання спецдозволу на видобуток надр на ділянці “Добрий” (с.Тернівка Новоархангельського р-ну Кіровоградської обл.).

Літієвого концентрату з Шевченківського родовища буде недостатньо для забезпечення роботи такого заводу. Тому додатковий видобуток літієвих руд на родовищі “Доброго” і їх збагачення в літієвий концентрат є важливою умовою побудови такого заводу, – пояснив І.Коломіец.

Коментуючи публікації в ЗМІ про нібито зв’язку “Петро-Консалтинг” з народним депутатом Ігорем Кононенко, заступник голови РНБО Олегом ГЛАДКОВСЬКА, бізнесемном Василем Хмельницьким директор компанії категорично їх спростував.

І.Кононенко, О.Гладковській і В.Хмельницький не мають ні прямих, ні опосередкованих бізнес-інтересів в “Петро-Консалтинг”, – заявив П.Коломіец.

Він уточнив, що раніше очолював компанію “Надрагазнефть-консалтинг”, у якій були ті ж власники, що і у “Петро-Консалтинг” – Олег Большаков і Микола Єсипенко і яка була заснована з метою отримання спеціальних дозволів на користування нафтогазоносними надрами, перш за все для їх геологічного вивчення.

Однак через нереалізації цих планів компанія була ліквідована. Виконувати роботи з геологічного вивчення та надавати консультації в цій сфері було раціонально за допомогою тільки Петро-Консалтинг, – сказав директор.

Як повідомлялося, спецдозвіл на видобуток літієвих руд на Полохівском родовищі (Кіровоградська обл.) В Україні в квітні 2017 року одержало також ТОВ “Укрлітійвидобування” (Мале Виска, Кіровоградська обл.). Якщо раніше його власниками були Степан Євсюков та Роман Кукотенко, то тепер, згідно з держреєстру, власником 85% є Harsam Ores FZE (ОАЕ) з єгипетським кінцевим бенефіціаром Міна Азер Мамлук Халіл, ще 10% належить відомому українському бізнесменові Ігорю Воронову і 5% – Олегу Кадникову.

Останні новини:

Зараз читають