9.5 C
Alba Iulia
Середа, 23 Червня, 2021

Київська компанія має намір розпочати видобуток літію в Донецькій області у 2021 році

 • “Петро-Консалтинг” планує у 2021 році почати видобуток літію в Донецькій області з іноземним партнером.

  Передає Національний промисловий портал, з посиланням на Інтерфакс-Україна.

  ТОВ “Петро-Консалтинг” (Київ), на початку цього року отримало спеціальний дозвіл Держгеонадр на видобуток літієвих руд на Шевченківському родовищі (Великоновосілківський р-н Донецької обл.) З запасами 14 млн тонн, планує залучити мажоритарного іноземного партнера для його розробки і розпочати видобуток в 2021 році.

  Попереднє ТЕО показує необхідність здійснення інвестиції понад $120 млн у створення: виробничої інфраструктури (електро-, газо-, водопостачання і водовідведення, будівництво дороги до залізничної станції і дороги між шахтою і збагачувальної фабрикою), будівництво шахти глибиною як мінімум 500 м і збагачувальної фабрики, – сказав в коментарі агентству” Інтерфакс-Україна “директор компанії Ігор Коломієць.

  За його словами, для виконання проекту будівництва шахти замовлено ТЕО в одній з профільних міжнародних консалтингових компаній.

  І.Коломіец повідомив, що в даний час ведуться переговори з міжнародними інвесторами, які мають досвід видобутку металевих руд шахтним методом, збагачення літієвих руд у літієвий концентрат і дистрибуції літієвого концентрату.

  “Петро-Консалттінг” підписав протокол про наміри з двома міжнародними компаніями і веде переговори про підписання відповідних договорів. Інвестори будуть залучені на умовах їх участі в капіталі, а також сприяння залученню кредитних ресурсів. Також планується укласти довгостроковий off-take agreement, – зазначив директор компанії. Він уточнив, що одна з компаній вже має подібний проект.

  За його словами, якщо раніше літієвий концентрат одержували переважно з “соляних озер” в Болівії, Аргентині та інших країнах Латинської Америки, то в зв’язку зі значним зростанням на літій в світі останнім часом стала цікавою видобуток літієвих руд вже не тільки кар’єрним методом, але і шахтним. В Україні є родовища літієвих руд, але їх видобуток ніколи не здійснювалася через специфіку їх залягання, який передбачає саме шахтну видобуток, пояснив експерт.

  Серед основних труднощів в реалізації проекту І.Коломіец виділив побоювання інвесторів роботи поблизу зони військового конфлікту і відсутність необхідної інфраструктури. Зокрема, необхідно буде побудувати 40-км лінію електропередач напругою 150 кВ, прокласти газопровід майже 20 км і побудувати 35 км залізничної гілки для вивезення концентрату.

  Він також підкреслив, що стратегічною метою “Петро-Консалтингу” є після запуску виробництва літієвої концентрату побудувати в Україні хімічний завод з виробництва з нього карбаміду літію, в зв’язку з чим компанія в березні цього року вже отримала погодження Кіровоградської облради на надання спецдозволу на видобуток надр на ділянці “Добрий” (с.Тернівка Новоархангельського р-ну Кіровоградської обл.).

  Літієвого концентрату з Шевченківського родовища буде недостатньо для забезпечення роботи такого заводу. Тому додатковий видобуток літієвих руд на родовищі “Доброго” і їх збагачення в літієвий концентрат є важливою умовою побудови такого заводу, – пояснив І.Коломіец.

  Коментуючи публікації в ЗМІ про нібито зв’язку “Петро-Консалтинг” з народним депутатом Ігорем Кононенко, заступник голови РНБО Олегом ГЛАДКОВСЬКА, бізнесемном Василем Хмельницьким директор компанії категорично їх спростував.

  І.Кононенко, О.Гладковській і В.Хмельницький не мають ні прямих, ні опосередкованих бізнес-інтересів в “Петро-Консалтинг”, – заявив П.Коломіец.

  Він уточнив, що раніше очолював компанію “Надрагазнефть-консалтинг”, у якій були ті ж власники, що і у “Петро-Консалтинг” – Олег Большаков і Микола Єсипенко і яка була заснована з метою отримання спеціальних дозволів на користування нафтогазоносними надрами, перш за все для їх геологічного вивчення.

  Однак через нереалізації цих планів компанія була ліквідована. Виконувати роботи з геологічного вивчення та надавати консультації в цій сфері було раціонально за допомогою тільки Петро-Консалтинг, – сказав директор.

  Як повідомлялося, спецдозвіл на видобуток літієвих руд на Полохівском родовищі (Кіровоградська обл.) В Україні в квітні 2017 року одержало також ТОВ “Укрлітійвидобування” (Мале Виска, Кіровоградська обл.). Якщо раніше його власниками були Степан Євсюков та Роман Кукотенко, то тепер, згідно з держреєстру, власником 85% є Harsam Ores FZE (ОАЕ) з єгипетським кінцевим бенефіціаром Міна Азер Мамлук Халіл, ще 10% належить відомому українському бізнесменові Ігорю Воронову і 5% – Олегу Кадникову.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Крюківський вагонобудівний завод завершив ремонт міжрегіонального потяга локомотивної тяги для “Укрзалізниці” (фото)

  Крюківський вагонобудівний завод завершив плановий ремонт вагонів міжрегіонального поїзда локомотивної тяги - МПЛТ. Чотири вагони пройшли деповський...

  Вантажоперевезення Дніпром збільшились на 60% з початку року

  По річці Дніпро за п'ять місяців 2021 року було перевезено 4,49 мільйона тонн вантажів, що на 60,8% або на 2,2 мільйона тонн...

  Україна відзвітувала ООН про експорт озброєнь у 2020 році (список)

  На сайті Реєстру звичайних озброєнь ООН оприлюднено дані про експорт та імпорт озброєнь і військової техніки, який Україна здійснила у 2020 році.

  Найбільша равликова ферма в Україні скоротить виробництво втричі

  Через пандемію найбільша равликова ферма в України, що на Харківщині, скоротила обсяги продажів у десятки разів. Також значно впала ціни делікатесу.

  Турецький лоукостер Pegasus Airlines розпочав виконувати рейси до Херсона

  Авіакомпанія Pegasus Airlines виконала перший у своїй історії рейс в аеропорт Херсон. Авіаперевізник буде літати сюди зі стамбульського аеропорту Сабіха Гекчен.

  Stadler вибрав місце для запуску виробництва електропотягів в Україні

  Швейцарська компанія Stadler вибрала локацію для розгортання заводу з виробництва електропоїздів в Україні.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

  Державне космічне агенство має амбітні плани з виведення на орбіту семи розвідувальних супутників за чотири роки

  Окрім довгоочікуваного виводу на орбіту до кінця цього року космічного апарату дистанційного зондування землі "Січ 2-30", в Державному космічному агентстві України розраховують...

  КВБЗ готовий створити нові моделі електропотягів для регіональної пасажирської компанії

  Крюківський вагонобудівний завод за три роки готовий створити новий модельний ряд електропоїздів для приміської пасажирської залізничної компанії, яку пропонують запустити на умовах...

  Зараз читають

  Для Збройні сили України замовили десяток броньованих гусеничних тягачів БТС-4

  В інтересах Збройних Сил України замовлено десяток модернізованих броньованих гусеничних тягачів БТС-4.Про це...

  Міноборони оприлюднило дані про програму ремонту автотехніки у 2021 році

  Міноборони України розказало про масштаби ремонту автотехніки для Збройних Сил України у 2021 році, що будуть замовлені...

  “Укрзалізниця” планує заробляти близько 100 мільйонів гривень на рік від здачі в оренду площ на вокзалах

  Протягом літа через систему Prozorro.Продажі АТ "Укрзалізниця" планує передати в оренду понад 41,5 тис. кв. м площ...

  Україні затвердила Стратегію розвитку оборонно-промислового комплексу

  Рада національної безпеки та оборони на засіданні розглянула та затвердила Стратегії розвитку оборонно-промислового комплексу України.