9.5 C
Alba Iulia
Субота, 27 Листопада, 2021

У Києві заборонили розміщувати рекламу де попало

Київська міськрада вирішила змінити правила розміщення і демонтажу зовнішньої реклами заборонивши розміщення рекламних засобів на елементах благоустрою. За відповідне рішення проголосували 66 депутатів.

Як передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на «Інтерфакс-Україна», забороняється розміщення реклами на елементах благоустрою, зокрема, на обладнанні зовнішнього освітлення, на покриттях площ, вулиць, доріг, тротуарів, зелених насадженнях, стовпах, лавочках, покажчиках, парканах, опорних стінах.

Зовнішні рекламні засоби повинні мати маркування, що містять інформацію про розповсюджувача, номер телефону, номер дозволу та термін його дії. Рекламні засоби без маркування підлягають демонтажу.

Крім того, протягом тижня демонтується реклама, розміщена самовільно або в заборонених місцях, якщо її технічний стан несе загрозу життю і здоров’ю людей, якщо термін дозволу закінчився або був анульований, в разі заборгованості за право розміщення та ін.

Крім того, в разі самовільного розміщення реклами за номером абонента, зазначеного в оголошенні, буде відбуватися автодозвон з інтервалом в декілька хвилин. Автодозвон триватиме до усунення власником порушень і оплати штрафу.

Київська влада взялася за перегляд ставок ренти за розміщення реклами в столиці. Днями було оприлюднено проект наказу, згідно з яким плата за розміщення носіїв збільшиться відразу в кілька разів починаючи з березня 2019 року.

Заплатити в міську скарбницю більше доведеться всім підприємцям: від магазинів і ресторанів, які розміщують вивіски на фасадах будівель, до компаній, що розміщують на міських вулицях білборди та сітілайти. Істотно зросте і вартість реклами на комунальному транспорті столиці.

Проект розпорядження КМДА «Про затвердження порядку оплати та визначення розміру плати за розміщення реклами в місті Києві», опублікований 12 листопада на сайті міськадміністрації, пропонує підняти розцінки на 27 видів рекламного розміщення на об’єктах комунальної власності та в комунальному транспорті у 2 – 5 разів з 1 березня 2019 року.

Наприклад, плата за розміщення «спеціальної рекламної конструкції на фасаді будівлі», тобто звичайної вивіски, виросте з 80 до 205 грн за 1 кв. м в місяць (без ПДВ). Це вдарить по всім без винятку магазинам і ресторанам. І хоча саму ставку складно назвати драконівською, настільки різке підвищення здивувало бізнес. Незважаючи навіть на те, що попереднє подорожчання сталося ще у 2013 році.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають