9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 24 Вересня, 2021

“Кернел” реалізовує низку надважливих інфраструктурних проєктів в порту Чорноморськ

 • У компанії “Кернел” озвучили плани з розвитку перевалочних потужностей компанії в порту Чорноморськ.

  Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

  Як повідомив директор “Трансбалктерміналу” Юрій Кізлевич, перший об’єкт — це діючий термінал “ТБТ”, перша черга якого, зі складами силосного типу, була побудована в 1997 році.

  “По даному об’єкту зараз ми проводимо системну політику модернізації. До другого об’єкту відносимо проєкт “Трансбалктермінал”, який реалізовується із застосуванням всіх доступних сучасних технологій. В даний період розпочато пусконалагоджувальні роботи по частині об’єктів і обладнання даного проєкту”, – зазначив він.

  За словами Кізлевича, третій об’єкт — це власний залізничний парк, або, як його називають в порту, “Винний парк”.

  “Отримано дозвіл на його реконструкцію. Зокрема, планується реконструювати під бізнес-цілі компанії понад 6 км шляхів. Завдання — максимально ефективно використовувати фронти вивантаження на терміналі, а саме на фронтах вивантаження залишити тільки технологічний процес вивантаження вагонів, а супутні технологічні операції, такі як переважування вагонів, візування і визначення якісних показників товару з подальшим формуванням вагонів під подачу на фронти, по можливості максимально “змістити” на територію власного залізничного парку”, – додав він.

  Також директор “Трансбалктерміналу” розповів, що в партнерстві з УЗ реконструюється 35-й шлях загальною довжиною до 2 км. Йдеться про реконструкцію, по суті, окремого залізничного в’їзду в порт.

  “Таким чином ми допоможемо не допустити затоварювання залізничної станції Чорноморськ-порт при збільшенні відвантажень на адресу терміналу й, отже, посприяємо більш ефективній роботі припортової станції порту Чорноморськ. До речі, зараз вагони, адресовані всім портовим операторам, подаються по єдиному залізничному 34-му шляху”, – говорить Кізлевич.

  Крім того, на майданчику обробки автотранспорту заплановано побудувати дві станції вивантаження автомобілів на 6 підіймачів, які дозволять обробляти не менше 600 авто на добу. Спроєктовані дві лінії для доопрацювання зерна (очищення та сушіння).

  Також за територією порту будується силосний корпус на 55 тисяч тонн одноразового зберігання, спеціалізованого під приймання з автотранспорту — далі зернопродукція буде надходити на термінал по транспортній галереї.

  “П’ятий об’єкт — майданчик-накопичувач одноразовою місткістю понад 500 автомобілів. З часом ми плануємо побудувати там лабораторію, встановити автоматизований пункт відбору проб, проводити вхідний контроль якості продукції, що поступає з подальшим формуванням партій під доопрацювання, вивантаження або повернення”, – повідомив директор “Трансбалктерміналу”.

  Відзначається, що вже підписано контракт з німецьким виробником на постачання унікального для України устаткування, яке повністю забезпечує автоматизований процес відбору проб на першому етапі з автомашин, а надалі — з вагонів.

  Загальний обсяг одноразового зберігання складе 475 тисяч тонн зерна. Це силоси місткістю 420 тисяч тонн плюс два підлогових складу на 55 тисяч тонн.Плануються 4 причали загальною довжиною 750 м, на причальної лінії яких можливо одночасно розмістити 3 великотоннажних судна класу Панамакс. Навантаження флоту буде забезпечена чотирма суднонавантажувальними машинами.

  Також повідомляється, що на сьогодні максимальна добова продуктивність навантаження флоту знаходиться на рівні 63 тисячі тонн. Після реалізації всіх запланованих заходів, за умови постановки до причалів трьох великотоннажних суден, в компанії планують вийти на рівень відвантаження сумарно 80 тисяч тонн на добу.

  “На шести станціях вивантаження вагонів забезпечуємо вивантаження 450 вагонів на добу. Сумарний добовий прийом автотранспорту буде забезпечено на рівні 800 автомобілів на добу. В результаті ми виходимо на 10 млн тонн і більше річної перевалки. Це цілком реально”, – додав директор “Трансбалктерміналу”.

  Практично всі реалізовані об’єкти знаходяться в завершальній стадії пусконалагоджувальних робіт. В цілому компанія має намір завершити всі роботи до початку нового маркетингового сезону.

  Також, в рамках короткострокового плану розвитку портового активу “Кернел”, силами АМПУ проводиться днопоглиблення біля причалів № 14-17, які знаходяться в оперуванні компанії. Проєкт розроблений інститутом “ЧорноморНДІпроект” за участю “Кернел”. Компанія інвестувала в проведення повноцінних геологічних робіт, з бурінням морського дна.

  “Відповідно до умов підписаного договору, ДП “Адміністрація морських портів України” зобов’язується виконати днопоглиблювальні роботи в операційній акваторії причалів і на підходах. Ми в свою чергу гарантуємо щорічний вантажопотік, за невиконання якого передбачені штрафні санкції”, – підсумував Кізлевич.

  ТОВ “Трансбалктермінал” належить агрохолдингу “Кернел” і оперує в морпорту Чорноморськ. “Кернел” – найбільший у світі виробник і експортер соняшникової олії, провідний виробник і постачальник сільськогосподарської продукції з регіону Чорноморського басейну на світові ринки.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  У Києві відкрили сучасний Урбан-парк (фото)

  На території Київського національного комплексу «Експоцентр України» (ВДНГ) відкрили першу частину спортивного кластера — Урбан-парк.

  Перший корвет типу Ada приймуть до складу ВМС України у 2024 році

  Військово-морські сили України зарахують до складу новий корвет класу Ada вже у 2024 році.Про це в інтерв’ю армійським...

  На базі поромної переправи Орлівка-Ісакча створять річковий порт

  Інвестори та ініціатори запуску дунайської поромної переправи Орлівка-Ісакча мають намір в майбутньому перетворити поромний комплекс в річковий порт.Передає Національний...

  Оголошено тендер на реконструкцію аеропорту у Чернівцях

  Управління інфраструктури, капітального будівництва та експлуатації доріг Чернівецької ОДА оголосило тендер в системі Prozorro на реконструкцію аеродрому в міжнародному аеропорту Чернівці.

  У МОЗ анонсували виробництво вакцин проти грипу в України

  Заступник міністра охорони здоров'я – головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін повідомив, що в Україні збираються виробляти вакцину проти грипу.

  Ryanair планує агресивну експансію на українському ринку авіаперевезень

  Авіакомпанія Ryanair планує агресивну експансію в Україні, якщо буде підписано Угоду про Спільний авіаційний простір між Україною, Європейським Союзом і її державами-членами.

  “Південмаш” виготовить перший комплект шасі для літака Ан-178 до кінця жовтня

  ДП "Виробниче об'єднання Південний машинобудівний завод ім. О. М. Макарова" має поставити перший комплект нових шасі для військово-транспортного літака Ан-178-100Р в кінці...

  АвтоКрАЗ почав приймати замовлення на 2022 рік

  Український автомобільний завод АвтоКрАЗ продовжує процес відродження. Виробник оголосив про початок приймання замовлень на свої машини на наступний рік. Крім того, підприємство...

  Зараз читають

  ЛКМЗ отримав вісім замовлень на виготовлення корпусів БТР-4Е

  Приватне підприємство "Лозівський ковальсько-механічний завод" вчергове обрано переможцем в тендері на виготовлення корпусів для бронетранспортерів й готується...

  ДАХК “Артем” готує випробування дрона-камікадзе “Мисливець”

  Державна акціонерна холдингова компанія "Артем" завершує етап розробки комплексу дистанційно-керованих літальних апаратів "Мисливець". На черзі – перехід...

  Литовська компанія підписала договори з Миколаївським та Полтавським локомотивними заводами

  LTG Cargo Ukraine, дочірня компанія литовської LTG Cargo, уклала договори з двома українськими підприємствами для обслуговування та...

  Мінстратегпром затвердив проєкт розбудови виробничих потужностей “Павлоградського хімічного заводу”

  Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості планує втілити проєкт по будівництву додаткового виробничого корпусу на Павлоградському хімічному...