9.5 C
Alba Iulia
Субота, 15 Травня, 2021

“Кернел” реалізовує низку надважливих інфраструктурних проєктів в порту Чорноморськ

 • У компанії “Кернел” озвучили плани з розвитку перевалочних потужностей компанії в порту Чорноморськ.

  Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

  Як повідомив директор “Трансбалктерміналу” Юрій Кізлевич, перший об’єкт — це діючий термінал “ТБТ”, перша черга якого, зі складами силосного типу, була побудована в 1997 році.

  “По даному об’єкту зараз ми проводимо системну політику модернізації. До другого об’єкту відносимо проєкт “Трансбалктермінал”, який реалізовується із застосуванням всіх доступних сучасних технологій. В даний період розпочато пусконалагоджувальні роботи по частині об’єктів і обладнання даного проєкту”, – зазначив він.

  За словами Кізлевича, третій об’єкт — це власний залізничний парк, або, як його називають в порту, “Винний парк”.

  “Отримано дозвіл на його реконструкцію. Зокрема, планується реконструювати під бізнес-цілі компанії понад 6 км шляхів. Завдання — максимально ефективно використовувати фронти вивантаження на терміналі, а саме на фронтах вивантаження залишити тільки технологічний процес вивантаження вагонів, а супутні технологічні операції, такі як переважування вагонів, візування і визначення якісних показників товару з подальшим формуванням вагонів під подачу на фронти, по можливості максимально “змістити” на територію власного залізничного парку”, – додав він.

  Також директор “Трансбалктерміналу” розповів, що в партнерстві з УЗ реконструюється 35-й шлях загальною довжиною до 2 км. Йдеться про реконструкцію, по суті, окремого залізничного в’їзду в порт.

  “Таким чином ми допоможемо не допустити затоварювання залізничної станції Чорноморськ-порт при збільшенні відвантажень на адресу терміналу й, отже, посприяємо більш ефективній роботі припортової станції порту Чорноморськ. До речі, зараз вагони, адресовані всім портовим операторам, подаються по єдиному залізничному 34-му шляху”, – говорить Кізлевич.

  Крім того, на майданчику обробки автотранспорту заплановано побудувати дві станції вивантаження автомобілів на 6 підіймачів, які дозволять обробляти не менше 600 авто на добу. Спроєктовані дві лінії для доопрацювання зерна (очищення та сушіння).

  Також за територією порту будується силосний корпус на 55 тисяч тонн одноразового зберігання, спеціалізованого під приймання з автотранспорту — далі зернопродукція буде надходити на термінал по транспортній галереї.

  “П’ятий об’єкт — майданчик-накопичувач одноразовою місткістю понад 500 автомобілів. З часом ми плануємо побудувати там лабораторію, встановити автоматизований пункт відбору проб, проводити вхідний контроль якості продукції, що поступає з подальшим формуванням партій під доопрацювання, вивантаження або повернення”, – повідомив директор “Трансбалктерміналу”.

  Відзначається, що вже підписано контракт з німецьким виробником на постачання унікального для України устаткування, яке повністю забезпечує автоматизований процес відбору проб на першому етапі з автомашин, а надалі — з вагонів.

  Загальний обсяг одноразового зберігання складе 475 тисяч тонн зерна. Це силоси місткістю 420 тисяч тонн плюс два підлогових складу на 55 тисяч тонн.Плануються 4 причали загальною довжиною 750 м, на причальної лінії яких можливо одночасно розмістити 3 великотоннажних судна класу Панамакс. Навантаження флоту буде забезпечена чотирма суднонавантажувальними машинами.

  Також повідомляється, що на сьогодні максимальна добова продуктивність навантаження флоту знаходиться на рівні 63 тисячі тонн. Після реалізації всіх запланованих заходів, за умови постановки до причалів трьох великотоннажних суден, в компанії планують вийти на рівень відвантаження сумарно 80 тисяч тонн на добу.

  “На шести станціях вивантаження вагонів забезпечуємо вивантаження 450 вагонів на добу. Сумарний добовий прийом автотранспорту буде забезпечено на рівні 800 автомобілів на добу. В результаті ми виходимо на 10 млн тонн і більше річної перевалки. Це цілком реально”, – додав директор “Трансбалктерміналу”.

  Практично всі реалізовані об’єкти знаходяться в завершальній стадії пусконалагоджувальних робіт. В цілому компанія має намір завершити всі роботи до початку нового маркетингового сезону.

  Також, в рамках короткострокового плану розвитку портового активу “Кернел”, силами АМПУ проводиться днопоглиблення біля причалів № 14-17, які знаходяться в оперуванні компанії. Проєкт розроблений інститутом “ЧорноморНДІпроект” за участю “Кернел”. Компанія інвестувала в проведення повноцінних геологічних робіт, з бурінням морського дна.

  “Відповідно до умов підписаного договору, ДП “Адміністрація морських портів України” зобов’язується виконати днопоглиблювальні роботи в операційній акваторії причалів і на підходах. Ми в свою чергу гарантуємо щорічний вантажопотік, за невиконання якого передбачені штрафні санкції”, – підсумував Кізлевич.

  ТОВ “Трансбалктермінал” належить агрохолдингу “Кернел” і оперує в морпорту Чорноморськ. “Кернел” – найбільший у світі виробник і експортер соняшникової олії, провідний виробник і постачальник сільськогосподарської продукції з регіону Чорноморського басейну на світові ринки.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Державі повернули землі Уманського військового аеродрому

  Ділянка військового аеродрому в Умані у Черкаській області площею 500 га внесена до реєстру і таким чином...

  Два патрульні катери типу Island відправлять із США в Україну до кінця місяця

  Два патрульних катери «Суми» та «Фастів» типу Island відправлять зі США в Україну до кінця цього місяця.Про це...

  “Укрзалізниця” побудує стаціонарну тягову підстанцію в Ковелі

  На станції Ковель незабаром "Укрзалізниця" планує почати будівництво стаціонарної тягової підстанції. Вже завершені проєктні роботи, найближчим часом очікується підписання договору на проведення...

  “Укравтодор” спільно з ЄБРР запускають проєкт розвитку інфраструктури для електротранспорту

  "Укравтодор" спільно з ЄБРР розпочинає проєкт розвитку інфраструктури для електротранспорту. Так, 29 квітня, була проведена зустріч з розробки Плану дій з розвитку...

  У Туреччині готують нові ударні безпілотники Bayraktar TB2 для України (відео)

  У Туреччині для України готують до передачі нові ударні середньовисотні безпілотні літальні апарати Bayraktar TB2.Про це йдеться у сюжеті ТСН,...

  В Україні спростили систему підготовки та дипломування моряків

  Міністерство юстиції України зареєструвало затверджений Міністерством інфраструктури України наказ від 6 квітня 2021 року №201 "Про внесення змін до нормативно-правових актів Міністерства...

  Міжнародна служба замовлення таксі Bolt починає працювати у Чернівцях

  Міжнародна платформа для замовлення поїздок Bolt оголосила про запуск сервісу в Чернівцях.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

  Крюківський вагонобудівний завод з початку року отримав 72 мільйони гривень збитків

  ПАТ "Крюківський вагонобудівний завод" в січні-березні 2021 року отримало чистий збиток у розмірі 72,12 мільйона гривень, тоді як за аналогічний період 2020...

  Зараз читають

  В Україні працюють над створенням центру з підготовки фахівців аерокосмічного напрямку

  В Україні мають намір створити Мережевий науково-навчальний центр з підготовки фахівців аерокосмічного напрямку.Передає Національний...

  На трасі Н-11 Дніпро-Миколаїв встановлюють огорожі типу “Нью-Джерсі” (фото)

  На Миколаївщині, на трасі Н-11 Дніпро-Миколаїв встановлюють бетонне парапетне огородження типу "Нью-Джерсі" висотою 90 сантиметрів.

  КБ «ЛУЧ» працює над розробкою зенітно-ракетного комплексу корабельного базування

  Державне київське КБ «ЛУЧ» здійснює науково-технічне супроводження ДКР «Корал» з розробки зенітного ракетного комплексу корабельного базування.

  В Україні спростили систему підготовки та дипломування моряків

  Міністерство юстиції України зареєструвало затверджений Міністерством інфраструктури України наказ від 6 квітня 2021 року №201 "Про внесення...