9.5 C
Alba Iulia
Субота, 27 Лютого, 2021

“Кернел” реалізовує низку надважливих інфраструктурних проєктів в порту Чорноморськ

 • У компанії “Кернел” озвучили плани з розвитку перевалочних потужностей компанії в порту Чорноморськ.

  Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

  Як повідомив директор “Трансбалктерміналу” Юрій Кізлевич, перший об’єкт — це діючий термінал “ТБТ”, перша черга якого, зі складами силосного типу, була побудована в 1997 році.

  “По даному об’єкту зараз ми проводимо системну політику модернізації. До другого об’єкту відносимо проєкт “Трансбалктермінал”, який реалізовується із застосуванням всіх доступних сучасних технологій. В даний період розпочато пусконалагоджувальні роботи по частині об’єктів і обладнання даного проєкту”, – зазначив він.

  За словами Кізлевича, третій об’єкт — це власний залізничний парк, або, як його називають в порту, “Винний парк”.

  “Отримано дозвіл на його реконструкцію. Зокрема, планується реконструювати під бізнес-цілі компанії понад 6 км шляхів. Завдання — максимально ефективно використовувати фронти вивантаження на терміналі, а саме на фронтах вивантаження залишити тільки технологічний процес вивантаження вагонів, а супутні технологічні операції, такі як переважування вагонів, візування і визначення якісних показників товару з подальшим формуванням вагонів під подачу на фронти, по можливості максимально “змістити” на територію власного залізничного парку”, – додав він.

  Також директор “Трансбалктерміналу” розповів, що в партнерстві з УЗ реконструюється 35-й шлях загальною довжиною до 2 км. Йдеться про реконструкцію, по суті, окремого залізничного в’їзду в порт.

  “Таким чином ми допоможемо не допустити затоварювання залізничної станції Чорноморськ-порт при збільшенні відвантажень на адресу терміналу й, отже, посприяємо більш ефективній роботі припортової станції порту Чорноморськ. До речі, зараз вагони, адресовані всім портовим операторам, подаються по єдиному залізничному 34-му шляху”, – говорить Кізлевич.

  Крім того, на майданчику обробки автотранспорту заплановано побудувати дві станції вивантаження автомобілів на 6 підіймачів, які дозволять обробляти не менше 600 авто на добу. Спроєктовані дві лінії для доопрацювання зерна (очищення та сушіння).

  Також за територією порту будується силосний корпус на 55 тисяч тонн одноразового зберігання, спеціалізованого під приймання з автотранспорту — далі зернопродукція буде надходити на термінал по транспортній галереї.

  “П’ятий об’єкт — майданчик-накопичувач одноразовою місткістю понад 500 автомобілів. З часом ми плануємо побудувати там лабораторію, встановити автоматизований пункт відбору проб, проводити вхідний контроль якості продукції, що поступає з подальшим формуванням партій під доопрацювання, вивантаження або повернення”, – повідомив директор “Трансбалктерміналу”.

  Відзначається, що вже підписано контракт з німецьким виробником на постачання унікального для України устаткування, яке повністю забезпечує автоматизований процес відбору проб на першому етапі з автомашин, а надалі — з вагонів.

  Загальний обсяг одноразового зберігання складе 475 тисяч тонн зерна. Це силоси місткістю 420 тисяч тонн плюс два підлогових складу на 55 тисяч тонн.Плануються 4 причали загальною довжиною 750 м, на причальної лінії яких можливо одночасно розмістити 3 великотоннажних судна класу Панамакс. Навантаження флоту буде забезпечена чотирма суднонавантажувальними машинами.

  Також повідомляється, що на сьогодні максимальна добова продуктивність навантаження флоту знаходиться на рівні 63 тисячі тонн. Після реалізації всіх запланованих заходів, за умови постановки до причалів трьох великотоннажних суден, в компанії планують вийти на рівень відвантаження сумарно 80 тисяч тонн на добу.

  “На шести станціях вивантаження вагонів забезпечуємо вивантаження 450 вагонів на добу. Сумарний добовий прийом автотранспорту буде забезпечено на рівні 800 автомобілів на добу. В результаті ми виходимо на 10 млн тонн і більше річної перевалки. Це цілком реально”, – додав директор “Трансбалктерміналу”.

  Практично всі реалізовані об’єкти знаходяться в завершальній стадії пусконалагоджувальних робіт. В цілому компанія має намір завершити всі роботи до початку нового маркетингового сезону.

  Також, в рамках короткострокового плану розвитку портового активу “Кернел”, силами АМПУ проводиться днопоглиблення біля причалів № 14-17, які знаходяться в оперуванні компанії. Проєкт розроблений інститутом “ЧорноморНДІпроект” за участю “Кернел”. Компанія інвестувала в проведення повноцінних геологічних робіт, з бурінням морського дна.

  “Відповідно до умов підписаного договору, ДП “Адміністрація морських портів України” зобов’язується виконати днопоглиблювальні роботи в операційній акваторії причалів і на підходах. Ми в свою чергу гарантуємо щорічний вантажопотік, за невиконання якого передбачені штрафні санкції”, – підсумував Кізлевич.

  ТОВ “Трансбалктермінал” належить агрохолдингу “Кернел” і оперує в морпорту Чорноморськ. “Кернел” – найбільший у світі виробник і експортер соняшникової олії, провідний виробник і постачальник сільськогосподарської продукції з регіону Чорноморського басейну на світові ринки.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Майбутні катери типу Island для ВМС України отримали власні імена

  Патрульні катери типу Island, які будуть передані Військово-морським силам України урядом США, отримали власні імена.

  Укравтодор запропонував Києву добудувати Подільський міст

  Державна служба автомобільних доріг (Укравтодор) офіційно звернулася до голови Київської міської державної адміністрації Віталія Кличка з пропозицією взяти на баланс недобудований Подільський...

  «Українська бронетехніка» виготовила чергову партію бронеавто «Новатор» для Нацгвардії

  Сьогодні, 26 лютого, Національній гвардії України передано партію спеціалізованих броньованих автомобілів «Новатор», виготовлених КВП «Українська бронетехніка» в рамках державного контракту.

  Під Києвом офіційно відкрили один з найбільших в Європі заводів з виробництва керамічної плитки (фото)

  Група компаній "Епіцентр К" відкрила на Київщині новий завод з виробництва керамічної плитки та керамограніту Epicentr Ceramic Corporation.

  В рамках реконструкції траси Київ-Одеса приберуть всі наземні переходи та лівоповоротні розвороти

  Проєкт реконструкції дороги міжнародного значення М-05, який фінансується Європейським банком реконструкції та розвитку і Європейським інвестиційним банком, передбачає заміну на трасі Київ-Одеса,...

  На зберігання та утилізацію боєприпасів Збройні сили витратять 2,5 мільярди гривень

  На утримання 134 арсеналів, їх охорону та оборону, а також на утилізацію 2 279 тонн непридатних боєприпасів та протипіхотних мін цього року...

  Stadler вивчає можливість локалізації виробництва поїздів на Київському електровагоноремонтному заводі

  Представники швейцарської компанії Stadler Rail AG, яка спеціалізується на виробництві залізничного рухомого складу, в рамках робочого візиту у вівторок, 23 лютого, відвідали...

  У Києві на станції метро “Лук’янівська” розпочали капітальний ремонт ескалаторів

  У Києві, на станції метро "Лук'янівська", з 23 лютого почався капітальний ремонт чотирьох ескалаторів, який триватиме до січня 2022 року.

  Зараз читають

  Майбутні катери типу Island для ВМС України отримали власні імена

  Патрульні катери типу Island, які будуть передані Військово-морським силам України урядом США, отримали власні імена.

  У Дніпрі під землею виявили старовинні мости XIX століття

  У Дніпрі, згідно з інформацією археологів, під міськими проспектами збереглися старовинні мости XIX століття.

  Європейський інвестиційний банк інвестує в ремонт та модернізацію шлюзів на Дніпрі

  Міністерство інфраструктури України приступає до підготовки фінансового договору з Європейським інвестиційним банком (ЄІБ) з питань ремонту та...

  Українські конструктори показали гібридну гусеничну бронеплатформу “Шторм” на виставці в Дубаї

  Команда українського конструктора бронетехніки Олександра Кузнєцова представила на виставці в Об’єднаних Арабських Еміратах IDEX-2021 свою розробку “Шторм”....