9.5 C
Alba Iulia
Субота, 17 Квітня, 2021

JKX інвестує в Руденківське родовище газу $660 млн, модель якої передбачає буріння 135 свердловин

 • Нафтогазова компанія JKX Oil & Gas Plc планує капітальні інвестиції $660 млн в розробку Руденківського родовища в Україні, модель якої передбачає буріння 135 свердловин протягом 10-річного періоду і вихід на піковий рівень видобутку в обсязі приблизно 110 млн стандартних куб. футів на добу (18300 boe на добу).

  Передає Національний промисловий портал, з посиланням на Інтерфакс.

  Згідно з переглянутим планом розробки родовищ для України, розробка Руденківського родовища з використанням сучасного північноамериканського підходу дозволить отримати виручку від продажу газу на суму понад $3 млрд за сьогоднішніми цінами, – йдеться в біржовому повідомленні компанії в середу.

  Як зазначає JKX, раніше це родовище вважалося нерентабельним, проте, за попередніми оцінками, воно містить 2,8 трлн куб. футів газу (запаси категорії 2С).

  Використання сучасних методів розробки і завершення свердловин уможливить видобуток до 600 млрд куб. Футів газу протягом всього терміну експлуатації родовища, – вважає компанія, уточнюючи, що такий прогноз побудований на родовищах Північної Америки, аналогічних Руденківського за структурою і умовами відкладення порід і раніше також вважалися нерентабельними.

  JKX також уточнює, що в четвертому кварталі 2016 вже розпочала виконання плану розробки Руденківського родовища з капітального ремонту свердловини NN16, який був завершений 6 листопада.

  У повідомленні наголошується, що фінансування залишиться ключовим викликом для JKX, так як проект розробки родовищ в Україні набагато більше, ніж поточна ринкова капіталізація компанії (GBP51,41 млн).

  Ми повинні проявити творчий і агресивний підхід до фінансування цього проекту … Наші перспективи з видобутку досить амбітні, але складно дати конкретні оцінки в святи з нестачею фінансування, – вказує керівництво JKX.

  Воно додає, що як тільки будуть знайдені джерела фінансування для розробки Руденківського родовища, виробничі плани і терміни будуть уточнені і оголошені. “Монетизація активів в Росії і, можливо, Угорщини залишаються потенційними джерелами фінансування для основного плану розвитку в Україні”, – зазначає JKX.

  Відносно планів в Угорщині компанія повідомляє про початок буріння в грудні 2016 року бокового стовбура на свердловині Hn-2, яке було успішно завершено в січні 2017 року. Реалізація газу почалася на початку лютого в обсязі 1,8 млн куб. футів на добу – вперше після більш ніж трирічної перерви. Зараз проводиться повторна оцінка ліцензій JKX в Угорщині, а також йде напрацювання нового плану розробки родовищ, який буде завершений через кілька місяців.

  Що стосується Росії, то компанія повідомляє про стабільну видобутку при регулярних капітальних ремонтах і кислотних обробках, необхідних в суворій середовищі глибоких (5 тис. М) свердловин з високою температурою і тиском (HTHP). “Плануємо замінити деякі експлуатаційні колони на хромовані в 2017 році, на що витрачено приблизно $ 5 млн”, – говориться в релізі. Передбачається, що це забезпечить більш стабільну видобуток і дозволить кілька її збільшити.

  Говорячи про поточні проблеми, що прийшло до управління компанією на початку 2016 року керівництво JKX вказує на успадковані податкові позови в Україні. У документі уточнюється, що за позовами 2010 року на суму близько $ 10,6 млн (включаючи відсотки та штрафи) дочірня Полтавська газонафтова компанія (ПГНК) отримала відмову в задоволенні апеляційної скарги у Вищому адміністративному суді України і чотири відмови в задоволенні апеляції у Верховному суді України . Зараз її апеляційний позов перебуває у провадженні Вищого адміністративного суду, також вивчаються підстави для повторної апеляції до Верховного суду України.

  Що стосується позовів 2015 року на суму близько $ 23,3 млн, то ПГНК бере участь в судовому процесі, що розглядається Полтавським окружним адміністративним судом, провадження у якій тимчасово призупинено, йдеться в релізі.

  Як зазначає JKX, після завершення міжнародного арбітражу щодо спору з Україною про рентні платежі, в якому їй присудили виплатити $ 12,1 млн, хоча і відмовили в задоволенні основних вимог, компанія активно шукає шляхи вирішення з українським урядом.

  Ми – компанія, що займається видобутком нафти і газу, тому з нетерпінням чекаємо можливості повністю зосередитися на нашій основної діяльності після багаторічних відволікаючих чинників юридичного характеру, – підкреслюється в повідомленні.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  “Моторс Січ” розпочала виконувати регулярні рейси зі столиці до Чернівців

  Аеропорт Чернівці 12 квітня прийняв перший регулярний рейс після перерви у роботі летовища довжиною в один рік.

  “Держгідрографія” почала установку навігаційних буїв на річці Південний Буг

  "Держгідрографія" розпочала роботи з установки сезонних плавучих засобів навігаційного обладнання (ЗНО) на річці Південний Буг.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням...

  Кабмін планує демілітаризувати Миколаївський суднобудівний завод

  У Кабінеті міністрів України готуються документи для демілітаризації Миколаївського суднобудівного заводу, який входить до складу ДК "Укроборонпром".Про це...

  “Авіалінії Антонова” доставили 80 тонн автомобільних запчастин з Азії до США

  Авіакомпанії "Авіалінії Антонова" на літаку Ан-124 "Руслан" перевезли з Індонезії та В'єтнаму в США 80 тонн автомобільних запчастин.Передає Національний...

  НВО «Практика» розробляє новий бронеавтомобіль «Козак-7 (відео)

  Науково-виробниче об'єднання «Практика» веде процес розробки та виготовлення нової багатофункціональної швидкої броньованої платформи «Козак-7».Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на...

  “Еталон” виграв тендер на постачання шкільних автобусів до Дніпропетровської та Чернівецької областей

  Парк шкільних автобусів Дніпропетровської та Чернівецької областей поповниться українськими автобусами марки "Еталон".Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

  Українське Дунайське пароплавство модернізовуватиме буксири новими гібридними двигунами

  ПрАТ "Українське Дунайське пароплавство" (УДП) і Англо-Бельгійська корпорація (ABC) під егідою посольства Бельгії в Україні підписали лист про наміри щодо сприяння процесу...

  Україна домовляється з Азербайджаном про зняття обмежень на кількість авіарейсів

  Азербайджан повідомив про готовність зняти обмеження за кількістю авіарейсів і позитивно розглянути запит Державіаслужби України, - за підсумками переговорів міністра інфраструктури Владислава...

  Зараз читають

  НВО «Практика» розробляє новий бронеавтомобіль «Козак-7 (відео)

  Науково-виробниче об'єднання «Практика» веде процес розробки та виготовлення нової багатофункціональної швидкої броньованої платформи «Козак-7».

  Український ударний безпілотник Bayraktar TB2 вперше працював на сході України

  Український середньовисотний ударний безпілотний літальний апарат Bayraktar TB2 9 квітня 2021 року уперше працював на Сході України.

  ВМС України реконструює будівлі у пункті базування в порту Південний

  ВМС України планує провести ремонтні роботи будівель на новій базі у порту Південний в Одеській області.

  “Західний контейнерний термінал” у Тернополі почав відправляти контейнерні поїзди до Польщі

  "Західний контейнерний термінал", який розташований в Тернополі, у 2021 році налагодив регулярне сполучення з польською інтермодальною мережею.