9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 5 Серпня, 2021

JKX інвестує в Руденківське родовище газу $660 млн, модель якої передбачає буріння 135 свердловин

 • Нафтогазова компанія JKX Oil & Gas Plc планує капітальні інвестиції $660 млн в розробку Руденківського родовища в Україні, модель якої передбачає буріння 135 свердловин протягом 10-річного періоду і вихід на піковий рівень видобутку в обсязі приблизно 110 млн стандартних куб. футів на добу (18300 boe на добу).

  Передає Національний промисловий портал, з посиланням на Інтерфакс.

  Згідно з переглянутим планом розробки родовищ для України, розробка Руденківського родовища з використанням сучасного північноамериканського підходу дозволить отримати виручку від продажу газу на суму понад $3 млрд за сьогоднішніми цінами, – йдеться в біржовому повідомленні компанії в середу.

  Як зазначає JKX, раніше це родовище вважалося нерентабельним, проте, за попередніми оцінками, воно містить 2,8 трлн куб. футів газу (запаси категорії 2С).

  Використання сучасних методів розробки і завершення свердловин уможливить видобуток до 600 млрд куб. Футів газу протягом всього терміну експлуатації родовища, – вважає компанія, уточнюючи, що такий прогноз побудований на родовищах Північної Америки, аналогічних Руденківського за структурою і умовами відкладення порід і раніше також вважалися нерентабельними.

  JKX також уточнює, що в четвертому кварталі 2016 вже розпочала виконання плану розробки Руденківського родовища з капітального ремонту свердловини NN16, який був завершений 6 листопада.

  У повідомленні наголошується, що фінансування залишиться ключовим викликом для JKX, так як проект розробки родовищ в Україні набагато більше, ніж поточна ринкова капіталізація компанії (GBP51,41 млн).

  Ми повинні проявити творчий і агресивний підхід до фінансування цього проекту … Наші перспективи з видобутку досить амбітні, але складно дати конкретні оцінки в святи з нестачею фінансування, – вказує керівництво JKX.

  Воно додає, що як тільки будуть знайдені джерела фінансування для розробки Руденківського родовища, виробничі плани і терміни будуть уточнені і оголошені. “Монетизація активів в Росії і, можливо, Угорщини залишаються потенційними джерелами фінансування для основного плану розвитку в Україні”, – зазначає JKX.

  Відносно планів в Угорщині компанія повідомляє про початок буріння в грудні 2016 року бокового стовбура на свердловині Hn-2, яке було успішно завершено в січні 2017 року. Реалізація газу почалася на початку лютого в обсязі 1,8 млн куб. футів на добу – вперше після більш ніж трирічної перерви. Зараз проводиться повторна оцінка ліцензій JKX в Угорщині, а також йде напрацювання нового плану розробки родовищ, який буде завершений через кілька місяців.

  Що стосується Росії, то компанія повідомляє про стабільну видобутку при регулярних капітальних ремонтах і кислотних обробках, необхідних в суворій середовищі глибоких (5 тис. М) свердловин з високою температурою і тиском (HTHP). “Плануємо замінити деякі експлуатаційні колони на хромовані в 2017 році, на що витрачено приблизно $ 5 млн”, – говориться в релізі. Передбачається, що це забезпечить більш стабільну видобуток і дозволить кілька її збільшити.

  Говорячи про поточні проблеми, що прийшло до управління компанією на початку 2016 року керівництво JKX вказує на успадковані податкові позови в Україні. У документі уточнюється, що за позовами 2010 року на суму близько $ 10,6 млн (включаючи відсотки та штрафи) дочірня Полтавська газонафтова компанія (ПГНК) отримала відмову в задоволенні апеляційної скарги у Вищому адміністративному суді України і чотири відмови в задоволенні апеляції у Верховному суді України . Зараз її апеляційний позов перебуває у провадженні Вищого адміністративного суду, також вивчаються підстави для повторної апеляції до Верховного суду України.

  Що стосується позовів 2015 року на суму близько $ 23,3 млн, то ПГНК бере участь в судовому процесі, що розглядається Полтавським окружним адміністративним судом, провадження у якій тимчасово призупинено, йдеться в релізі.

  Як зазначає JKX, після завершення міжнародного арбітражу щодо спору з Україною про рентні платежі, в якому їй присудили виплатити $ 12,1 млн, хоча і відмовили в задоволенні основних вимог, компанія активно шукає шляхи вирішення з українським урядом.

  Ми – компанія, що займається видобутком нафти і газу, тому з нетерпінням чекаємо можливості повністю зосередитися на нашій основної діяльності після багаторічних відволікаючих чинників юридичного характеру, – підкреслюється в повідомленні.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Для доріг Полтавщини закупили три нові вагові комплекси для зважування транспорту

  Агентство місцевих доріг Полтавської області придбало три мобільні вагові комплекси для зважування великовагових транспортних засобів.

  Міноборони України замовило експертизу снарядів калібру 100 та 152 мм

  Міністерство оборони України у липні замовило перевірку одразу двох типів снарядів - 100-мм пострілів з осколково-фугасним снарядом підвищеної могутності УОФ-12 до протитанкової...

  “Укрзалізниця” розпочала роботи з електрифікації на ділянці Ковель-Ізов-Держкордон (фото)

  "Укрзалізниця" почала активні роботи з електрифікації залізничної ділянки Ковель-Ізов-Держкордон. Відповідний дозвіл на початок основних робіт компанія отримала від Державної архітектурно-будівельної інспекції України....

  Термінал Neptune завантажив перше судно пшеницею врожаю 2021 року

  Зерновий термінал Neptune в порту Південний завантажив перше судно зерном нового врожаю, яке відправиться до Таїланду.Передає Національний Промисловий Портал з...

  Фонд держмайна має намір здати в оренду два об’єкти в порту Чорноморськ

  Фонд державного майна оголосив про проведення 20 серпня 2021 року електронного аукціону з оренди терміном на 5 років приміщень у двох адміністративно-побутових...

  Запорізький “МіГремонт” відремонтує стійки шасі винищувачів Су-27 на замовлення Повітряних сил

  Командування Повітряних сил ЗС України (військова частина А0215) замовила послугу з капітального ремонту комплекту стійок шасі літаку типу Су-27.

  Завод “Маяк” покриватиме всі свої нові вироби водостійким антикорозійним покриттям (фото)

  На АТ "Завод "Маяк", який входить до складу ДК "Укроборонпром", збираються покращити властивості виготовленої на підприємстві зброї за рахунок введення у виробництво...

  “Укрпошта” завершила другий квартал 2021 року з чистим прибутком у 118 мільйонів гривень

  "Укрпошта" завершила другий квартал 2021 року з чистим прибутком в 118 млн грн, в порівнянні зі 128 млн грн збитку в першому...

  Зараз читають

  Великобританія списує два тральщики для їх подальшої передачі Україні

  У шотландському місті Росайт 4 серпня планується офіційно вивести з експлуатації два протимінні кораблі Королівського ВМФ Сполученого...

  «АвтоКрАЗ» відвантажив партію вантажівок до країни Європейського Союзу (фото)

  Кременчуцьке ПрАТ «АвтоКрАЗ» відвантажує чергову партію автомобільної техніки для іноземного замовника.Повідомляє Національний Промисловий...

  “Укрзалізниця” розпочала роботи з електрифікації на ділянці Ковель-Ізов-Держкордон (фото)

  "Укрзалізниця" почала активні роботи з електрифікації залізничної ділянки Ковель-Ізов-Держкордон. Відповідний дозвіл на початок основних робіт компанія отримала...

  Wizz Air Hungary почала літати над Чорним морем під відповідальністю України

  Авіакомпанія Wizz Air Hungary з середи, 28 липня, почала виконувати польоти в Сімферопольському районі польотної інформації (РПІ)...