9.5 C
Alba Iulia
Субота, 16 Січня, 2021

JKX інвестує в Руденківське родовище газу $660 млн, модель якої передбачає буріння 135 свердловин

 • Нафтогазова компанія JKX Oil & Gas Plc планує капітальні інвестиції $660 млн в розробку Руденківського родовища в Україні, модель якої передбачає буріння 135 свердловин протягом 10-річного періоду і вихід на піковий рівень видобутку в обсязі приблизно 110 млн стандартних куб. футів на добу (18300 boe на добу).

  Передає Національний промисловий портал, з посиланням на Інтерфакс.

  Згідно з переглянутим планом розробки родовищ для України, розробка Руденківського родовища з використанням сучасного північноамериканського підходу дозволить отримати виручку від продажу газу на суму понад $3 млрд за сьогоднішніми цінами, – йдеться в біржовому повідомленні компанії в середу.

  Як зазначає JKX, раніше це родовище вважалося нерентабельним, проте, за попередніми оцінками, воно містить 2,8 трлн куб. футів газу (запаси категорії 2С).

  Використання сучасних методів розробки і завершення свердловин уможливить видобуток до 600 млрд куб. Футів газу протягом всього терміну експлуатації родовища, – вважає компанія, уточнюючи, що такий прогноз побудований на родовищах Північної Америки, аналогічних Руденківського за структурою і умовами відкладення порід і раніше також вважалися нерентабельними.

  JKX також уточнює, що в четвертому кварталі 2016 вже розпочала виконання плану розробки Руденківського родовища з капітального ремонту свердловини NN16, який був завершений 6 листопада.

  У повідомленні наголошується, що фінансування залишиться ключовим викликом для JKX, так як проект розробки родовищ в Україні набагато більше, ніж поточна ринкова капіталізація компанії (GBP51,41 млн).

  Ми повинні проявити творчий і агресивний підхід до фінансування цього проекту … Наші перспективи з видобутку досить амбітні, але складно дати конкретні оцінки в святи з нестачею фінансування, – вказує керівництво JKX.

  Воно додає, що як тільки будуть знайдені джерела фінансування для розробки Руденківського родовища, виробничі плани і терміни будуть уточнені і оголошені. “Монетизація активів в Росії і, можливо, Угорщини залишаються потенційними джерелами фінансування для основного плану розвитку в Україні”, – зазначає JKX.

  Відносно планів в Угорщині компанія повідомляє про початок буріння в грудні 2016 року бокового стовбура на свердловині Hn-2, яке було успішно завершено в січні 2017 року. Реалізація газу почалася на початку лютого в обсязі 1,8 млн куб. футів на добу – вперше після більш ніж трирічної перерви. Зараз проводиться повторна оцінка ліцензій JKX в Угорщині, а також йде напрацювання нового плану розробки родовищ, який буде завершений через кілька місяців.

  Що стосується Росії, то компанія повідомляє про стабільну видобутку при регулярних капітальних ремонтах і кислотних обробках, необхідних в суворій середовищі глибоких (5 тис. М) свердловин з високою температурою і тиском (HTHP). “Плануємо замінити деякі експлуатаційні колони на хромовані в 2017 році, на що витрачено приблизно $ 5 млн”, – говориться в релізі. Передбачається, що це забезпечить більш стабільну видобуток і дозволить кілька її збільшити.

  Говорячи про поточні проблеми, що прийшло до управління компанією на початку 2016 року керівництво JKX вказує на успадковані податкові позови в Україні. У документі уточнюється, що за позовами 2010 року на суму близько $ 10,6 млн (включаючи відсотки та штрафи) дочірня Полтавська газонафтова компанія (ПГНК) отримала відмову в задоволенні апеляційної скарги у Вищому адміністративному суді України і чотири відмови в задоволенні апеляції у Верховному суді України . Зараз її апеляційний позов перебуває у провадженні Вищого адміністративного суду, також вивчаються підстави для повторної апеляції до Верховного суду України.

  Що стосується позовів 2015 року на суму близько $ 23,3 млн, то ПГНК бере участь в судовому процесі, що розглядається Полтавським окружним адміністративним судом, провадження у якій тимчасово призупинено, йдеться в релізі.

  Як зазначає JKX, після завершення міжнародного арбітражу щодо спору з Україною про рентні платежі, в якому їй присудили виплатити $ 12,1 млн, хоча і відмовили в задоволенні основних вимог, компанія активно шукає шляхи вирішення з українським урядом.

  Ми – компанія, що займається видобутком нафти і газу, тому з нетерпінням чекаємо можливості повністю зосередитися на нашій основної діяльності після багаторічних відволікаючих чинників юридичного характеру, – підкреслюється в повідомленні.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  У Кривому Розі триває реконструкція стадіону (фото, відео)

  У Кривому Розі триває проводиться реконструкція стадіону спортшколи №3. На об'єкті вже побудовано глядацьку трибуну з фасадом,...

  В Україні залишать старі “маршрутки” в минулому

  У Раді зареєстрували урядовий законопроєкт, яким встановлюються нові вимоги до маршрутників: транспорт повинен бути доступним для пасажирів з інвалідністю та мати трекери,...

  “Укрзалізниця” буде розвивати інтермодальний маршрут Туреччина — Україна — Польща

  "Укрзалізниця" планує розвивати інтермодальний маршрут Туреччина — Україна — Польща.Про це повідомив виконавчий директор філії "ЦТС "Ліски"АТ...

  Перевалка вантажів у порту Маріуполь минулого року збільшилася на 8,4%

  Оператори Маріупольського морського порту за підсумками 12 місяців 2020 року обробили 7 мільйонів 25 тисяч тонн вантажів, що на 8,4% більше за...

  На мосту через річку Сула монтують 500-тонну металеву конструкцію (фото)

  У Полтавській області на автодорозі Н-08 Бориспіль — Маріуполь почалися роботи по монтажу металевої прогінної конструкції на мосту через річку Сула біля...

  ТОП-5 найбільших суден, які торік заходили у порт “Південний”

  Назва 5 найбільших судів, які захопили в морському порту Південний у грудні 2020 року.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

  Кулемет КТ-7,62 від заводу «Маяк» пройшов випробування холодом

  Кулемет КТ-7,62, розробки та виробництва підприємства «Завод «Маяк», що входить до складу ДК "Укроборонпром", пройшов випробування холодом.Про це...

  У Самборі створюють виробництво екологічного пакування

  У Самборі на території колишнього хлібокомбінату планують відкрити завод із виробництва картонної та паперової упаковки, продукцію з якого постачатимуть до країн Євросоюзу.

  Зараз читають

  “Центр організації дорожнього руху” отримав партію евакуаторів від “Техкоплекту”

  Для "Центру організації дорожнього руху" виготовлено партію з чотирьох нових евакуаторів — нових бортових вантажних автомобілів на...

  В Україні готують заміну військовому ГАЗ-66 (відео)

  Корпорація «Еталон» готує заміну повнопривідній вантажівці ГАЗ-66. На одному із заводів компанії вже налагодили виробництво індійської вантажівки...

  Морська охорона створює дивізіон катерів у Скадовську

  У Скадовську формують ще один дивізіон катерів Морської охорони ДПСУ.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням...

  Всі КПВВ на кордонах окупованих територій будуть переобладнані та передані на баланс одного підприємства

  Державне підприємство "Реінтеграція і відновлення" Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України визначено відповідальним за облаштування,...