9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 2 Жовтня, 2022

Індія в 5 разів збільшила а імпорт української соняшникової шроту

blankУкраїна в поточному сезоні поставить на зовнішні ринки 4,5 млн тонн соняшникової шроту або 83% від внутрішнього виробництва даної продукції. При цьому основними покупцями українського шроту є країни ЄС і Білорусь.

Про це свідчать оцінки експертів «АПК-Інформ».

Як відзначають аналітики, даний факт свідчить про великий експортний потенціал українського продукту переробки соняшнику і повної забезпеченості внутрішнього ринку даним видом продукції. Внутрішнє споживання шроту в Україні в даний час складає 0,9-1 млн тонн на рік.

Читайте також: Україна стала основним постачальником соняшникової шроту в Пакистан

У вересні-лютому 2016/17 МР з України було експортовано 2,3 млн тонн соняшникової шроту на загальну суму близько $ 416 млн, з яких 1,3 млн тонн було поставлено в країни ЄС (головним чином, у Францію та Іспанію).

Новими ринками збуту українського шроту в поточному сезоні в стали Індія, яка більш ніж в 5 разів збільшила імпорт української соняшникової шроту / макухи, збільшивши до 6% свою частку в загальному обсязі відвантажень з України проти 1,5% у попередньому сезоні, а також Пакистан ( 5%) і Саудівська Аравія (2,3%).

Основними компанія-експортерами соняшникової шроту з України в поточному сезоні є «Кернел-Трейд», «Сантрейд», «Агроінтер», «Каргілл» та ін.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають