У 2016 році в Україні з’явилися перші будівлі, побудовані та сертифіковані відповідно до “зелених” стандартів. Піонерами стали БП “Оптіма Плаза” у Львові та БЦ “Астарта” в Києві. Кореспонденти ABCnews подивився, як працює БЦ “Оптіма Плаза”.
Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ABCnews.
Цей офісний комплекс класу А розташований на вул. Науковій, 7Д. Його загальна площа становить 18,8 тис. кв. м, орендна — близько 14 тис. кв. м. Приміщення для своїх офісів тут вибрали провідні IT-компанії: Soft Serve, Sigma Software, Intellias.
На першому поверсі будівлі розташувалися клініка ім. Заблоцького та бістро “Смачні сезони”, другий зайняв фітнес-клуб Sport Life.
Над другим поверхом обладнані чотири веранди, з лавками та лежаками, де працівники можуть випити кави на свіжому повітрі. Стіни за верандами прикрашені муралом.
Технології для економії
Над проектом бізнес-центру працювали архітектурне бюро “Архиматика” і будівельна компанія “ВірЗахідБуд”. Будівля отримала рівень Very Good по системі BREEAM In-Use International.
Цією оцінки вдалося досягти завдяки комплексу проектувальних рішень і застосованих інноваційних технологій.
Будівля бізнес-центру розміщена з урахуванням сторін падіння світла. На фасадах встановлені сонцезахисні конструкції, що знижує витрати на кондиціонування влітку і забезпечує комфортну обстановку в найясніший день.

Герметичність будівлі була підтверджена в кінці 2016 року, коли результати тесту Blower Door Test задокументували рівень повітропрохідності, що відповідає вимогам сертифікації BREEAM.
На даху розташовані сонячні колектори та чиллери. Завдяки сонячним колекторам в будь-який час року здійснюється підігрів води в будівлі. Система чиллерів-фанкойлів цілий рік забезпечує клімат-контроль, опалюючи приміщення взимку і кондіціонує їх в теплу пору року.
У громадських зонах освітлення забезпечується світлодіодними лампами, а в самих офісах — люмінесцентними. Причому температурний режим і освітлення регулюється як на місцях, так і з центру управління БП, що виключає ймовірність “забутих” лампочок і перегрітих вночі приміщень.
В цілому завдяки інноваційним технологіям комунальні витрати в БЦ на 40% менше, в порівнянні з середньостатистичною будівлею у Львові.