9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 9 Грудня, 2021

Фото: В Одесі відкрили унікальний завод з виробництва залізобетонних виробів та конструкцій

Унікальний завод по виробництву залізобетонних виробів і конструкцій розпочав учора свою роботу в колись покинутих цехах заводу «Пресмаш» на Столбовий вулиці.

Вдихнути друге життя в знищений ще в 2010 році флагман верстатобудування вдалося компанії Grand Empire. На честь відкриття про першу бетонну плиту за традицією розбили пляшку шампанського. Передає Національний промисловий портал, з посиланням на “Думская“.

Це перший завод на півдні України, який буде виробляти пустотні плити на високотехнологічному швидкісному обладнанні італійської компанії NordimPianti, – розповів журналістам директор підприємства, депутат Одеської міської ради Денис Григор’єв. – Останні два десятиліття заводи знищувалися, а ми робимо все можливе, щоб підняти українське виробництво.

За словами народного депутата України Дмитра Голубова, який знайшов інвесторів, відкриття такого заводу в даний час – це яскрава ознака зростання економіки Одеси і України в цілому.

Зараз в цеху діють три виробничих стенду, кожен довжиною 128 метрів. Тут формується залізобетонна плита, за шість годин, завдяки спеціальній технології сушіння, вона вже готова до порізки. Величезна пила італійської компанії, немов масло, ріже бетонну плиту, здатну витримати навантаження більше двох тонн на квадратний метр. Залежно від потреб замовника, «циркулярка» може нарізати бетон як поперек, так і вздовж і навіть по діагоналі. Високотехнологічне обладнання максимально автоматизовано: у виробництві задіяно всього 20 чоловік.

Перша черга виробництва буде випускати панелі перекриття для національного ринку України- понад тисячу квадратних метрів на добу. У планах – налагодити випуск призматичних залізобетонних паль і елементів для збірного будівництва і вийти на ринки міжнародні.

А ще новий завод стане базою для наукових кадрів Одеської академії будівництва і архітектури.

Наша академія вже здійснює науково-технічний супровід, і запропоновані нами кроки допомогли заощадити підприємству близько 10% коштів при виробництві шестиметрових панелей. Це вигідно всім: і виробникам, і будівельникам, і покупцям квартир, – впевнений ректор ОДАБА Анатолій Ковров. – Ми плануємо створити тут філії трьох кафедр нашого університету. Студенти будуть проходити на заводі і практику, і теорію. Це комплексний підхід, який зробить наших випускників справжніми професіоналами у своїй галузі.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають