9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 8 Червня, 2023

Бізнес закликає ООН та Туреччину забезпечити свободу торговельного судноплавства у Чорному морі

Бізнес-спільнота, об’єднана European Business Association, American Chamber of Commerce in Ukraine, Ukrainian Agribusiness Club, закликає сторони Чорноморської зернової ініціативи – United Nations (ООН) та Туреччину – сприяти її стабільній роботі, продовженню і розширенню, та забезпечити вільне торговельне судноплавство в Чорноморському регіоні.

Про це повідомили у Міністерстві розвитку громад, територій та інфраструктури України, передає Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

Бізнес, який вже 4-й місяць поспіль потерпає від планомірних дій російської делегації в Спільному координаційному центрі закликав вжити заходів для забезпечення стабільної та своєчасної роботи інспекторів/представників комісії, які діють при СКЦ, для прискорення руху суден з українським зерном та ліквідації черг.

Зокрема, бізнес-спільнота закликає забезпечити вільне торговельне судноплавство в Чорному морі для всіх сторін або запровадити перевірку всіх російських суден, які плавають у Чорному морі, шляхом створення рівних умов для українського та російського експорту, а також підтримати продовження Ініціативи щонайменше на один рік з автоматичним продовженням на такі ж періоди, якщо одна сторона не повідомить іншу про намір припинити або змінити Ініціативу, та надати відповідну офіційну комунікацію.

Також в заяві пропонується включити Миколаївський морський порт, а також інші порти та термінали, що розташовані в Бузько-Дніпровському каналі, спеціалізований морський порт Ольвія до Чорноморської зернової ініціативи, з метою збільшення пропускної спроможності для експорту зерна. 

“Міністерство відновлення підтримує цю заяву та закликає міжнародну спільноту сприяти безпеці цивільного судноплавства в Чорному морі”, – йдеться в повідомленні.

Останні новини:

Зараз читають