9.5 C
Alba Iulia
Субота, 18 Вересня, 2021

Банки України завершили I кв. 2017р з 5,09 млрд грн чистого прибутку

 • Платоспроможні банки в Україні за підсумками першого кварталу 2017 року одержали 5,09 млрд грн чистого прибутку проти 8,01 млрд грн чистого збитку за аналогічний період 2016 року, повідомляється на веб-сайті Національного банку України (НБУ). Передає Інтерфакс-Україна.

  При цьому Нацбанк відзначає, що банківська система спрацювала прибутково в кожному з місяців звітного періоду: в січні чистий прибуток склав 0,36 млрд грн, в лютому 3,49 млрд грн, в березні 1,24 млрд грн. Більш того, прибутковими були всі групи банків. У тому числі банки іноземним капіталом отримали 1,88 млрд грн, з приватним капіталом – 0,2 млрд грн, з державним капіталом – 3,01 млрд грн.

  З числа всіх 92 платоспроможних банків станом на 1 квітня 2017 року 72 в першому кварталі отримали 6,87 млрд грн чистого прибутку, 20 банків – 1,78 млрд грн чистого збитку.

  Як зазначає центробанк, поліпшенню фінансових показників сектора сприяло істотне зменшення відрахувань до резервів – 6,33 млрд грн в першому кварталі 2017 року проти 11,34 млрд грн за аналогічний період минулого року. Крім того, за перші три місяці цього року в порівнянні з січнем-березнем 2016 го банківська система продемонструвала зростання чистого процентного доходу на 13,3% – до 11,57 млрд грн, чистого комісійного доходу – на 16,8%, до 6 , 62 млрд грн.

  У той же час, додає НБУ, фінрезультат за січень-березень до кінця поточного року може бути знівельовано зростанням відрахувань до резервів за активними операціями.

  Банківська система України працює прибутково три місяці поспіль вперше з докризового 2013 року. На сьогодні можна констатувати, що значні потрясіння попередніх трьох років залишилися позаду, банківська система оздоровлюється. Вихід на прибуткову діяльність сприятиме відновленню активного кредитування реального сектора економіки, – цитується в повідомленні заступник голови НБУ Катерина Рожкова.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Парламент ухвалив за основу законопроєкт про розвиток виробництва біометану

  Верховна Рада в першому читанні ухвалила законопроєкт №5464 "Про внесення змін до закону України "Про альтернативні види...

  Міноборони уклало договори на закупівлю 37 тисяч тонн палива

  Департамент державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів Міноборони розпочав процедури закупівлі пально-мастильних матеріалів.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

  З початку року виробництво автомобільної техніки в Україні зросло у 2,6 раза

  У серпні підприємствами української автомобільної промисловості було випущено 554 транспортних засоби, що в 4,6 раза більше, ніж у серпні 2020-го.Передає Національний Промисловий Портал з...

  Для української армії випробовують рухому станцію очищення води «Джерело-2000»

  В інтересах Збройних сил України проводять випробування рухомої станції очищення води «Джерело-2000».Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

  Реалізації проєкту високошвидкісної залізниці в Україні коштуватиме 2-5 мільярдів доларів

  Вартість будівництва високошвидкісної залізниці в Україні може скласти близько 2-5 мільярдів доларів, заявив заступник директора департаменту інвестиційної діяльності "Укрзалізниці" Володимир Шемаєв.

  До України прибув 50-й контейнерний потяг з Китаю (відео)

  До Києва з Чунцина прибув контейнерний поїзд, який доставив 62 контейнери.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Центр транспортних стратегій.

  В Ужгороді побудували перший у місті скейт-майданчик

  На площі Богдана Хмельницького в Ужгороді відкрили перший у місті майданчик для катання на скейтбордах і роликах.Передає Національний Промисловий...

  Бельгія передала Україні науково-дослідне судно Belgica для екологічного моніторингу Чорного та Азовського морів

  Для проведення екологічного моніторингу Чорного та Азовського морів Бельгія передала Україні науково-дослідне судно «Belgica» (A962).Про це йдеться в...

  Зараз читають

  На трасі М-18 відкрили рух транспорту по відновленому мосту через річку Оріль

  На кордоні Харківської та Дніпропетровської областей у міста Перещепине на трасі М-18 відкрили рух транспорту по 128-метровому...

  Парламент ухвалив за основу законопроєкт про розвиток виробництва біометану

  Верховна Рада в першому читанні ухвалила законопроєкт №5464 "Про внесення змін до закону України "Про альтернативні види...

  Президент ввів у дію рішення РНБО щодо розвитку Військово-морських сил

  Президент ввів у дію рішення Ради національної безпеки й оборони щодо розвитку Військово-Морських Сил Збройних сил України.

  Компанія «Лекхім» працює над створенням виробництво COVID-вакцини у Харкові

  У Харкові АТ «Лекхім» планує почати виробництво вакцини від COVID-19. На організацію виробництва компанія готова витратити до...