9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 2 Жовтня, 2023

Азербайджан, Грузія і Казахстан запропонували Україні створити залізничне СП

blankГлави залізниць Азербайджану, Грузії і Казахстану запропонували Україні подумати про створення спільного підприємства для розвитку Транскаспійського міжнародного транспортного маршруту (ТМТМ). Про це повідомили в Кабміні з посиланням на зустріч прем’єра Володимира Гройсмана з ними.

Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на ЦТС.

Гройсман підкреслив, що співпраця в транспортній сфері з країнами-членами ГУАМ (Грузія, Україна, Азербайджан, Молдова) та партнерами України в Середній Азії – це пріоритет, який поділяють як в уряді України, так і в урядах країн-партнерів. У цьому контексті він згадав про створення Логістичного комітету, який займається питаннями розвитку нових маршрутів перевезення вантажів.

У повідомленні Кабміну наголошується, що Україна в рамках розвитку свого транзитного потенціалу готова взяти участь у створенні нових транспортних коридорів і приєднатися до вже існуючих маршрутах, створеним в тому числі в напрямку Південь-Захід із Середньої Азії через Грузію і Азербайджан в напрямку Європи.

У ході бесіди глави залізничних компаній Азербайджану, Грузії, Казахстану і Киргизстану запропонували уряду України активно долучитися до розвитку ТМТМ і, можливо, створити спільне підприємство, яке дозволило б реалізувати принцип” єдиного вікна “при обробці вантажів, що йдуть по цьому маршруту, – йдеться в повідомленні Кабміну.

Глави залізничних компаній підкреслили, що це могло б стати значною конкурентною перевагою країн у використанні транзитних можливостей.

Якщо ми зможемо сформувати єдиний транспортний коридор і спільне підприємство – це нормальні підходи. Наше об’єднання дасть хороший результат для наших держав. Вносьте пропозицію, – заявив Гройсман на зустрічі.

Він дав доручення віце-прем’єру Володимиру Кістіон пропрацювати дорожню карту співпраці і вийти на конкретні рішення.

Останні новини:

Зараз читають