9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 26 Вересня, 2022

“ArcelorMittal Кривий Ріг” за підсумками 2017 року майже в два рази наростив інвестиції в екологію

Криворізький гірничо-металургійний комбінат ПАТ “ArcelorMittal Кривий Ріг” (Дніпропетровська обл.) За підсумками 2017 року наростив інвестиції в екологію майже в два рази в порівнянні з 2016 роком – з 472 млн грн до 887,5 млн грн.

Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на “Інтерфакс-Україна“.

Як повідомляється в прес-релізі компанії в п’ятницю, найбільший екологічний ефект отриманий в результаті ремонту двухванного сталеплавильного агрегату № 6 (ДСПА № 6) мартенівського цеху. Для зниження впливу на навколишнє середовище агрегат був переведений з перетічними режиму на прямопотоковий, завдяки цьому викиди вдалося знизити більш ніж у два рази – з 9,5 до 4,1 тис. тонн (при виробництві стали 1,2 млн тонн).

У цьому році була введена в експлуатацію нова коксова батарея № 6. Тут впроваджені новітні BREF-технології по зниженню викидів пилу і газів на всіх стадіях виробництва коксу – починаючи від завантаження шихти, коксування (встановлені двері та кришки стояків зі спеціальними ущільненнями) і закінчуючи без пиловою видачею сировини. На всіх стадіях транспортування та видачі коксу побудовані нові установки очищення газу.

Завершилося будівництво ще однієї коксової батареї (№ 5), де будуть застосовані аналогічні технології. Вона вже поставлена ​​на розігрів, її запуск очікується в березні-квітні наступного року. За новим двом батареям вдасться значно знизити викиди пилу і досягти рівня нижче державних нормативів – не більше 50 міліграмів на кубометр.

У цьому році також завершилася реконструкція другого блоку конвертерного цеху. Були побудовані сучасні німецькі установки з очищення газів, що відходять від трьох конвертерів – №№ 4, 5 і 6. Для них встановлена ​​система допалювання окису вуглецю на факельній установці й автоматизована система моніторингу викидів пилу. Завдяки встановленим пилемерам дані виводяться на екран і контролюються в режимі онлайн. Очікуваний ефект – зниження викидів на 2,700 тис. тонн на рік.

Ще один масштабний екологічний проект підприємства – модернізація агломераційного цеху № 2, в якому використовується шість агломашин. Раніше нові газоочистки були встановлені на шостий агломашин, а в цьому році почалися роботи на п’ятій. У найближчі роки планується модернізувати весь агломераційний переділ.

Крім зниження впливу на атмосферу, “ArcelorMittal Кривий Ріг” прагне раціонально використовувати водні ресурси й знижувати обсяг скидання стічних вод. Так, стічні води обвідного каналу тепер використовуються на боротьбу з пилом сухих пляжів хвостосховищ. В результаті на 2 млн куб. м в рік знижений їх скидання в р. Інгулець, а з середини травня по листопад цього року такі скиди були повністю припинені.

Крім того, у 2017 році закінчилося будівництво першої черги нового хвостосховища “Центральне” – спеціального гідротехнічної споруди, призначеної для складування відходів збагачення. Об’єкт зведений з урахуванням спец вимог міжнародних і державних стандартів – з використанням сучасних технологій, сертифікованого обладнання та матеріалів, які виключають техногенне навантаження на прилеглі території. За іншими чинними хвостосховищами – “Миролюбівське” і “Об’єднане” – ведуться роботи по розширенню їх місткостей, вони будуть продовжені й в наступному році.

На підприємстві також продовжують впроваджувати “зелені” технології, які дозволять зменшити використання традиційних джерел енергії. У вогнетривково-вапняному цеху природний газ частково заміщений біопаливом (лушпинням насіння). Завдяки цьому на четвертій і п’ятій обертових печах вдалося зменшити споживання газу на 64,2%. Дана інноваційна технологія буде впроваджена на всіх п’яти печах. На третій вже виконані будівельно-монтажні роботи на установці подачі біопалива.

Ще в 2017 році скоротилися обсяги складування гранульованого шлаку ДП-9: за 10 місяців його продажі зросли на 47% в порівнянні з тим же періодом 2016- го.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають