9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 12 Квітня, 2021

“ArcelorMittal Кривий Ріг” за підсумками 2017 року майже в два рази наростив інвестиції в екологію

 • Криворізький гірничо-металургійний комбінат ПАТ “ArcelorMittal Кривий Ріг” (Дніпропетровська обл.) За підсумками 2017 року наростив інвестиції в екологію майже в два рази в порівнянні з 2016 роком – з 472 млн грн до 887,5 млн грн.

  Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на “Інтерфакс-Україна“.

  Як повідомляється в прес-релізі компанії в п’ятницю, найбільший екологічний ефект отриманий в результаті ремонту двухванного сталеплавильного агрегату № 6 (ДСПА № 6) мартенівського цеху. Для зниження впливу на навколишнє середовище агрегат був переведений з перетічними режиму на прямопотоковий, завдяки цьому викиди вдалося знизити більш ніж у два рази – з 9,5 до 4,1 тис. тонн (при виробництві стали 1,2 млн тонн).

  У цьому році була введена в експлуатацію нова коксова батарея № 6. Тут впроваджені новітні BREF-технології по зниженню викидів пилу і газів на всіх стадіях виробництва коксу – починаючи від завантаження шихти, коксування (встановлені двері та кришки стояків зі спеціальними ущільненнями) і закінчуючи без пиловою видачею сировини. На всіх стадіях транспортування та видачі коксу побудовані нові установки очищення газу.

  Завершилося будівництво ще однієї коксової батареї (№ 5), де будуть застосовані аналогічні технології. Вона вже поставлена ​​на розігрів, її запуск очікується в березні-квітні наступного року. За новим двом батареям вдасться значно знизити викиди пилу і досягти рівня нижче державних нормативів – не більше 50 міліграмів на кубометр.

  У цьому році також завершилася реконструкція другого блоку конвертерного цеху. Були побудовані сучасні німецькі установки з очищення газів, що відходять від трьох конвертерів – №№ 4, 5 і 6. Для них встановлена ​​система допалювання окису вуглецю на факельній установці й автоматизована система моніторингу викидів пилу. Завдяки встановленим пилемерам дані виводяться на екран і контролюються в режимі онлайн. Очікуваний ефект – зниження викидів на 2,700 тис. тонн на рік.

  Ще один масштабний екологічний проект підприємства – модернізація агломераційного цеху № 2, в якому використовується шість агломашин. Раніше нові газоочистки були встановлені на шостий агломашин, а в цьому році почалися роботи на п’ятій. У найближчі роки планується модернізувати весь агломераційний переділ.

  Крім зниження впливу на атмосферу, “ArcelorMittal Кривий Ріг” прагне раціонально використовувати водні ресурси й знижувати обсяг скидання стічних вод. Так, стічні води обвідного каналу тепер використовуються на боротьбу з пилом сухих пляжів хвостосховищ. В результаті на 2 млн куб. м в рік знижений їх скидання в р. Інгулець, а з середини травня по листопад цього року такі скиди були повністю припинені.

  Крім того, у 2017 році закінчилося будівництво першої черги нового хвостосховища “Центральне” – спеціального гідротехнічної споруди, призначеної для складування відходів збагачення. Об’єкт зведений з урахуванням спец вимог міжнародних і державних стандартів – з використанням сучасних технологій, сертифікованого обладнання та матеріалів, які виключають техногенне навантаження на прилеглі території. За іншими чинними хвостосховищами – “Миролюбівське” і “Об’єднане” – ведуться роботи по розширенню їх місткостей, вони будуть продовжені й в наступному році.

  На підприємстві також продовжують впроваджувати “зелені” технології, які дозволять зменшити використання традиційних джерел енергії. У вогнетривково-вапняному цеху природний газ частково заміщений біопаливом (лушпинням насіння). Завдяки цьому на четвертій і п’ятій обертових печах вдалося зменшити споживання газу на 64,2%. Дана інноваційна технологія буде впроваджена на всіх п’яти печах. На третій вже виконані будівельно-монтажні роботи на установці подачі біопалива.

  Ще в 2017 році скоротилися обсяги складування гранульованого шлаку ДП-9: за 10 місяців його продажі зросли на 47% в порівнянні з тим же періодом 2016- го.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Нігерія споживає чверть експорту українських ковбасних виробів

  Нігерія є найбільшим імпортером українських ковбасних виробів, її частка складає рівно чверть.Передає Національний Промисловий...

  “Антонов” замовив у США розробку системи завантаження і повітряного десантування вантажів для літаків Ан-178

  Американські підрядники за 2,6 мільйона доларів розробляють системи завантаження, розвантаження і повітряного десантування вантажів для літаків Ан-178-100Р Повітряних Сил Збройних сил України.

  Метінвест купує найбільшого виробника коксівного вугілля в Україні

  Metinvest B.V. придбала додатковий пакет акцій найбільшого в Україні виробника коксівного вугілля, тим самим збільшивши ефективну частку володіння Групи до рівня контрольної.

  «Океан» розпочав роботи зі створення нового затвору для найбільшого в Україні сухого доку (фото)

  Суднобудівний завод «Океан» розпочав роботи зі створення нового затвору сухого доку, який є найбільшим на материковій частині України.

  Благодійники подарували ЗСУ броньований позашляховик (фото)

  Підприємці-благодійники з Черкащини, які представляють компанію LNZ Group, передали українській армії броньований позашляховик.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на АрміяInform.

  Кабмін схвалив надання “Укравтодору” нових держгарантій на 10 мільярдів гривень

  Уряд України затвердив надання у 2021 році Агентству автомобільних доріг України ("Укравтодор") державних гарантій на 10 мільярдів гривень і перелік проєктів, на...

  Український ударний безпілотник Bayraktar TB2 вперше працював на сході України

  Український середньовисотний ударний безпілотний літальний апарат Bayraktar TB2 9 квітня 2021 року уперше працював на Сході України.Передає Національний Промисловий...

  Кабмін схвалив основні показники Державного оборонного замовлення на три роки

  Уряд України схвалив основні показники Державного оборонного замовлення на три роки.Про це повідомила пресслужба Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості...

  Зараз читають

  Заводі «Океан» прийняв на ремонт черговий суховантаж (фото)

  У Миколаєві 8 квітня на Суднобудівному заводі «Океан» стало для проходження ремонту судно SOLKA 2.

  “Держгідрографія” завершила установку буїв на трьох водосховищах для забезпечення річкових перевезень

  "Держгідрографія" завершила розміщення сезонних плавучих засобів навігаційного обладнання (ЗНО) на Дніпровському, Кам'янському та Каховському водосховищах.

  Підрозділи берегової оборони на Азовському узбережжі отримали комплекти ракетних систем здатних знищувати цілі на воді

  Підрозділи берегової оборони на Азовському узбережжі та Маріуполі отримали 12 комплектів сучасних ракетних систем здатних знищувати цілі...

  П’ятий екіпаж катера Island готовий до відправки на навчання у США

  П’ятий екіпаж патрульного катеру Island готовий до виряджання у США на навчання.Передає Національний Промисловий...