9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 21 Жовтня, 2021

“ArcelorMittal Кривий Ріг” за підсумками 2017 року майже в два рази наростив інвестиції в екологію

 • Криворізький гірничо-металургійний комбінат ПАТ “ArcelorMittal Кривий Ріг” (Дніпропетровська обл.) За підсумками 2017 року наростив інвестиції в екологію майже в два рази в порівнянні з 2016 роком – з 472 млн грн до 887,5 млн грн.

  Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на “Інтерфакс-Україна“.

  Як повідомляється в прес-релізі компанії в п’ятницю, найбільший екологічний ефект отриманий в результаті ремонту двухванного сталеплавильного агрегату № 6 (ДСПА № 6) мартенівського цеху. Для зниження впливу на навколишнє середовище агрегат був переведений з перетічними режиму на прямопотоковий, завдяки цьому викиди вдалося знизити більш ніж у два рази – з 9,5 до 4,1 тис. тонн (при виробництві стали 1,2 млн тонн).

  У цьому році була введена в експлуатацію нова коксова батарея № 6. Тут впроваджені новітні BREF-технології по зниженню викидів пилу і газів на всіх стадіях виробництва коксу – починаючи від завантаження шихти, коксування (встановлені двері та кришки стояків зі спеціальними ущільненнями) і закінчуючи без пиловою видачею сировини. На всіх стадіях транспортування та видачі коксу побудовані нові установки очищення газу.

  Завершилося будівництво ще однієї коксової батареї (№ 5), де будуть застосовані аналогічні технології. Вона вже поставлена ​​на розігрів, її запуск очікується в березні-квітні наступного року. За новим двом батареям вдасться значно знизити викиди пилу і досягти рівня нижче державних нормативів – не більше 50 міліграмів на кубометр.

  У цьому році також завершилася реконструкція другого блоку конвертерного цеху. Були побудовані сучасні німецькі установки з очищення газів, що відходять від трьох конвертерів – №№ 4, 5 і 6. Для них встановлена ​​система допалювання окису вуглецю на факельній установці й автоматизована система моніторингу викидів пилу. Завдяки встановленим пилемерам дані виводяться на екран і контролюються в режимі онлайн. Очікуваний ефект – зниження викидів на 2,700 тис. тонн на рік.

  Ще один масштабний екологічний проект підприємства – модернізація агломераційного цеху № 2, в якому використовується шість агломашин. Раніше нові газоочистки були встановлені на шостий агломашин, а в цьому році почалися роботи на п’ятій. У найближчі роки планується модернізувати весь агломераційний переділ.

  Крім зниження впливу на атмосферу, “ArcelorMittal Кривий Ріг” прагне раціонально використовувати водні ресурси й знижувати обсяг скидання стічних вод. Так, стічні води обвідного каналу тепер використовуються на боротьбу з пилом сухих пляжів хвостосховищ. В результаті на 2 млн куб. м в рік знижений їх скидання в р. Інгулець, а з середини травня по листопад цього року такі скиди були повністю припинені.

  Крім того, у 2017 році закінчилося будівництво першої черги нового хвостосховища “Центральне” – спеціального гідротехнічної споруди, призначеної для складування відходів збагачення. Об’єкт зведений з урахуванням спец вимог міжнародних і державних стандартів – з використанням сучасних технологій, сертифікованого обладнання та матеріалів, які виключають техногенне навантаження на прилеглі території. За іншими чинними хвостосховищами – “Миролюбівське” і “Об’єднане” – ведуться роботи по розширенню їх місткостей, вони будуть продовжені й в наступному році.

  На підприємстві також продовжують впроваджувати “зелені” технології, які дозволять зменшити використання традиційних джерел енергії. У вогнетривково-вапняному цеху природний газ частково заміщений біопаливом (лушпинням насіння). Завдяки цьому на четвертій і п’ятій обертових печах вдалося зменшити споживання газу на 64,2%. Дана інноваційна технологія буде впроваджена на всіх п’яти печах. На третій вже виконані будівельно-монтажні роботи на установці подачі біопалива.

  Ще в 2017 році скоротилися обсяги складування гранульованого шлаку ДП-9: за 10 місяців його продажі зросли на 47% в порівнянні з тим же періодом 2016- го.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  В Одесу прибуло подароване Україні науково-дослідне судно Belgica (відео)

  Науково-дослідне судно Belgica, яке було передано Україні Королівством Бельгія, прибуло в Одесу.Передає Національний Промисловий...

  Порт Ніка-Тера прийняв найдовше судно у своїй історії

  Порт Ніка-Тера, що входить в структуру Group DF, прийняв судно з найбільшою довжиною у своїй історії – суховантаж Cymona Glory (Маршаллові острова)...

  У Міноборони створили Департамент державного гарантування якості

  Для вдосконалення взаємодії з виконавцями оборонних закупівель у Міністерстві оборони створено Департамент державного гарантування якості.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням...

  Президент підписав закон про спрямування додаткових коштів на армію

  Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» № 1807-ІХ.

  ​Нібулон сплатив понад 540 мільйонів гривень податків з початку року

  За три квартали 2021 року "Нібулон" направив 541,03 мільйонів гривень податків і зборів до бюджетів різних рівнів.Передає Національний Промисловий...

  Український «Руслан» доставить на Гуам гелікоптер ВМС Німеччини

  На Маріанський острів Гуам український літак Ан-124-100 «Руслан» доставить вертоліт «Sea Lynx» військових Німеччини.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

  На підприємстві у Новомосковську відкрили новий соєпереробний цех

  У Новомосковську на Дніпропетровщині відкрили новий соєпереробний цех, розташований на заводі з виробництва кормів "АГРО КОМ".Передає Національний Промисловий Портал з...

  На розвиток та розбудову українського флоту витратять 1,3 мільярда фунтів британського кредиту

  Половина коштів з кредитних 2,5 мільярдів фунтів стерлінгів (2,7 млрд дол.), які Велика Британія надає Україні, піде на посилення українського флоту.

  Зараз читають

  Тернопільське підприємство збільшує виробництво чіпсової картоплі

  «Контінентал Фармерз Груп» планує розширення виробництва картоплі. У 2021 році під картоплею загалом було 1806 га, при...

  Укрзалізниця оголосила тендер на проведення підводного обстеження 14 залізничних мостів

  Регіональний філіал "Придніпровська залізниця" АТ "Укрзалізниця" оголосила тендер на проведення обстеження 14 мостів і має намір залучити...

  ОДВ-Електрик збільшує власні виробничі потужності на Львівщині

  Українська компанія із німецькими інвестиціями «ОДВ-Електрик» працює на території області з 2003 року і виготовляє кабелі для...

  Перевалка в порту Маріуполя склала майже 5,2 млн тонн з початку року

  У Маріупольському порту за 9 місяців 2021 року перевалено 5,19 млн т вантажів, що на 2,6% менше...