Адміністрація морських портів України (АМПУ) підписала меморандум про співпрацю з компанією Кернел для збільшення вантажопотоку в морському порту Чорноморськ.
Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-центр АМПУ.
За умовами угоди, компанія Кернел планує збільшити обсяг перевалки вантажів через морський порт Чорноморськ з 3 до 7 мільйонів тонндо другого півріччя 2019 року. Для цього підприємства Кернел «Трансгрейнтермінал» і «Трансбалктермінал» планують створення і реконструкцію терміналів, а також збільшення потужностей одноразового зберігання вантажів.
Так, «Трансгрейнтермінал» побудує зерновий термінал із запланованим обсягом одноразового зберігання в 300 тис. тонн і об’ємом перевалки в 3 млн тонн на рік. Введення в експлуатацію перевалочних потужностей заплановано в першому півріччі 2019 року. В результатіпроекту буде створено 200 нових робочих місць. Надалі в планах компанії будівництво додаткової черги терміналу зі збільшенням потужностей ще на 2 млн тонн вантажів.
«Трансбалктермінал» проведе реконструкцію терміналу для збільшення обсягів перевалки вантажів до 4 млн тонн на рік.
Зі свого боку, в рамках майбутнього інвестиційного проекту АМПУ візьме на себе зобов’язання зі збільшення глибин операційної акваторії 1-го ковша Сухого лиману, а також біля причалів № 14, 15, 16, 17 Чорноморського порту до 15 метрів. Крім того, до 16 метрів будутьзбільшені глибини на підхідному каналі порту.
Ми вже розпочали реальні працюючі проекти з розвитку інфраструктури і збільшення перевалочних потужностей українських портів. Угода з Кернел — чергове свідчення цього і сигнал українським і зарубіжним інвесторам про готовність АМПУ створити умови для зростання вантажопотоку. Ми забезпечимо днопоглиблення та відповідність необхідним гідротехнічним параметрам. Попереду у нас ще два меморандуми з крупними інвесторами. Ми націлені на ефективне партнерство — прозоре, зрозуміле і прогнозоване,— прокоментував підписання меморандуму керівник АМПУ Райвіс Вецкаганс.
Стратегія нашої компанії, серед іншого, передбачає збільшення перевалочних потужностей в Чорноморському порту. Однак, як будь-якомубізнесу, нам потрібні були гарантії виконання Адміністрацією морських портів України своїх зобов’язань щодо збільшення глибин, з розвитку портової інфраструктури. На новому етапі діяльності АМПУ ми бачимо зацікавленість держави у співпраці з бізнесом, бачимо планомірні системні кроки щодо збільшення прозорості процесу інвестування. Ми вітаємо новий підхід і сподіваємося на конструктивнуроботу,— зазначила директор з логістики компанії Кернел Леся Литвинська.
Райвіс Вецкаганс резюмував, що такі масштабні проекти з інвесторами — прецедент в українській морській сфері. «Портова інфраструктура надає широкі можливості для інвесторів — як українських, так і зарубіжних; упевнений, ми їх гідно реалізуємо».