9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 2 Жовтня, 2022

АМПУ підписала контракт з CHEC на проведення днопоглиблення в порту «Южний»

blankАдміністрація морських портів України (АМПУ) уклала контракт з China Harbour Engineering Сompany Ltd. на проведення днопоглиблення в морському порту «Южний» (м. Южне, Одеська область).

 Урочисте підписання документу відбулось за участю прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, міністра інфраструктури України Володимира Омеляна, керівника АМПУ Райвіса Вецкаганса, віце-президента China Constraction Communications Company Вена Ганга, заступника генерального директора China Harbour Engineering Company LTD. Юна Ліанга, а також надзвичайного і повноважного посла КНР в Україні Ду Вея. Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу АМПУ.

Підписання договору стало результатом тривалої і кропіткої роботи нашої великої команди. Сьогодні ми можемо говорити про успішне завершення важливого етапу, від якого залежить якісна трансформація українських портів. Сенс цієї події виходить за рамки взяття двома сторонами певних зобов’язань. Це відкриття можливостей для України виходити на глобальні ринки і збільшувати свій експорт, це знак інвесторам, що сюди можна і вигідно вкладати капітал, це свідчення активної участі держави в розвитку морської галузі та створення прозорих умов входу в проекти,— заявив Райвіс Вецкаганс, керівник АМПУ.

Згідно з умовами контракту, замовником робіт виступає Южненська філія АМПУ, а виконавцем — China Harbour Engineering Company Ltd. Підрядник проведе збільшення глибини підхідного каналу з 16 до 19 метрів і створить операційну акваторію глибиною 16 м біля причалів № 23–25. Проект буде завершено в березні 2018 року, його бюджет складає 1,065 млрд грн.

Розраховуємо, що роботи з днопоглиблення будуть розпочаті вже найближчим часом, адже для цього створені всі необхідні умови. Тендер, за допомогою якого був обраний контрагент, пройшов у відведені законом терміни, всі сторони процесу визнали його результат і прозорість процедури. Більш того, завдяки проведенню конкурсів в системі Prozorro, АМПУ тільки за результатами двох тендерів щодо днопоглиблення в порту «Южний» заощадила близько 400 млн грн., що, наприклад, дозволить провести необхідні роботи з днопоглиблення в акваторії Азовського моря,— розповів керівник АМПУ.

Ду Вей, надзвичайний і повноважний посол КНР в Україні зазначив: «Сьогодні мені надзвичайно приємно взяти участь у церемонії підписання важливої угоди між китайською і українською стороною. Я хочу відзначити, що вперше в історії україно-китайських відносин китайська компанія перемогла у відкритому тендері на виконання здійснення в Україні великого інфраструктурного проекту. Як пан прем’єр справедливо зазначив, ще більше нам додає впевненості у перемозі, в успіху цього проекту те, що він проводився на абсолютно прозорих, справедливих підставах через систему Прозорро. Тому я вважаю це надзвичайно великою перемогою для всіх нас».

Керівник АМПУ також зазначив, що один з попередніх проектів зі збільшення глибин досяг окупності в короткий термін — менше, ніж за три роки. «Це перспективний вектор розвитку, один із стратегічних напрямків для АМПУ, і в наших планах продовжувати нарощувати потужності порту, від чого виграють всі — і держава, і бізнес»,— фіналізував Райвіс Вецкаганс.

Довідка.

В даний час АМПУ реалізує кілька проектів капітального днопоглиблення в порту «Южний». В рамках одного з них буде проведено збільшення глибини біля причалів № 23–25, для забезпечення функціонування одного з найбільших в Україні зерноперевантажувальних комплексів. Будівництво зернового терміналу веде компанія «М. В. Карго» для Cargill. В серпні 2015 року між АМПУ, «М. В. Карго» і Cargill був укладений Меморандум, відповідно до якого Cargill взяла на себе зобов’язання завантажувати термінал для окупності інвестицій АМПУ. Очікувана потужність терміналу — 5 млн т зерна після завершення першої черги, і плюс 2–4 млн т — після другої. В результаті збільшення глибоководних потужностей, порт зможе приймати судна більшою вантажопідйомністю. Це в свою чергу збільшить обсяги експорту зерна.

Роботи зі збільшення глибини виконає китайська CHEC. Компанія була обрана в ході тендерної процедури, запропонувавши найменшу ціну серед конкурентів. На торги вийшли п’ять міжнародних днопоглиблювальних компаній. В результаті конкуренції, була досягнута економія в 10%.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають