9.5 C
Alba Iulia
Субота, 30 Вересня, 2023

Африка стає важливим ринком для України – товарообіг склав $4,7 млрд

Товарообіг України з Африканськими країнами у 2017 році склав $4,7 млрд

Експорт до країн Африки у 2017 році зріс на 5%. Частка Африки у валютних надходженнях складає 9%, а позитивне сальдо торгівлі з цим континентом становить $3,3 млрд. Крім того, експорт українських товарів у Африку вже перевищив обсяги експорту до РФ.

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на NaChasi 

На даний момент, 80% українського експорту в регіоні припадає на Північну Африку, де головними торговими партнерами є Єгипет, Алжир та Туніс – 1,8 млрд, $535 млн та $289 млн відповідно.  Крім того, Єгипет є 7-м за експортом партнером України.

Зараз Україна намагається активізувати співробітництво з іншими країнами Африканського континенту та просунутися вглиб та на південь континенту. Для цього у квітні 2018 року в Гані розпочала роботу українська офіційна делегація в межах Першої української торговельної місії в Гану і Нігерію, основним завданням якої є представити українські товари і послуги на африканському ринку, провести зустрічі для налагодження і розширення торговельних відносин і вивчити систему експортно-імпортних відносин і торгових бар’єрів.

Заступник міністра економічного розвитку Наталія Микольська наголошує на тому, що Нігерія, Танзанія, Кенія та Ґана є одними з найбільш перспективних напрямків для українського експорту. Це може бути продукція енергетичного машинобудування, АПК,  фармацевтики, сільськогосподарські машини, устаткуванні для перероблювання аграрної продукції, тощо.

У разі виходу України на ринки не тільки Північної, але й Субсахарської Африки підключення, можна буде взагалі говорити про повне заміщення експорту до РФ.

Останні новини:

Зараз читають