9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 8 Грудня, 2023

350 тисяч тонн палива Україна отримає з нових логістичних маршрутів у травні

350 тисяч тонн палива з абсолютно нових логістичних маршрутів отримає Україна в травні.

Про це передає Національний Промисловий Портал з посиланням на повідомлення Міністерства економіки України.

Повідомляється, що в березні-квітні 2022 року впроваджено заходи, які дозволили збільшити добовий обсяг ввезення палива з ЄС з 4 тис. тонн до 12 тис. тонн на добу, а саме:

  • скасовані дозволи на в’їзд автоцистерн для доставки палива в Україну;
  • забезпечена можливість приймати паливо в портах Дунаю;
  • внесені зміни до механізму цінового регулювання вартості пального;
  • забезпечене позачергове оформлення палива на кордонах з боку митниці та прикордонної служби.

“Завдяки цьому залізницею почали завозити до України в 5 разів більше пального. У березні завезли 35 тис тонн, у травні очікуємо 180 тис тонн. Автомобільне завезення зросло в 15 разів – з 5 тис до  85 тис тонн. Річковий транспорт тепер перевозить в 5 разів більше пального порівняно з березнем – з 4 до 22 тис тонн”, – зазначила перша віце-прем’єр-міністр – міністр економіки Юлія Свириденко.

В Уряді повідомляють також про домовленості для початку реверсу пального трубним транспортом з Угорщини. Отримано підтвердження на імпорт 35 тис. тонн на місяць, з потенційним збільшенням до 50 тис. тонн. Також на митниці запущено окрему зелену смугу для бензовозів з Польщі. Це дозволяє потенційно збільшити пропуск зі 110 до 200 одиниць на добу.

На найближчі місяці в Кабміні озвучують наступний план:

  • отримати згоду країн ЄС на гарантоване прийняття їх портами танкерів з пальним для українського ринку;
  • вилучити російське та білоруське паливо, що було завезене до вторгнення росії і тепер арештоване;
  • завантажити дизелем трубопровід з Угорщини;
  • здійснити системні закупівлі національним оператором НАК «Нафтогаз України», аби ми мали ритмічне постачання і довгострокові контракти.

За прогнозами Уряду в травні очікується споживання 300 тис тонн дизелю та 120 тис тонн бензину. Такий обсяг імпорту вже законтрактований українськими мережами.

“Водночас ми бачимо, що окремі недобросовісні оператори ринку ставлять ціни більші за гранично допустимі – 60, 65 та навіть 70 гривень за літр. В країні йде війна, і ми розцінюємо таку цінову спекуляцію як мародерство. Уряд надав повноваження обласним військовим адміністраціям здійснювати контроль за встановленням цін. Будемо жорстко реагувати на подібні факти відповідно до вимог воєнного часу”, – наголосила Юлія Свириденко.

Останні новини:

Зараз читають