9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 29 Вересня, 2023

До України доставили перші розвідувальні безпілотники Fly Eye

В Україну в рамках проєкту “Армія дронів” доставили перший комплекс управління та чотири безпілотники Fly Eye, – вже сьогодні вони вирушать на передову для підсилення підрозділів ЗСУ.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

Зазначається, що усього на “Армію дронів” зібрали понад 751 млн гривень.

“На перші 260 млн із цієї суми уклали контракти на закупівлю двох станцій управління та 20 безпілотників Fly Eye, 78 мультикоптерів Matrice, а також двох наземних систем для 20 ударних дронів-камікадзе Warmate”, – йдеться в повідомленні. 

Це високотехнологічні безпілотники, які допомагають відстежувати дії ворога та змінювати воєнні стратегії.

“Зараз проводимо переговори про подальші закупівлі потужних безпілотників з українськими та міжнародними виробниками”, – сказав віцепрем’єр-міністр – міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.

Дрони Fly Eye розвивають швидкість до 160 кілометрів на годину. Їх можна запускати з руки, і це значна перевага, адже не завжди є можливість стартувати з пускової установки. Вони сумісні із західними ракетно-артилерійськими установками, де використовується автоматизована система керування вогнем. Це дає можливість ефективно визначати цілі.

Matrice працюють на штучному інтелекті, а їхні тепловізори, що фокусуються на цілях, можуть точно визначати потенційну небезпеку. Warmate має повністю автономну систему ураження, яка працює за концепцією “вистрілив і забув”. Цей дрон може працювати по різних типах цілей: піхота, укриття, бункери або легкі схованки.

“Держспецзв’язку проводить закупівлі коптерів, які допомагатимуть нашій армії протистояти окупантам. Уже підписано угоди на придбання DJI Matrice, а також безпілотників Fly Eye та станцій управління ними. І це лише початок”, – зазначив голова Держспецзв’язку Юрій Щиголь.

Через платформу UNITED24 для “Армії дроні” загалом донейтили із 74 країн світу. Найбільша кількість пожертв з України, США, Канади, Великої Британії, Німеччини, Ірландії, Франції, Швейцарії, Австралії, Ізраїля.

Останні новини:

Зараз читають