9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 29 Вересня, 2022

До кінця року Німеччина передасть Україні дві системи ППО IRIS-T

Німеччина планує поставити Україні дві системи ППО IRIS-T до кінця цього року та ще дві надійдуть на початку 2023 року.

Про це посол Німеччини в Україні Анка Фельдгузен розповіла в інтерв’ю “Радіо НВ”, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

“Я дуже рада, що ми будемо передавати чотири такі системи. Це захищатиме великий простір України. Ми вже чули, що перша система точно ще цього року буде, як на мене, друга система теж, а третя і четверта потім, на початку нового року“, – зазначила Фельдгузен.

Нагадаємо, що наприкінці серпня міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок повідомила, що системи IRIS-T Україна отримає вже восени.

У червні Україна підписала контракт з німецькою компанією Diehl Defence на закупівлю зенітно-ракетного комплексу IRIS-T SL. Вартість угоди – 178 млн євро, а гроші на закупівлю виділить німецький уряд.

blank
ЗРК IRIS-T SLM Фото з відкритих джерел

Основою ЗРК є ракета IRIS-T (Infra Red Imaging System Tail) з інфрачервоним наведенням, створена на базі одноіменної ракети “повітря-повітря”.

Пускові установки можуть мати колісне (MAN 8×8) або гусеничне шасі (двосекційний всюдихід BvS10) та містять 4 направляючих або 8 контейнерів з ракетами.

blank

Існують модифікації середнього та малого радіуса. IRIS-T SLM дозволяє вражати цілі на відстані до 40 км, а у “коротшій” версії SLS – до 25.

Основним сенсором комплексу є австралійська РЛС CEAFAR GBMMR з 3D-радаром з активною фазованою антенною решіткою (АФАР). Також може застосовуватися німецька РЛС TRML-4D (Hensoldt), яка дозволяє виявляти цілі на відстані до 250 км.

blank
Радіолокаційна станція (РЛС) TRML-4D від Hensoldt Зображення від виробника

Комплекс створений у 2014 році, а єдиним оператором системи з 2019 року є Швеція. Уряд Німеччини видав дозвіл на експорт 23 одиниць Єгипту.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають