9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 26 Вересня, 2023

Для ЗСУ замовили 100 бронетранспортерів Rosomak

Для Збройних сил України закуплять 100 бронетранспортерів Rosomak. Відповідне замовлення отримає оборонна промисловість Польщі.

Про це сьогодні повідомив польський прем’єр-міністр Матеуш Моравецький, передає Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

За його словами, закупівлю цих бронемашин для України спільно оплатять Євросоюз і Сполучені Штати.

“Українська армія закупить у нас 100 Rosomak, які виробляються в Семяновіце-Шльонському. Rosomak – це топові бронетранспортери. Ця покупка буде оплачена за гроші ЄС і США”, – повідомив Моравецький.

Про це він заявив під час відвідин заводу Zakładach Rosomak S.A., що спеціалізується на виробництві бронетехніки й входить у польську державну компанію Polska Grupa Zbrojeniowa (PGZ).

“Вчора я отримав замовлення від прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на 100 бронетранспортерів Rosomak”, – сказав Матеуш Моравецький.

Він також додав, що сьогодні Україна є оплотом свободи.

blank
Бронемашини у якості самохідних мінометних систем польського війська. Фото з відкритих джерел

Про БТР Rosomak

Rosomak з колісною формулою 8×8 – ліцензійний варіант фінської колісної бронемашини Patria AMV, що виробляється в Польщі як у версії БМП, так і БТР, відповідно до контракту від грудня 2002 року.

Бронетранспортером керує екіпаж із трьох осіб, а десантне відділення у кормовій частині машини розраховане на вісім бійців. Десантники залишають БТР через кормові двері або верхні люки. Бронювання корпусу бронетранспортера захищає від куль калібру 14,5 мм спереду та 7,62 – з боків. Машина розганяється до швидкості 100 км/год і може долати водні перешкоди зі швидкістю до 10 км/год.

На базі БТР розроблено кілька варіантів різного призначення, які надходять на озброєння польського війська. Наприклад, самохідна мінометна система, машина управління вогнем, медична машина тощо.

Останні новини:

Зараз читають