9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 26 Вересня, 2023

Для ЗСУ замовили 100 австралійських бойових модулів

Австралійська компанія Electro Optic Systems оголосила про укладення контракту на постачання дистанційних систем озброєння для ЗСУ.

Новину оприлюднили на офіційному сайті Electro Optic Systems, передає Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

Українське державне підприємство «СпецТехноЕкспорт» уклало контракт із компанією EOS Defence Systems. Він передбачає поставку 100 неназваних «важких дистанційних бойових модулів», включаючи запчастини та супутні послуги на суму близько 80 мільйонів доларів США.

Контракт передбачає постачання продукції протягом 2023-2024 років за умови проведення демонстраційних випробувань протягом найближчих тижнів та інших звичайних умов для військових контрактів.

Наразі дистанційні бойові модулі цієї компанії вже використовують українські Сили оборони в складі бойових машин Bushmaster. Їх передала Австралія в рамках військової допомоги.

Раніше Україна для власних Збройних сил замовила 100 бронетранспортерів Rosomak, контракт на які спільно профінансують Євросоюз і Сполучені Штати.

blank
Бронемашини Rosomak у якості самохідних мінометних систем польського війська. Фото з відкритих джерел

Rosomak із колісною формулою 8×8 – це ліцензійний варіант фінської колісної бронемашини Patria AMV, що виробляється в Польщі у версії колісної БМП та бронетранспортера.

Про бойові модулі компанії EOS для ЗСУ

Бойові модулі компанії EOS виробник характеризує як системи, що розроблені для забезпечення більшої точності ведення вогню за будь-яких умов, а також убезпечення екіпажу.

Компанія пропонує декілька бойових модулів у конфігурації з різним озброєнням, які завдяки надлегкій конструкції можуть бути встановлені на різні транспортні засоби та платформи, включаючи легкий автотранспорт.

blank
MRAP Bushmaster PMV. Фото з відкритих джерел

Найбільш відомий бойовий модуль EOS R400 може бути оснащений легким кулеметом, кулеметом калібру 12,7-мм, автоматичним 40-мм гранатометом або легкою 30-мм гарматою ATK M230 LF. Він оснащений тепловізійним прицілом з дистанцією виявлення цілі до 5 кілометрів.

Також компанія пропонує більш важку версію EOS R800, яка оснащена автоматичною 30-мм автоматичною гарматою Bushmaster Mk.44. Цей модуль вважають системою для важких колісних та гусеничних бойових машин.

За словами виробника, модуль важить втричі менше за його аналоги та забезпечує ведення вогню з високою точністю. Окрім гармати, до бойового модуля може бути інтегровано також легкий кулемет калібру 7,62 та протитанкові керовані ракети Javelin.

Останні новини:

Зараз читають