9.5 C
Alba Iulia
Субота, 19 Червня, 2021

Для чого на складі використовуються стелажі

 • Стелажі є один з найбільш зручних і функціональних способів організації системи зберігання та облаштування вільного простору. Стелажні системи також використовуються для зонування приміщень, обладнанням кабінетів, кухонь, дитячих кімнат, комор. Однак найчастіше стелажі використовуються саме для обладнання складських приміщень. Застосування стелажів дозволяє підвищити функціональність навіть самого маленького і незручного складу.

  В Україні є такі виробники Тріометал Сервіс, це вітчизняний виробник який працює вже 15 років з центральним офісом у Львові та має філіали в Києві та Харкові. Розглянемо, для чого потрібні стелажі, які проблеми вони вирішують і основні види конструкцій.

  Основні види складних стелажів і їх призначення

  Основна мета стелажів – підвищення функціональності, місткості і зручності складського приміщення. Їх застосування дозволяє навіть на невеликому складі вмістити необхідну кількість продукції зі зручним розміщенням за категоріями. Стелажі складські можуть мати різні габарити, вантажопідйомність і тип. Саме останній показник є одним з основних при виборі обладнання. Основні види стелажного обладнання для складу за його призначенням:

  • Фронтальні стелажі. Виконано з рам і металевого профілю. Каркас легко збирається за допомогою болтів. Балки можна встановити на будь-яку висоту. Використовуються для багатоярусного зберігання будь-якої продукції. Зручно використовувати на складських приміщеннях з високими стелями й невеликою площею.
  • Глибинні стелажі. Підходять для тривалого зберігання вантажу. Найкраще використовувати для однотипного товару. Для роботи на складі з глибинними стелажами рекомендується використовувати
  • Консольні стелажі. Використовуються для зберігання труб, бруса та інших довгих товарів. Такі стелажні системи можуть бути односторонні й двосторонні.
  • Мобільні системи. Такі стелажі пересуваються по системи рейок з використанням механічного штурвала. Залежно від конфігурації можуть використовуватися для зберігання будь-якої продукції.
  • Мезонінні стелажі. Такі конструкції дають можливість використовувати всю висоту складу. Оборка продукції відбувається вручну. Мезонінні системи зручно використовувати для одночасно зберігання різних типів продукції.

  Які проблеми вирішує використання стелажів

  Щоб зрозуміти, навіщо потрібно спеціальне обладнання для зберігання, варто розглянути, які проблеми вирішують стелажі. До них відноситься:

  • Усунення дефіциту площі. Незалежно від типу приміщення система зберігання повинна забезпечувати максимальну ефективність при мінімальній зайнятої площею. Багатоярусні конструкції – найбільш зручний варіант для розв’язання цієї проблеми.
  • Швидке виконання вантажно-розвантажувальних робіт і відбору товару. Якщо продукція на складі зберігається в коробках або палетах, які стоять на підлозі, знайти щось буде дуже складно. При встановленні стелажів простіше знайти потрібні товари, провести їх класифікацію та завантаження складу.
  • Обладнання магазинів-складів. Великі магазини з продажу будівельних товарів та іншої продукції найчастіше не мають окремого складу. Вони обладнуються таким чином, щоб поєднати складське і торгове приміщення. А без використання стелажів в цьому випадку не обійтися.

  Щоб отримати максимум користі від використання стелажів, рекомендується приділити особливу увагу їх вибору.

  Поради щодо вибору стелажів

  При виборі стелажного обладнання слід точно розуміти, для яких цілей воно буде використовуватися. Його основним призначенням є зберігання вантажів на складі, виробництві, в гаражі, торговому приміщенні, офісі або квартирі. Для житлових, офісних або торгових приміщень важлива не тільки вантажопідйомність, а й зовнішні якості конструкції. Тому варто звернути увагу на металеві стелажі з порошковим забарвленням.

  Для складського приміщення основним критерієм при виборі є вантажопідйомність, типу конструкції і її габарити. На складі зберігаються товари, пошкодження яких несе матеріальні збитки, тому вибір оптимальної системи зберігання дуже важливий. Тому при виборі стелажів слід враховувати:

  • розміри та вага товарів, які будуть на них зберігатися;
  • тара, в якій будуть зберігатися товари, або її відсутність;
  • температура, рівень вологості й інші особливості складу;
  • термін зберігання товарів;
  • використання на складі сучасних навантажувачів;
  • вигляд приміщення.

  При виборі оптимальних за параметрами стелажів можна модернізувати склад, облаштувавши його для зберігання продукції будь-якого виду.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Український всюдихід «Nomad» дебютував на виставці «Зброя та безпека» (фото)

  Новий український колісний всюдихід «Nomad» вперше представили широкому загалу в рамках міжнародної виставки «Зброя та безпека –...

  В Україні розробляють термобаричні снаряди для систем залпового вогню

  В Україні працюють над створенням 122-мм термобаричними снарядами до реактивної системи залпового вогню (РСЗВ).Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

  Lockheed Martin презентує в Україні винищувачі F-16

  На міжнародній виставці «Зброя та безпека - 2021» компанія Lockheed Martin Україні презентують винищувачі F-16.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням...

  Національний університет оборони України представив свої досягнення на виставці «Зброя та безпека»

  На міжнародній зброярській виставці «Зброя та безпека – 2021» Національний університет оборони України імені Івана Черняховського уже традиційно презентує результати своїх досліджень...

  “Нова Пошта” відкрила автоматизовані термінали у трьох містах України (фото)

  Щоб зберігати швидкість доставлення при зростанні обсягів відправлень, компанія "Нова Пошта" продовжує відкривати автоматизовані термінали. У травні три нових об'єкти були запущені...

  Alstom готовий локалізувати до 35% виробництва локомотивів в Україні

  Французький концерн Alstom готовий поступово локалізувати до 35% виробництва і обслуговування локомотивів в Україні, а продуктивну діяльність планується перенести в Україну, починаючи...

  «ВК Система» представила на «Зброя та безпека» нову броньовану медичну машину (фото)

  У Києві на міжнародній виставці «Зброя та безпека - 2021» науково-виробнича компанія «ВК Система» представила одну з новинок заходу - броньовану медичну...

  Військовим метрологам передали сучасну мобільну лабораторію

  Метрологічний центр військових еталонів Збройних Сил України, який розташований у Харкові, отримав нову пересувну лабораторію вимірювальної техніки УА2-4/А на базі автомобіля МАЗ.

  Зараз читають

  В Україні налагодили виробництво кулеметів КТ-12,7 на Заводі «Маяк»

  В Україні налагодили ще одне виробництво великокаліберних кулеметів КТ-12,7 калібру 12,7х108 мм.Передає Національний Промисловий...

  Науковці Інституту молекулярної біології і генетики провели масштабне дослідження мікроорганізмів Київського метрополітену

  Науковці Інституту молекулярної біології і генетики Національної академії наук України провели масштабне дослідження мікроорганізмів столичного метрополітену.

  КБ «ЛУЧ» представить на виставці «Зброя та безпека» ракету УП-277 класу «повітря-повітря»

  КБ «ЛУЧ», яке входить до складу ДК "Укроборонпром" презентує на міжнародній зброярській виставці «Зброя та безпека» керовану...

  У Києві представили компактні українські електромобілі Konyk (фото)

  У Києві в рамках спеціалізованих виставок ComAutoTrans і Автотехсервіс відбулася презентація компактних електромобілів українського виробника.