9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 29 Листопада, 2021

Державна прикордонна служба активно впроваджує безпілотні технології (фото + відео)

На базі Центру з підготовки застосування та експлуатації безпілотних авіаційних систем Головного центру підготовки особового складу ДПСУ проведено щорічну обов’язкову перевірку персоналу Західного регіонального управління, який має допуск до самостійної експлуатації безпілотних літальних апаратів коптерного типу.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Defense Express.

Під час атестації прикордонники складали іспити з теорії, демонстрували навички з керування безпілотними літальними апаратами, виконували завдання з пошуку, розпізнавання та супроводу об’єктів.

blank
Фото: ДПСУ

У ході перевірки прикордонники підтвердили необхідний рівень знань нормативно-правових актів та адміністративно-розпорядчих документів. Військовослужбовці розглядали питання з організації та виконання польотів, інженерно-авіаційного забезпечення, структури та порядку використання повітряного простору України та інші.

blank
Фото: ДПСУ

Під час навчально-тренувальних та контрольних польотів персонал підтвердив необхідний рівень вмінь з ведення повітряного моніторингу навчальної ділянки державного кордону.

blank
Фото: ДПСУ

У такий спосіб військовослужбовці підтверджують свій рівень знань, умінь та готовність до виконання завдань з повітряного контролю українських рубежів. Із складанням заліку вони отримають допуск до керування відповідною технікою на рік.

blank
Фото: ДПСУ

Квадрокоптер допомагає прикордонникам здійснювати повітряний моніторинг обстановки та швидко виявляти правопорушення на державному кордоні. Зокрема, камера бачить людей, напрямок руху та швидкість техніки. Такі польоти захисники рубежів проводять і в ночі завдяки тепловізорам.

Використання БПЛА допомагає прикордонникам суттєво підняти рівень виявлення порушень державного кордону.

“Протягом року із появою нової авіаційної техніки авіаційного контролю результати виявлення та затримання порушників поліпшились на 25-30 відсотків”, – зазначив в інтерв’ю ТРК Ільдана — старший технік – оператор відділення повітряної розвідки Андрій Орлов.

Квадрокоптери DJI Matrice серії 200, що використовувались прикордонникми в ході перевірки персоналу відносяться до квадрокоптерів промислового призначення та можуть використовуватись у складних метеоумовах.

blank
Квадрокоптер DJI Matrice серії 200

Нагадаємо, що наприкінці минулого року Навчально-матеріальну базу з підготовки застосування та експлуатації безпілотних авіаційних систем Головного центру підготовки особового складу ДПСУ поповнено новітніми зразками безпілотної авіаційної техніки. Серед найновіших зразків — квадрокоптер Matrice 200 V2 та квадрокоптер DJI Mavic 2 Enterprise Dual (Smart Controller).

Ці квадрокоптери обладнані камерами денного спостереження та тепловізорами. Вони мають потужні характеристики та можливості з ведення повітряного моніторингу як вдень, так і вночі.

blank
Фото: ДПСУ
blank
Фото: ДПСУ

Нова техніка була призначена для того, щоб ефективно організовувати та проводити освітній процес підготовки персоналу органів охорони державного кордону.

blank
Фото: ДПСУ

Варто зазначити, що безпілотні літальні апарати для українських прикордонних підрозділів були закуплені в рамках реалізації проєкту міжнародної технічної допомоги «Візуальний контроль за функціонуванням пунктів пропуску (PLBU.04.01.00-UA-0240/17-00)» Програми транскордонного співробітництва Польща – Білорусь – Україна 2014 – 2020 Європейського інструменту сусідства, який фінансується за підтримки Європейського Союзу.

blank
Фото: ДПСУ

Безпілотники використовують для виявлення спроб уникнути прикордонного контролю та перетину державного кордону всупереч правилам, нелегальної міграції та контрабанди товарів.

blank
Фото: ДПСУ

Зокрема, на початку 2019 року, за результатами тендерів три військові частини Державної прикордонної служби уклали три угоди з ТОВ «Квадрокоптер» про закупівлю 20 безпілотних авіаційних комплексів (БпАК) І класу «Легкі» на загальну суму 36,00 млн грн., які були поставлені протягом року. Зокрема безпілотну авіаційну техніку отримали:

  • Мостиський прикордонний загін — вісім комплектів;.
  • Львівський прикордонний загін — вісім комплектів;
  • Луцький прикордонний загін — чотири комплекти.

При цьому середня ціна БпАК склала близько 1,8 млн. грн.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають