9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 24 Січня, 2021

Державна прикордонна служба активно впроваджує безпілотні технології (фото + відео)

 • На базі Центру з підготовки застосування та експлуатації безпілотних авіаційних систем Головного центру підготовки особового складу ДПСУ проведено щорічну обов’язкову перевірку персоналу Західного регіонального управління, який має допуск до самостійної експлуатації безпілотних літальних апаратів коптерного типу.

  Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Defense Express.

  Під час атестації прикордонники складали іспити з теорії, демонстрували навички з керування безпілотними літальними апаратами, виконували завдання з пошуку, розпізнавання та супроводу об’єктів.

  Фото: ДПСУ

  У ході перевірки прикордонники підтвердили необхідний рівень знань нормативно-правових актів та адміністративно-розпорядчих документів. Військовослужбовці розглядали питання з організації та виконання польотів, інженерно-авіаційного забезпечення, структури та порядку використання повітряного простору України та інші.

  Фото: ДПСУ

  Під час навчально-тренувальних та контрольних польотів персонал підтвердив необхідний рівень вмінь з ведення повітряного моніторингу навчальної ділянки державного кордону.

  Фото: ДПСУ

  У такий спосіб військовослужбовці підтверджують свій рівень знань, умінь та готовність до виконання завдань з повітряного контролю українських рубежів. Із складанням заліку вони отримають допуск до керування відповідною технікою на рік.

  Фото: ДПСУ

  Квадрокоптер допомагає прикордонникам здійснювати повітряний моніторинг обстановки та швидко виявляти правопорушення на державному кордоні. Зокрема, камера бачить людей, напрямок руху та швидкість техніки. Такі польоти захисники рубежів проводять і в ночі завдяки тепловізорам.

  Використання БПЛА допомагає прикордонникам суттєво підняти рівень виявлення порушень державного кордону.

  “Протягом року із появою нової авіаційної техніки авіаційного контролю результати виявлення та затримання порушників поліпшились на 25-30 відсотків”, – зазначив в інтерв’ю ТРК Ільдана — старший технік – оператор відділення повітряної розвідки Андрій Орлов.

  Квадрокоптери DJI Matrice серії 200, що використовувались прикордонникми в ході перевірки персоналу відносяться до квадрокоптерів промислового призначення та можуть використовуватись у складних метеоумовах.

  Квадрокоптер DJI Matrice серії 200

  Нагадаємо, що наприкінці минулого року Навчально-матеріальну базу з підготовки застосування та експлуатації безпілотних авіаційних систем Головного центру підготовки особового складу ДПСУ поповнено новітніми зразками безпілотної авіаційної техніки. Серед найновіших зразків — квадрокоптер Matrice 200 V2 та квадрокоптер DJI Mavic 2 Enterprise Dual (Smart Controller).

  Ці квадрокоптери обладнані камерами денного спостереження та тепловізорами. Вони мають потужні характеристики та можливості з ведення повітряного моніторингу як вдень, так і вночі.

  Фото: ДПСУ
  Фото: ДПСУ

  Нова техніка була призначена для того, щоб ефективно організовувати та проводити освітній процес підготовки персоналу органів охорони державного кордону.

  Фото: ДПСУ

  Варто зазначити, що безпілотні літальні апарати для українських прикордонних підрозділів були закуплені в рамках реалізації проєкту міжнародної технічної допомоги «Візуальний контроль за функціонуванням пунктів пропуску (PLBU.04.01.00-UA-0240/17-00)» Програми транскордонного співробітництва Польща – Білорусь – Україна 2014 – 2020 Європейського інструменту сусідства, який фінансується за підтримки Європейського Союзу.

  Фото: ДПСУ

  Безпілотники використовують для виявлення спроб уникнути прикордонного контролю та перетину державного кордону всупереч правилам, нелегальної міграції та контрабанди товарів.

  Фото: ДПСУ

  Зокрема, на початку 2019 року, за результатами тендерів три військові частини Державної прикордонної служби уклали три угоди з ТОВ «Квадрокоптер» про закупівлю 20 безпілотних авіаційних комплексів (БпАК) І класу «Легкі» на загальну суму 36,00 млн грн., які були поставлені протягом року. Зокрема безпілотну авіаційну техніку отримали:

  • Мостиський прикордонний загін — вісім комплектів;.
  • Львівський прикордонний загін — вісім комплектів;
  • Луцький прикордонний загін — чотири комплекти.

  При цьому середня ціна БпАК склала близько 1,8 млн. грн.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  В Україні випробовують дрон-камікадзе «Пілум» (відео)

  Українська компанія A.Drones провела льотні випробування безпілотного літака-снаряда «Пілум».Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

  «Аеротехніка» поставить аеродромне обладнання авіабазі Нацгвардії

  Науково-виробниче підприємство «Аеротехніка-МЛТ» поставить аеродромне обладнання авіабазі Національної гвардії України.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.Програмно-технічний...

  Київський завод прийняв на модернізацію другий літак Ан-26 для ВМС України

  Другий транспортний літак Ан-26 для Військово-морських сил України прибув на модернізацію на «Завод 410 ЦА».Передає Національний Промисловий Портал з посиланням...

  Маріупольська бригада Нацгвардії отримала нову техніку

  Маріупольська бригада оперативного призначення Національної гвардії України отримала нову автотехніку.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.На...

  Донецька залізниця відремонтувала 133 кілометри колій

  Донецька залізниця у 2020 році різними видами ремонту оновила 133,16 кілометра колії.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ШоТам.

  Польща продовжує співпрацювати з Україною для ремонту винищувачів Міг-29

  Польща співпрацює з Україною по ремонту радянських винищувачів МіГ-29 зі складу національних повітряних сил.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

  “Епіцентр” інвестує понад $1,2 млрд у розвиток

  Генеральний директор групи компаній "Епіцентр К" Петро Михайлишин повідомив, що у наступні два роки компанія запланувала вкласти $1,22 млрд у свій розвиток.

  «Антонов» готовий добудовувати літаки Ан-74 для Збройних сил без російських деталей

  Державне підприємство “Антонов” готове розпочати практичну роботу по 100% заміні матеріалів, комплектуючих та цілих агрегатів російського походження в літаках сімейства Ан-72/74 за...

  Зараз читають

  Донецька залізниця відремонтувала 133 кілометри колій

  Донецька залізниця у 2020 році різними видами ремонту оновила 133,16 кілометра колії.Передає Національний Промисловий...

  “Лихачовський елеватор” придбав у вітчизняного виробника 108 вагонів-зерновозів

  ТОВ "Лихачовський елеватор" придбало 108 вагонів-зерновозів виробництва Крюківського вагонобудівного заводу.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням...

  Українські НПЗ значно збільшили впуск бітуму

  Протягом 2020-го року виробництво бітуму на українських НПЗ зросла на 50,3% - до 329,7 тис. тонн. Найбільший...

  Українських військових екіпірують високотехнологічним обладнанням українського виробництва

  Найближчим часом українські військові будуть оснащені й екіпіровані за зраском бійців НАТО. Адже над цим сьогодні працює...