9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 18 Червня, 2021

Державна прикордонна служба активно впроваджує безпілотні технології (фото + відео)

 • На базі Центру з підготовки застосування та експлуатації безпілотних авіаційних систем Головного центру підготовки особового складу ДПСУ проведено щорічну обов’язкову перевірку персоналу Західного регіонального управління, який має допуск до самостійної експлуатації безпілотних літальних апаратів коптерного типу.

  Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Defense Express.

  Під час атестації прикордонники складали іспити з теорії, демонстрували навички з керування безпілотними літальними апаратами, виконували завдання з пошуку, розпізнавання та супроводу об’єктів.

  Фото: ДПСУ

  У ході перевірки прикордонники підтвердили необхідний рівень знань нормативно-правових актів та адміністративно-розпорядчих документів. Військовослужбовці розглядали питання з організації та виконання польотів, інженерно-авіаційного забезпечення, структури та порядку використання повітряного простору України та інші.

  Фото: ДПСУ

  Під час навчально-тренувальних та контрольних польотів персонал підтвердив необхідний рівень вмінь з ведення повітряного моніторингу навчальної ділянки державного кордону.

  Фото: ДПСУ

  У такий спосіб військовослужбовці підтверджують свій рівень знань, умінь та готовність до виконання завдань з повітряного контролю українських рубежів. Із складанням заліку вони отримають допуск до керування відповідною технікою на рік.

  Фото: ДПСУ

  Квадрокоптер допомагає прикордонникам здійснювати повітряний моніторинг обстановки та швидко виявляти правопорушення на державному кордоні. Зокрема, камера бачить людей, напрямок руху та швидкість техніки. Такі польоти захисники рубежів проводять і в ночі завдяки тепловізорам.

  Використання БПЛА допомагає прикордонникам суттєво підняти рівень виявлення порушень державного кордону.

  “Протягом року із появою нової авіаційної техніки авіаційного контролю результати виявлення та затримання порушників поліпшились на 25-30 відсотків”, – зазначив в інтерв’ю ТРК Ільдана — старший технік – оператор відділення повітряної розвідки Андрій Орлов.

  Квадрокоптери DJI Matrice серії 200, що використовувались прикордонникми в ході перевірки персоналу відносяться до квадрокоптерів промислового призначення та можуть використовуватись у складних метеоумовах.

  Квадрокоптер DJI Matrice серії 200

  Нагадаємо, що наприкінці минулого року Навчально-матеріальну базу з підготовки застосування та експлуатації безпілотних авіаційних систем Головного центру підготовки особового складу ДПСУ поповнено новітніми зразками безпілотної авіаційної техніки. Серед найновіших зразків — квадрокоптер Matrice 200 V2 та квадрокоптер DJI Mavic 2 Enterprise Dual (Smart Controller).

  Ці квадрокоптери обладнані камерами денного спостереження та тепловізорами. Вони мають потужні характеристики та можливості з ведення повітряного моніторингу як вдень, так і вночі.

  Фото: ДПСУ
  Фото: ДПСУ

  Нова техніка була призначена для того, щоб ефективно організовувати та проводити освітній процес підготовки персоналу органів охорони державного кордону.

  Фото: ДПСУ

  Варто зазначити, що безпілотні літальні апарати для українських прикордонних підрозділів були закуплені в рамках реалізації проєкту міжнародної технічної допомоги «Візуальний контроль за функціонуванням пунктів пропуску (PLBU.04.01.00-UA-0240/17-00)» Програми транскордонного співробітництва Польща – Білорусь – Україна 2014 – 2020 Європейського інструменту сусідства, який фінансується за підтримки Європейського Союзу.

  Фото: ДПСУ

  Безпілотники використовують для виявлення спроб уникнути прикордонного контролю та перетину державного кордону всупереч правилам, нелегальної міграції та контрабанди товарів.

  Фото: ДПСУ

  Зокрема, на початку 2019 року, за результатами тендерів три військові частини Державної прикордонної служби уклали три угоди з ТОВ «Квадрокоптер» про закупівлю 20 безпілотних авіаційних комплексів (БпАК) І класу «Легкі» на загальну суму 36,00 млн грн., які були поставлені протягом року. Зокрема безпілотну авіаційну техніку отримали:

  • Мостиський прикордонний загін — вісім комплектів;.
  • Львівський прикордонний загін — вісім комплектів;
  • Луцький прикордонний загін — чотири комплекти.

  При цьому середня ціна БпАК склала близько 1,8 млн. грн.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Український всюдихід «Nomad» дебютував на виставці «Зброя та безпека» (фото)

  Новий український колісний всюдихід «Nomad» вперше представили широкому загалу в рамках міжнародної виставки «Зброя та безпека –...

  В Україні розробляють термобаричні снаряди для систем залпового вогню

  В Україні працюють над створенням 122-мм термобаричними снарядами до реактивної системи залпового вогню (РСЗВ).Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

  Lockheed Martin презентує в Україні винищувачі F-16

  На міжнародній виставці «Зброя та безпека - 2021» компанія Lockheed Martin Україні презентують винищувачі F-16.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням...

  Національний університет оборони України представив свої досягнення на виставці «Зброя та безпека»

  На міжнародній зброярській виставці «Зброя та безпека – 2021» Національний університет оборони України імені Івана Черняховського уже традиційно презентує результати своїх досліджень...

  “Нова Пошта” відкрила автоматизовані термінали у трьох містах України (фото)

  Щоб зберігати швидкість доставлення при зростанні обсягів відправлень, компанія "Нова Пошта" продовжує відкривати автоматизовані термінали. У травні три нових об'єкти були запущені...

  Alstom готовий локалізувати до 35% виробництва локомотивів в Україні

  Французький концерн Alstom готовий поступово локалізувати до 35% виробництва і обслуговування локомотивів в Україні, а продуктивну діяльність планується перенести в Україну, починаючи...

  «ВК Система» представила на «Зброя та безпека» нову броньовану медичну машину (фото)

  У Києві на міжнародній виставці «Зброя та безпека - 2021» науково-виробнича компанія «ВК Система» представила одну з новинок заходу - броньовану медичну...

  Військовим метрологам передали сучасну мобільну лабораторію

  Метрологічний центр військових еталонів Збройних Сил України, який розташований у Харкові, отримав нову пересувну лабораторію вимірювальної техніки УА2-4/А на базі автомобіля МАЗ.

  Зараз читають

  Суднобудівний завод «Нібулон» упродовж 2022 року збудує всі п’ять катерів для Морської охорони України

  Суднобудівний-судноремонтний завод компанії «Нібулон» згідно з планом упродовж 2022 року збудує всі п’ять катерів для Морської охорони...

  Учені-онкологи Академії наук створили підґрунтя для новітньої протипухлинної терапії

  В Інституті експериментальної патології, онкології і радіобіології імені Р.Є. Кавецького НАН України створено молекулярну систему для доставлення...

  Українські науковці розробили нове обладнання для виробництва комплектуючих до турбін та авіадвигунів

  У Інституті електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України вперше в Україні розроблено устаткування, яке призначене для пошарового...

  Київський бронетанковий завод виготовив шасі БТР-3 для командно-штабної машини (фото)

  Державне підприємство «Київський бронетанковий завод» виготовило та передало ТОВ «Телекард-Прилад» перше шасі БТР-3 для командно-штабної машини (КШМ)...