9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 11 Грудня, 2023

Данія готова передати Україні модернізовані бронетранспортери M113

Королівство Данія має намір надати Україні бронетранспортери M113 для потреб оборони.

Про це пише суспільний телерадіомовник Danmarks Radio, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

Техніку передадуть в рамках пакету військової допомоги у 90 млн дол, який прем’єр-міністр країни Метте Фредеріксен оголосила 21 квітня під час візиту в Україну.

Данські журналісти не володіють інформацією про те, коли бронетранспортери відправлять в Україну.

Зазначимо, що парк M113 Збройних сил Данії налічував у різний час до 700 машин. У 2020 році країна оголосила про намір утилізувати бронетранспортери, які використовує з 1964 року, оскільки переходить на модерні колісні БТР Piranha V.

Відомо, що данські M113 пройшли через кілька хвиль модернізації у 90-их та 2010-их роках, які отримали позначення G3 DK і G4 DK відповідно.

Машини отримали більш потужний 10,6 л дизельний двигун з турбонадувом потужністю 300 к.с. При тому двигун відповідає вимогам EURO2 і може бути замінений в польових умовах протягом години. M113 G3 DK також обладнали зовнішніми паливними баками та сучаснішими гусенями. Замінили й обігрівач. Після цього вага машини зросла до 15 тонн.

Бронетранспортер отримав й нову покращену систему керування та гальмування.

Корпус 70 машин подовжили на 66 см і додали один каток.

Машини які використовували в Афганістані отримали підсилений бронезахист дна та гумові гусені. У десантному відсіку встановили сидіння, що регулюються.

Данська армія має низку машин створених на базі M113: командно-штабна машина, контрбатарейна РЛС, самохідний міномет, інженерна машина, ремонтна машина, санітарний бронетранспортер, пожежна машина, БМП з 25 мм гарматою.

Останні новини:

Зараз читають