9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 2 Червня, 2023

Цукор: користь та шкода

64481b27968d1.jpg

Цукор – незамінний інгредієнт у багатьох кулінарних рецептах, джерело енергії для організму та основа для виробництва багатьох харчових продуктів. Але, незважаючи на всі переваги, надлишок його в раціоні може призвести до серйозних проблем зі здоров’ям. У цій статті ми розглянемо, що таке цукор, як він впливає на організм і як його використовувати в раціоні.

Основні особливості

Цукор – це загальна назва для класу вуглеводів, які використовуються для надання солодощі та текстури різним продуктам. Вони зустрічаються в природі у вигляді фруктози, глюкози та сахарози, їх отримують з переробки цукрових буряків та очерету. Промислово вироблений кристалічний цукор, який ми з вами щодня використовуємо, виробляється з цукрових буряків або очерету шляхом їхньої хімічної обробки.

64481b31bf736.jpg

Цукор – це джерело швидкої енергії організму людини. Коли ми його вживаємо, наш організм швидко розщеплює його на глюкозу, яка надходить у кров та використовується клітинами як джерело енергії. Але його надлишок може викликати проблеми зі здоров’ям, такі як ожиріння, діабет та серцево-судинні захворювання.

Як використовувати цукор у раціоні?

Оптимальною кількістю цукру в раціоні є 6-9 чайних ложок (25-38 г) на день для жінок та чоловіків відповідно. Однак багато людей вживають його набагато більше, ніж рекомендовано. Надлишок цього продукту може призвести до збільшення ваги, підвищення рівня холестерину та підвищення ризику розвитку діабету та інших серцево-судинних захворювань.

64481b4640f96.jpg

Якщо ви хочете зменшити споживання цукру, є кілька простих способів:

  • Уникайте готових продуктів, де він міститься. Це може бути важко, тому що його додають у багато продуктів, які ми купуємо в супермаркеті, такі як, наприклад, солодкі газовані напої та соки. Однак часто буває, що він не є необхідним інгредієнтом у продукті, і виробники додають його лише для покращення смаку. Читання етикеток на упаковці допоможе вам вибрати продукти, що містять його у найменшій кількості.
  • Додайте менше цукру у свої страви та напої. Якщо ви приготували собі каву або чай, спробуйте додати до них менше цього продукту, ніж зазвичай. Також можна використовувати природні замінники, такі як стевія або мед.
  • Вживайте більше натуральних солодощів. Фрукти, ягоди та сухофрукти містять природні цукру і можуть бути відмінною альтернативою цукеркам та іншим солодощам.
64481b571a69a.jpg

На закінчення

Цукор може бути корисним та смачним інгредієнтом у кулінарії, але важливо не забувати про його вплив на наше здоров’я. Дотримуючись рекомендацій щодо споживання та його використання в кулінарії, ви зможете уникнути негативних наслідків пов’язаних із надмірним вживанням цього продукту.

Останні новини:

Зараз читають