Самовільне будівництво — досить поширене в Україні, при якому в результаті господарі об’єктів стикаються з безліччю труднощів. Якщо будинок був побудований без дозвільних документів, то на нього неможливо оформити право власності. Власники такого самобуду не зможуть підвести комунікації, а також продати, подарувати або передати його у спадок. Саме тому дуже важливо перед початком будівництва отримати дозвіл, щоб процедура введення в експлуатацію пройшла без затримок. Якщо цей момент спочатку був упущений, тоді врятувати становище допоможе узаконення самовільної забудови. В цьому Вам допоможуть юристи, бо хитка система та бюрократія ускладнюють оформлення будь-яких документів пов’язаних з нерухомістю, щоб не допустити помилок та не мати проблем, українці звертаються до спеціалізованих юридичних компаній. Одна з таких це DOZVIL, Ваш особистий помічник https://dozvil.ua/, Вам проведуть безкоштовну кваліфіковану консультацію по телефону та проведуть аудит документів. Напрями роботи компанії охоплює всі сфери пов’язанні з нерухомістю. В результаті в короткі терміни з гарантією ви отримуєте готовий пакет документів.
Що називається самобудом, які є різновиди
Під терміном мається на увазі будівля, будівництво якого виконується без попереднього узгодження в органах самоврядування. Такі будівлі не мають дозвільної документації, тому є повністю або частково нелегальними. До самобудів відносяться приватні будинки, гаражі, об’єкти господарського призначення, а також промислові комплекси то що. Якщо будівля спочатку була зведена нелегально, то така процедура, як узаконення самовільної забудови, виключає виникнення труднощів з експлуатацією.
Фахівцями виділяється кілька видів самобудів:
- будову розташовується на ділянці, яка не призначена для будівництва;
- відсутня роздільна документація на будівництво;
- об’єкт зведений з порушенням правил і норм будівництва;
- реконструкція або добудова проводиться без дозвільних документів.
Не так давно у Верховній Раді України було прийнято постанову, на підставі якого дозволяється узаконити споруди, зведені без відповідної документації. У народі такий закон отримав назву «будівельна амністія».
Хто не підпадає під «амністію»
Послуга узаконення самовільної забудови в Україні доступна абсолютно всім. Виняток становлять забудовники, яким не належать земельні ділянки. Відсутність відповідних документів про приватизацію не дасть легалізувати самобуд. Заборона на амністію поширюється також на об’єкти, що зведені на ділянках з частковим або неповним оформленням.
Особливості процедури узаконення
Щоб узаконити об’єкт, зведення якого здійснювалося без відповідних дозвільних документів, необхідно виконати наступне:
- Провести технічне обстеження, замовивши послугу у відповідних органах.
- Подати заяву.
- Надати декларацію про готовність, а також підтвердження, що будова була зведена на приватизованій ділянці.
- Подати в органи держконтролю копію технічного паспорта після проведення технічного огляду.
Тільки при наявності необхідного пакету документів можна розраховувати на оперативне отримання дозволу. Зазвичай воно видається через місяць після подачі заяви про узаконення. Однак цей термін може розтягтися на невизначений час у разі виникнення спірних питань або при відсутності необхідних документів. Якщо не бажаєте займатися паперовими справами, тоді можна звернутися в компанію, яка спеціалізується на узаконення самобудів.