9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 29 Січня, 2023

Чорногорія виділила 11% власного військового бюджету для допомоги Україні

Чорногорія виділяє допомогу Україні, яка дорівнює 11 відсоткам військового бюджету країни.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Радіо Свобода.

Уряд Чорногорії ухвалив таке рішення з нагоди підписання Спільної декларації про євроатлантичну перспективу України.

5 грудня прем’єр-міністр Чорногорії Дритан Абазович і президент України Володимир Зеленський у відеоформаті підписали спільну декларацію про євроатлантичну перспективу України.

«Ви захищаєте не лише власну територіальну цілісність і суверенітет – ви бороните універсальні цінності: право людей обирати своє майбутнє, майбутнє своєї країни. Ми готові повною мірою працювати щодо санкцій, ми надаємо допомогу біженцям, а також фінансову, військову допомогу», – сказав Дрітан Абазович.

Після Бельгії та Чехії Чорногорія стала третьою країною НАТО, яка підписала згадану декларацію.

Зеленський подякував Чорногорії за те, що вона від першого дня повномасштабного російського вторгнення надає військово-технічну підтримку Україні. Також країна стала притулком для українських біженців.

«Впевнений, що в усьому світі суспільства зрозуміють, що не можна балансувати між добром і злом, що зло треба ставити на місце. Впевнений, що всім світом ми це, безумовно, зробимо. Зробимо так, щоб Росія поважала міжнародне право й суверенітет будь-якої держави», – сказав Володимир Зеленський.

Голова чорногорського уряду сказав, що Чорногорія повністю підтримує територіальну цілісність України та її право вибирати, в які організації вступати.

За результатами переговорів лідери підписали Спільну декларацію, що визначає пріоритетні напрями співпраці між Україною та Чорногорією в межах стратегічного курсу України на набуття повноправного членства в Організації Північноатлантичного договору.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають