9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 5 Лютого, 2023

Чому наркоманія є хворобою та як допомогти залежному

Наркоманія є серйозною хворобою від якої страждає набагато більше українців, ніж може здатися, на перший погляд. На жаль, у нас ще в дев’яностих склалося стереотипне враження про наркоманів. Нам здається, що наркоман обов’язково має колотися, жити в притоні, красти та жахливо виглядати. Насправді це не так. Наркоманом може бути респектабельний бізнесмен, молодший програміст, жінка. яка нещодавно народила. Річ у тім, що наркоманія – це наслідок. А причинами є різноманітні психологічні травми та хвороби, які необхідно пропрацьовувати та лікувати.

На жаль, нашим людям в радянські часи вклали в голову думку про те, що не можна дозволяти собі зайві емоції, самоаналіз. Якщо сумно – іди працюй. Якщо тяжко жити – комусь ще тяжче. Тому ми звикли не звертати увагу на емоції, блокувати їх та стиснувши кулаки йти далі. В деяких ситуаціях це дійсно допомагає, та якщо спостерігається серйозна травма, перевтома, депресія – ці методи не допомагають. Навпаки, вони шкодять людині, бо вона продовжує не звертати увагу на те, що реально руйнує її психіку і життя.

Наркоманами стають ті, хто шукає ілюзію радості. Люди, що мають певні психологічні чи психіатричні проблеми, часто не можуть відчувати справжню радість. Щоб вони не робили, цей світ здається їм сірим, жорстоким та жахливим. І щоб хоч якось позбутися відчуття безвиході, вони починають вживати наркотики, переконуючи себе, що скоро все налагодиться і вони припиняють.

Також наркотики часто вживають через перевтому. Людям елементарно не вистачає енергії для того, щоб виконувати всю роботу, яку вони на себе взяти. Найчастіше від цього страждають молоді бізнесмени, програмісти. Вони намагаються бути першими та кращими, врешті перевтомлюються, у них починаються нервові зриви. І щоб якось розслабитися, або, навпаки, знайти сили для роботи, люди починають вживати наркотики.

GR5M6plP8Pcaqi04NkiHXUbGJvAPYRo0V8Hw0xxhv3NJVt_nxuGDUAc6wmlampq3hshmwAsyk8y47fZ_R8aNQonTIv5LkffjnM0ROd34sA-uSNfgtR7OyyUzdSZBvoPCdvXo3Wl3

Що робити, якщо з’явилася залежність

Лікування наркоманії можливе лише в спеціалізованій клініці. Про це необхідно пам’ятати і не пробувати вилікувати людину вдома, використовуючи погрози, покарання та маніпуляції. В клініці з хворим працює нарколог та психолог. Саме таке комплексне лікування допомагає позбавити організм від токсинів, а мозок – від негативних емоцій і переживань, які не дають почувати себе щасливо. Важливо пам’ятати, що лише таке лікування має ефект. Всі інші варіанти тільки шкодять.

Клініка доктора Кадирова пропонує саме таку допомогу. В клініці працюють лікарі з великим досвідом, які знають, як допомогти залежним. Джерело інформації: narko-centr.com.ua. 

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають