9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 6 Лютого, 2023

Чеська компанія Excalibur Army модернізує 90 танків для України (відео)

Чеська компанія Excalibur Army відновлює та модернізує для Збройних сил України танки Т-72.

Робота над танками проводиться на заводі в місті Штернберк, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

Після початку війни, коли Чехія разом прийняла рішення надавати Україні військову допомогу, заводу Excalibur Army довелося збільшити штат на 150 осіб.

На їхньому заводі зокрема працюють біженці з України.

blank
Модернізований танк Т-72 для України на заводі Excalibur Army. Кадр з відео “Настоящее время”

Одне з головних завдань на заводі у Штернберку зараз – модернізація танків. Там переробляють близько дев’яносто танків Т-72 для України.

Техніку доводиться купувати буквально по всьому світу, багато танків зберігалися просто неба, з них знімали деталі на продаж.

Загалом робота з модернізації одного танка займає від кількох тижнів до кількох місяців, насамперед через поганий стан самих машин.

Співробітники кажуть, що іноді танки для України їм не просто доводиться модернізувати, а буквально будувати «з нуля». На заводі на танки встановлюють прилади нічного бачення, тепловізори, системи зв’язку, автоматику, яка полегшує керування. Також танки отримують блоки динамічного захисту.

blank
Модернізований танк Т-72 для України на заводі Excalibur Army. Кадр з відео “Настоящее время”

Крім того, на машинах змінюють аналогові прилади та застарілу оптику.

«У них є динамічний захист – це ось такі бокси на броні, вони повинні мінімізувати наслідки пострілу по танку. Судячи з написів цей Т-72 стояв на озброєнні армії Словаччини», – розповідає Рікард Кубена, комерційний директор Excalibur army.

На чеському підприємстві засекретили повний перелік того, чим конкретно обладнано модернізовані машини.

Але представники заводу кажуть, що хоча модернізація досить серйозно змінює можливості танка Т-72, ​​він не стає іншою машиною. До управління модернізованим танком можна допустити танкіста вже після кількох днів тренінгів.

Нагадаємо, на початку листопада стало відомо, що Сполучені Штати та Нідерланди профінансують передачу Україні капітально відновлених у Чехії танків Т-72.

blank
Танки ЗСУ під час змагань з системою LASERTAG. Серпень 2020. Фото: АрміяInform

США заплатять за відновлення 45 одиниць та уряд Нідерландів оплатить ще відновлення 45 танків на загальну суму приблизно 90 мільйонів доларів.

Частина танків надійде у розпорядження України до кінця грудня 2022 року. Інші поставки будуть завершені у 2023 році.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають