9.5 C
Alba Iulia
Середа, 8 Лютого, 2023

“Зоря”-“Машпроект” будує нову компресорну станцію у Яготині (відео)

Державне підприємство “НВКГ “Зоря”-”Машпроект”, що входить до складу Укроборонпрому, будує в Яготині нову компресорну станцію, яка задовольнить потреби в газі усієї Київської області.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на пресслужбу “Укроборонпрому”.

З ходом будівельних робіт на станції у п’ятницю, 10 грудня, ознайомилися Голова Комітету ВРУ з питань національної безпеки, оборони та розвідки Олександр Завітневич, заступник генерального директора з виробництва ДК “Укроборонпром” Ігор Фоменко та генеральний директор ДП “НВКГ “Зоря”-”Машпроект” Олексій Жуковець.

blank
Процес будівництва насосної станції у Яготині Фото: ДК «Укроборонпром»

Реконструкція компресорної станції “Яготин” здійснюється “Зорею”-”Машпроект” на замовлення АТ “Укртрансгаз”. Потужність нової компресорної станції, оснащеної газоперекачувальними агрегатами (3 робочі й 1 резервний) та газотурбінним двигуном, сягне 50 млн м³ на добу. Новий цех має бути введений в експлуатацію за рік.

blank
Процес будівництва насосної станції у Яготині Фото: ДК «Укроборонпром»

“Ще пів року тому на цьому майданчику нічого не було. Але “Зоря”-”Машпроект” показала результат: що це підприємство може виробляти не лише надскладні агрегати для кораблів, але й задовольняти цивільні потреби держави, зокрема, у транспортуванні газу”, – відзначив Голова Комітету ВРУ з питань національної безпеки, оборони та розвідки Олександр Завітневич.

blank
Процес будівництва насосної станції у Яготині Фото: ДК «Укроборонпром»

Своєю чергою генеральний директор ДП “НВКГ “Зоря”-”Машпроект” Олексій Жуковець розповів, що реконструкція компресорної станції “Яготин” упродовж 2 років була заблокована, але за пів року підприємство разом з приватними компаніями – Сумським заводом насосного та енергетичного машинобудування “Насосенергомаш” та КБ “Теплоенергоавтоматика” –  збудували три з чотирьох газоперекачувальних агрегатів.

“Це унікальний досвід для “Зорі”-”Машпроект”. Це ніколи не було нашим бізнесом, адже ми є виробниками турбін для військових та цивільних потреб. Але так склалося, що наразі ми беремо участь у будівництві нової компресорної станції. Цей унікальний досвід, який ми отримуємо зараз, ми будемо використовувати і в майбутньому для збільшення нашої присутності на цьому ринку в інтересах держави та її безпеки”, – поділився Олексій Жуковець.

“Один із напрямків розвитку Укроборонпрому — це не тільки забезпечення потреб Збройних Сил України, що є пріоритетом, але й реалізація цивільних проєктів. Друге, зокрема, дозволяє диверсифікувати бізнес підприємств Концерну. І ми бачимо, як активно “Зоря”-”Машпроект”, яка виробляє газотурбінні двигуни не тільки для Військово-Морських Сил України, але й інших держав, розвиває газоперекачувальний напрямок діяльності. Зараз будівництво йде згідно з графіком. Сподіваємось, що цей досвід буде затребуваний на ринку України – і “Зоря”-”Машпроект” буде і далі будувати аналогічні, а може й більш технологічні станції”, – підсумував заступник генерального директора з виробництва ДК “Укроборонпром” Ігор Фоменко.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що ДП “НВКГ “Зоря”-”Машпроект” розробляє стенд для випробування водневого двигуна.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають