9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 25 Січня, 2022

ЗАЗ розраховує на відновлення платоспроможності

Запорізький автомобілебудівний завод розраховує на санацію в рамках порушеної справи про відновлення платоспроможності.

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на прес-службу УкрАвто.

Господарський суд Запорізької області 4 грудня порушив провадження про відновлення платоспроможності ПрАТ “Запорізький автомобілебудівний завод”. З метою забезпечення операційної діяльності на протязі кілька років корпорація УкрАВТО надавала підприємству додаткове фінансування. Станом на кінець листопада 2018 року сума виплат перевищила 420 млн грн. Найбільшими кредиторами підприємства є Укрексімбанк та Промінвестбанк.

На підприємстві нарікають на складні умови в яких опинився завод не витримавши конкуренції. Протягом останніх десяти років підприємство не спромоглося модернізувати виробництво та оновити лінійку моделей через високу капіталомісткість та собівартість продукції. Хоча керівництво запевняє, що завод досі спроможний розпочати виробництво сучасних моделей автомобілів, всі спроби знайти інвесторів виявилися марними.

 Проблеми ЗАЗу саме у фінансовій площині – завод потребує санації. Ми дуже сподіваємося, що в ході судової процедури кредитори приймуть конструктивні рішення, і після відновлення платоспроможності ЗАЗ зможе продовжити виробничу діяльність, – відзначає директор заводу О. Папашев

Протягом 2017 року завод випустив 1,674 тисячі автотранспортних засоби, з яких 1,151 тис. легкових, 479 комерційних і 44 автобуси. За 10 місяців 2018 року завод випустив лише 118 автотранспортних засобів, в тому числі 85 комерційних авто та 33 автобуси. Легкові авто не випускалися.

Втім, на підприємстві досі не мають чіткої стратегії виходу з кризи, окрім як сподіватися на пільгові умови від Держави.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають