9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 3 Жовтня, 2022

Заводи-філії ПАТ «Укрзалізниця» набирають темпи, щоб збудувати до кінця 2017 року три тисячі вантажних вагонів

На трьох заводах-філіях ПАТ «Укрзалізниця» збільшуються темпи будівництва напіввагонів. «Дарницький вагоноремонтний завод» має матеріали, щоб збудувати майже 1 тисячу вантажних вагонів до кінця 2017 року. У травні цей завод планує збудувати до сотні напіввагонів, а зараз щозміни будує 4 вагони. Сьогодні ДВРЗ здає в експлуатацію 10 нових.

Збудувати до кінця 2017 року 3 тисячі вантажних вагонів на власних заводах цілком реально, – зазначає менеджмент ПАТ «Укрзалізниця, оскільки потужності цих підприємств 4,5 тисячі вагонів на рік. Наразі пожвавлення будівництва відбувається не лише на ДВРЗ, а й на Панютинському та Стрийському заводах.

З початку 2017 року філія «Дарницький вагоноремонтний завод» уклала 121 договір на постачання матеріалів та запчастин для будівництва вагонів на загальну суму майже півмільярда грн, з яких у січні-травні вже поставлено заводу 47% продукції. Обсяги її постачання зросли, зокрема у квітні, порівняно з лютим цього року більш ніж у 8 разів.

У перші місяці поточного року спостерігалися перебої з постачанням запчастин і матеріалів, пов’язані з проведенням тендерних процедур. Наразі 16 тендерів заблоковано АМКУ, в тому числі і на таке необхідне для будівництва вагонів литво. Та навіть за таких обставин заводи Укрзалізниці не зупинили виготовлення вантажних вагонів. Вони будують кузови вагонів і очікують на литво для візків.  ПАТ «Укрзалізниця» сподівається, що АМКУ пришвидшить розгляд скарг та розблокує тендери на постачання матеріалів і запчастин для рухомого складу.

Нагадаємо, що наразі триває процедура закупівлі 2465 напіввагонів, яку оголосила філія «Дарницький вагоноремонтний завод» через електронну систему публічних закупівель «ProZorro». Тендерні пропозиції від учасників приймаються до 29 травня, початок аукціону заплановано на 4 липня 2017 року.

З липня 2016 року Укрзалізниці вдалося збільшити на 4 тисячі робочий парк вантажних вагонів з 66 тисяч до 70 тисяч, щоб зробити їх більш доступними для клієнтів. Наразі в Україні спостерігається профіцит вантажних вагонів, оскільки у робочому парку – майже 132 тисячі (разом із приватними та залізниць інших країн) при потребі 129 тисяч. Потреба у них зменшилася через припинення перевезення вантажів на Донбас.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають