9.5 C
Alba Iulia
Субота, 25 Червня, 2022

Як Запорізький автозавод виробляє автобуси (фото)

Запорізький автомобілебудівний завод планує найближчим часом сертифікувати 12-метровий міський автобус. Крім того, на підприємстві планують почати виробництво приміських автобусів малого класу А09 на шасі Mercedes-Benz.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на 061.ua.

На сьогодні на ЗАЗ не випускають легкові автомобілі, проте виробничі потужності частково збережені.

Ось так виглядає головний складальний корпус. Тут збирають дві основні моделі — автобус А08 (з модифікацією “Шкільний автобус”) і А10.

“Автобусне виробництво складається з декількох ділянок: перша — заготівельна, куди надходять матеріали, з яких виробляються основні вузли, далі — ділянки зварювання, цех фарбування. Складальна лінія і лінія добірки шасі”, – говорить заступник голови правління ПАТ “ЗАЗ” Євген Євдокименко.

За його словами міський автобус А10 вже працює на маршрутах в Києві, кілька одиниць такої техніки закупило підприємство “Артемсіль”. Що стосується 9- і 12-метрових міських автобусів, то це експериментальні модифікації.

На підприємстві побував голова Запорізької ОДА Віталій Боговін, а також його перший заступник Віталій Тішечнко і заступник (стажування) Олександр Свистун. За словами губернатора, побачене його вразило.

“Сьогодні я побачив, як в цеху, де колись збирали автомобілі, тепер будують автобуси. Уявіть собі, збирають вручну, як на заводах Rolls-Royce! Застосовують полімерні матеріали, які не іржавіють. Деякі моделі автобусів мають автоматичну коробку передач”, – написав Боговін на своїй сторінці в соцмережах за результатами поїздки.

Раніше ми писали про те, що автобус А10СЗА з двигуном Weichai WP4 (в білому кольорі) ЗАЗ експортує в Польщу.

“У цьому році у нас амбітний план: 70 – 80 автобусів плануємо випустити. Приблизно 50% з них поїде до Польщі. Ми експортуємо муніципальні автобуси. В цьому році пішло 10-15 автобусів “, – відзначили на ЗАЗ.

За 7 місяців цього року на запорізькому підприємстві випустили 26 автобусів.

blank
Фото: 061.ua

Крім того, в цьому році ЗАЗ виграв тендер на постачання 30 шкільних автобусів громадам Запорізької області. Загальна вартість лота – 47 млн 517 тисяч гривень.

blank
Фото: 061.ua

Частина цієї суми – 26 млн 517 тисяч гривень це держсубвенція місцевим бюджетам, інша частина — гроші громад. Автобуси закуповуються на умовах співфінансування. Згідно з угодою, вартість одного запорізького автобуса 1 583 900 гривень.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають