9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 29 Листопада, 2021

Виробництво іноземних електровозів для “Укрзалізниці” може початися в кінці 2020 року

У разі визначення постачальника електровозів для “Укрзалізниці”, випуск локомотивів може стартувати вже в кінці поточного року.

Про це в колонці на ЦТС, присвяченій питанню локалізації виробництва локомотивів в Україні, розповів член правління АТ Укрзалізниця Франтішек Буреш. Передає Національний Промисловий Портал.

“За попередніми даними, нелокальне виробництво електровозів для “Укрзалізниці” почнеться в кінці 2020 року і займе від 9 до 18 місяців. Тоді ж, після узгодження технічних питань зі світовим виробником, українські компанії повинні активізуватися в організації локального виробництва вищевказаних складових локомотива”, – написав Буреш. При цьому він не вказав, яка кількість локомотивів планується до виробництва в перші 9-18 місяців.

Топменеджер “Укрзалізниці” додав, що “якщо всі процедури відбору пройдуть без затримок, уряд встановить Методологію оцінки співвідношення ціни локалізації в ціні електровоза, а також, при наявності фінансування, вже на початку 2022 року Україна може отримати локомотиви з мінімальною 25% локалізацією виробництва в Україні. У перспективі в наступні п’ять років, за умови створення СП, цілком логічний вихід на локалізацію в 50%”.

Нагадаємо, що в кінці квітня “Укрзалізниця” почала процес відбору виробника для оновлення парку електровозів. Згідно з запрошенням для участі в конкурсному відборі, УЗ визначила потребу в закупівлі 135 електровозів змінного струму, 50 – постійного струму, 20 двосистемних локомотивів змінного/постійного струму (25кВ /3кВ). У сумі – 205 електровозів.

“Виробник повинен підтвердити готовність до локалізації на мінімальному рівні 15% (бажано 25-30% або вище) виробництва всіх електровозів в Україні з подальшим збільшенням рівня локалізації”, – написано в Запрошенні.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають