9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 22 Травня, 2022

Верховна Рада ухвалила законопроєкт про локалізацію машинобудування

З середини 2022 року при держзакупівлях машинобудівної продукції буде потрібно 10% української складової. Верховна Рада ухвалила у другому читанні та загалом законопроєкт №3739 «Про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» щодо створення передумов для сталого розвитку та модернізації вітчизняної промисловості».

Про це передає Національний Промисловий Портал з посиланням на GMK center.

За відповідне рішення проголосували 323 народні депутати.

«Це надзвичайно важлива подія, позитивну дію якої українська промисловість зазнаватиме не менше десяти років», – написав на своїй сторінці у Facebook Дмитро Кисілевський, заступник голови комітету ВР з питань економічного розвитку.

Відповідно до закону, з середини 2022 року на державних тендерах при закупівлі міського транспорту, комунальної техніки, залізничного транспорту, продукції енергетичного машинобудування та аерокосмічної продукції буде потрібно не менше 10% української складової. Щороку цей поріг збільшуватиметься на 5%, поки не досягне 40%. На цьому рівні він залишатиметься до кінця 10-річного терміну.

Кабінету Міністрів документ надає право розширювати список товарів, на які поширюються вимоги локалізації. А також – збільшувати на 10% або зменшувати на 5% вимогу локалізації за конкретною категорією товарів на один рік. А ще на конкретну закупівлю зменшувати вимогу локалізації до нуля у разі певної екзотичної термінової потреби.

«З-під дії вимог локалізації довелося виключити ЄС, США та низку інших країн-підписантів GPA (угода СОТ про публічні закупівлі). Їхня частка у зазначених категоріях товарів становить близько 20%. На інші країни, що поставляють 80% імпорту за вказаними категоріями, вимоги локалізації діятимуть. Це Білорусь, Туреччина, Китай та інші, які не підписували GPA. Це неприємний компроміс, на який ми змушені були піти через блокування цього законопроєкту нашими європейськими партнерами. Але він дозволив його прийняти та рухатися далі», – уточнив Дмитро Кисилевський.

Тепер Кабмін має у шестимісячний термін розробити підзаконні акти, щоб локалізація запрацювала. Серед них порядок визначення місцевої складової за формулою, наведеною у законі.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають