9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 2 Грудня, 2021

В Ужгороді на лінію вийшли нові вітчизняні автобуси

Перші три з десяти придбаних для комунального підприємства “Ужгородський муніципальний транспорт” нові великі автобуси “Електрон” вийшли на лінію.

Новий транспорт придбала міська влада. Обрано саме 20-й маршрут через те що перевізник, який ним опікувався, за словами міського голови Богдана Андріїва, влітку достроково розірвав угоду. Тому проведено новий конкурс, його виграло комунальне підприємство. Незабаром ще сім “Електронів” виїдуть на маршрут № 18.

До речі, із самого початку 1990-х років в Ужгороді відсутній державний або комунальний транспорт. Усі перевезення пасажирів здійснювали приватні перевізники. З вулиць зникли автобуси великої пасажиромісткості і їм на зміну прийшли маршрутки, що могли перевозити лише від 12 до 15 пасажирів. Свого часу їх їздило понад 350, цими маршрутками були забиті всі кінцеві зупинки, а про рівень комфорту взагалі не йшлося, інформує прес-служба міськради.

blank
Ужгород отримав перші вітчизняні автобуси Електрон Фото: Закарпаття онлайн

Упродовж останніх років, особливо за результатами конкурсу, який відбувся у 2016 році, з міських маршрутів поступово витісняються маловмісні маршрутки та замінюються автобусами більшої пасажиромісткості, тому тепер для перевезень пасажирів в Ужгороді використовується менш як 150 автобусів. Водночас, незважаючи на певний прогрес у розвитку міського транспорту у порівнянні з попередніми роками, якість пасажирських перевезень все одно бажає бути кращою. У грудні 2016 року створено КП “Ужгородський муніципальний транспорт”, наступним кроком стало виділення коштів для придбання нових автобусів.

Необхідно зазначити, що створення комунального підприємства розпочато з нуля. Попри те, що у нього відсутні власна територія, матеріально-технічна база, адмінприміщення, вдалося сформувати основу колективу, зокрема інженерно-технічний персонал, водіїв, і розпочати роботу на першому маршруті. Отже, сьогодні сучасним громадським транспортом виконано перші рейси і закладено новий напрям у розвитку нашого міста. Це тільки початок. Переконаний, що з часом нових автобусів у комунальному підприємстві стане ще більше, – наголосив міський голова.

blank
Автобус А18501 «Електрон» для Ужгороду на випробуваннях 1

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають