9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 26 Січня, 2021

В Україні виготовили майже 900 автобусів (фото)

 • У минулому році підприємства України випустили майже 900 пасажирських автобусів — про це свідчить статистика, яку опублікувала Асоціація автовиробників України «Укравтопром», в яку входить більшість виробників автобусів нашої країни.

  Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Пасажирський транспорт.

  Згідно з даними Асоціації автовиробників України «Укравтопром», підприємства, які входять до неї, випустили у 2019 році в цілому 875 автобусів. Крім цього, 11 автобусів випустило і поставило замовникам у 2019 році львівське ТОВ «Електронтранс» (10 автобусів було виготовлено на замовлення комунального транспортного підприємства Ужгорода, а ще 1 – на замовлення порту «Ольвія» в Миколаєві), а ще два автобуси під брендом «Тур» – також львівське ВАТ «Укравтобуспром». Таким чином, у 2019 році було випущено 888 автобусів.

  У 2018 році підприємства, які входять до складу асоціації «Укравтопром» випустили в цілому 831 автобус. Ще 60 автобусів були випущені львівським ТОВ «Електронтранс» (50 автобусів «Електрон» А185 – для Львівського комунального АТП № 1 і ще 10 машин тієї ж моделі — для ужгородського комунального перевізника). Таким чином, виходить, що у 2018 році був в цілому випущений 891 автобус. Таким чином, виробництво автобусів в Україні у 2019 році скоротилося проти 2018 року на 5 автобусів або 0,56%.

  Фото з соц.мереж

  Як і у 2018 році, лідером з виробництва автобусів в Україні у 2019 році стало ПАТ «Черкаський автобус», яке виробляє автобуси під брендом «Отаман» на основі агрегатів «ISUSU». У минулому році підприємство в цілому виготовило 441 автобус — стільки ж, скільки й у 2018 році. «Черкаському автобусу» належить практично половина (49,66%) всього виробництва автобусів в Україні. Підприємство випускає пасажирські міські та приміські автобуси «Отаман» А092Н6 середнього класу, а також шкільні автобуси декількох модифікацій.

  На другому місці з виробництва автобусів — корпорація «Еталон», яка виробляє автобуси на Чернігівському автозаводі. У 2019 завод в Чернігові випустив 202 автобуси й наростили виробництво на 6,93% в порівнянні з 2018 роком, коли було випущено 188 автобусів. Підприємство випускає в основному автобуси середнього класу. Ще у 2018 році Чернігівський автозавод побудував прототип 12-метрового низькопідлогового автобуса «Астра» А122, проте у 2019 році жодного такого автобуса у підприємства не замовили, попри це підприємстві розробили модифікацію автобуса А122 з двигуном, який відповідає екологічному стандарту «Євро-6 ». У 2019 «Еталону» вдалося поставити досить значну партію (16 машин) своїх автобусів «Еталон» А081.28 в Херсон — на відкритому тендері техніку придбало Херсонське управління транспорту. Другий автоскладальний завод корпорації «Еталон» – Бориспільський, у 2019 році автобусів не виробляв. У виробництві автобусів в Україні корпорації «Еталон» належить 22,75% ринку.

  Автобус Рута на шасі IVECO

  На третьому місці за кількістю вироблених автобусів у 2019 році — Часів’ярський автозавод з Донецької області, який випускає автобуси малого класу під брендом «Рута». У минулому році вони випустили 94 автобуси — це на 13 автобусів менше, ніж у 2018 році. Підприємству, таким чином, належить 10,6% всього виробництва автобусів в Україні у 2019 році.

  Четвертий показник по виробництву автобусів в Україні показав Запорізький автозавод — у 2019 році підприємство виготовило в цілому 70 автобусів, забезпечивши приріст виробництва на 55,6%, оскільки у 2018 році було випущено всього 45 автобусів. Запорізький автозавод у 2019 році представив нові моделі приміських автобусів середнього класу: А08 на шасі «AsiaStar» – автобусного підрозділу китайської «Weichai» і А09 на шасі «Mercedes-Benz». Крім того, підприємство модернізувало свій низькопідлоговий міський автобус середнього класу ЗАЗ А10С, а також анонсувало випуск 12-метрового міського автобуса ЗАЗ А18. ЗАЗу за результатами 2019 року належить 7,9% виробництва автобусів в Україні.

  На п’ятому місці у 2019 році виявилася корпорація «Богдан Моторс». У 2019 на ДП «Автоскладальний завод №1» АТ «АК «Богдан Моторс» було випущено всього 68 автобусів, таким чином у «Богдана» всього 7,7% виробництва автобусів в Україні. Однак, у 2018 році показник у компанії був ще гірше — підприємство випустило лише 50 автобусів.

  На шостому місці у 2019 році виявилося львівське ТОВ «Електронтранс», яке входить до складу львівського концерну «Електрон». За весь минулий рік підприємство виготовило і поставило всього 11 автобусів – 10 автобусів на замовлення ужгородського комунального автопідприємства (за схемою фінансового лізингу) і ще один автобус — на замовлення порту «Ольвія» в Миколаєві (дводверна модифікація автобуса А185). Таким чином, «Електронтранс» у 2019 році належить 1,2% ринку виробництва нових автобусів — у 2018 році, коли підприємство виготовило 60 автобусів, у нього було 6,73% виробництва нових автобусів в Україні у 2018 році. ТОВ «Електронтранс» на даний момент виробляє тільки одну модель автобусів великого класу – «Електрон» А185, який є одночасно найдорожчим у своєму класі в Україні.

  Останнє місце з випуску нових автобусів в Україні належить також львівському підприємству — ВАТ «Укравтобуспром», яке створило і продало у 2019 році два автобуси під брендом «Тур». Випуск автобусів створений на цьому підприємстві на базі експериментального цеху науково-дослідного і конструкторського інституту «Укравтобуспром», відомого розробкою багатьох моделей автобусів та тролейбусів.

  Зауважимо, що за весь 2019 рік в Україні вироблено і реалізовано всього 23 вітчизняних автобусів великого класу (довжина 12 метрів). Це 12 автобусів «Богдан» А701.32, які були випущені в лютому 2019 року для КП «Електроавтотранс» з Івано-Франківська, а також 11 автобусів «Електрон» А185. «Еталону» у 2019 році не вдалося продати жодного міського автобуса великого класу «Астра» А122.

  Автобуси великого класу в Україні, як правило, закуповують або міська влада, або комунальні автотранспортні підприємства. При цьому в основному — це автобуси білоруського виробництва Мінського автозаводу. Секрет успіху білорусів досить простий — вони можуть забезпечувати більш низьку ціну на міські автобуси великого класу, ніж українські виробники. Тому білорусам і належить практично весь ринок автобусів великого класу в Україні.

  Наприклад, протягом 2019 року Мінському автозаводу вдалося реалізувати в Україні 204 нових автобуси й мікроавтобуса. Найбільш вдалим для МАЗа став грудень минулого року — тоді було куплено в цілому 55 автобусів і мікроавтобусів МАЗ. Правда, у квітні й серпні МАЗ не продав в Україні жодного автобуса.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  В рамках реалізації проєкту Kyiv City Express запустять комфортабельну електричку до Бучі

  Найближчим часом за напрямком Київ — Коцюбинське — Ірпінь — Буча, в рамках проєкту Kyiv City Express,...

  Завод “Маяк” почав процедуру поставлення на озброєння боєприпасу для ударних дронів

  Спеціалісти ПАТ "Завод "Маяк", що входить до складу ДК "Укроборонпром", спільно з колегами з ГС А2724 "Аеророзвідка" почали процедуру постановки на озброєння...

  Компанія «Талан» розробила нову модель зимових берців

  Нова модель зимових армійських черевиків після попередніх і військових випробувань буде запропонована Збройним Силам України на зміну нинішній зимової моделі.

  На реконструкцію аеропорту в Одесі виділили 703 мільйони гривень

  У 2021 році продовжиться реалізація проєкту з реконструкції аеродромного комплексу в Міжнародному аеропорту «Одеса».Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ШоТам.

  «Аеротехніка» розробила модернізацію зенітно-ракетного комплексу «Куб»

  Науково-виробниче підприємство «Аеротехніка-МЛТ» представила свою модернізацію ЗРК «Куб» («Квадрат») до версії 2K12M1-2Д «Квадрат-2Д».Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

  Морський буксир “Корець” ВМС України переобладнають у патрульний корабель

  Військово-морські сили України перетворять морський буксир «Корець» (A830) проєкту 745 у патрульний корабель.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

  28 зі 137 підприємств «Укроборонпрому» генерують 98% виручки

  28 підприємств Державного концерну «Укроборонпром» зі 137 генерують 98% всієї виручки.Про це в авторському блозі на «Економічній правді» написав нинішній...

  В Бахмутській лікарні навесні відкриють кисневу станцію

  В Бахмутській багатопрофільній лікарні інтенсивного лікування, де лікують десятки хворих на COVID-19, вже навесні готуються відкрити кисневу станцію, на будівництво якої заклад...

  Зараз читають

  Український лоукостер Bees Airline анонсував перші рейси

  Новий український лоукостер Bees Airline запускає чартерні авіарейси з аеропорту «Київ» до Момбаса (Кенія). 

  “Епіцентр” інвестує понад $1,2 млрд у розвиток

  Генеральний директор групи компаній "Епіцентр К" Петро Михайлишин повідомив, що у наступні два роки компанія запланувала вкласти...

  Обсяг торгівлі між Україною та Китаєм зріс на 20% до рекордної позначки

  У 2020-му році Китай вже другий рік поспіль посів перше місце серед торгових партнерів України. Так, за...

  Морський буксир “Корець” ВМС України переобладнають у патрульний корабель

  Військово-морські сили України перетворять морський буксир «Корець» (A830) проєкту 745 у патрульний корабель.Передає Національний...