9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 2 Грудня, 2021

В Україні виготовили електробус-маршрутку з вітчизняним двигуном (фото)

В Луцьку на заводі електротранспорту (ЗЕТ) випустили перший український 8-метровий електробус ЗЕТ 8-120, який вже вирушив в тестову експлуатацію.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на AUTO-Consulting.

ЗЕТ 8-120 – це вже промисловий зразок експериментального електробуса зразка 2014 року. За основу був узятий кузов маршрутного автобуса Богдан А092, який на заводі електротранспорту пройшов повний капремонт і оснащений електродвигуном і комплектом акумуляторних батарей. Електробус в ході тестового пробігу в 100 км витратив 55 кВт * год електроенергії, а місткість його батарей була розряджена на 50%. Таким чином, ЗЕТ 8-120 володіє запасом ходу майже у 200 км і набагато економічніший своїх дизельних аналогів.

Нагадаємо, що експериментальний луцький електробус був оснащений двома електродвигунами сумарною потужністю 120 кВт, які працюють від акумуляторів розрахованих на 3000 циклів зарядки/розрядки. Повний цикл зарядки акумуляторних батарей займає 8 годин, але існує можливість зарядити АКБ в інтенсивному режимі за 4 години.

Ідея і реалізація українського електробуса — повністю українська. Машина комплектується двигуном українського виробництва АІР132М8Х2, електропроводкою, реле і т.п., а ось АКБ доводиться закуповувати в Китаї.

Ще у 2016 році автори проєкту шукали інвесторів для запуску в серійне виробництво подібних електробусів, а також проєкту по переобладнанню дизельних “маршруток” в електричні. І тільки у 2019-у справа зрушила в практичну площину.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають