9.5 C
Alba Iulia
Субота, 27 Листопада, 2021

В Україні вперше хочуть придбати пасажирські вагони за бюджетні кошти

Міністерство фінансів України вперше у своїй історії вивчає можливість бюджетного фінансування придбання нових пасажирських вагонів і розвитку пасажирської залізничної інфраструктури.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

Заступник міністра фінансів Олександр Кава відзначає, що раніше “Укрзалізниця” не отримувала державні інвестиції, а створення і розвиток мережі швидкісних електропоїздів здійснювалося переважно за допомогою кредитів, виплати за якими УЗ продовжує і зараз. Саме тому на рівні Мінфіну вперше в історії країни опрацьовується можливість бюджетного фінансування придбання нових пасажирських вагонів і розвитку пасажирської залізничної інфраструктури.

Плануємо передбачити бюджетне фінансування на закупівлю пасажирських вагонів і розробку проєктів нових швидкісних коридорів, – сказав Олександр Кава.

У червні цього року була затверджена Програма дій уряду, яка передбачає оновлення парку “Укрзалізниці” 205 електровозами, 40 тепловозами, 500 пасажирськими вагонами і 10 швидкісними електропоїздами. Разом з тим терміни, а також джерела фінансування придбання рухомого складу в документі не було вказано.

Також за словами чиновника, в контексті розвитку швидкісних залізничних коридорів в систему швидкісного руху планують залучити Черкаси. Нагадаємо, що раніше новопризначений голова Черкаської облдержадміністрації Сергій Сергійчук заявляв про необхідність запуску експреса Київ-Черкаси.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають