9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 26 Жовтня, 2021

В Україні восени запустять перший електробус

 • В Одесі влада планує восени запустити перший в Україні електробус в якості громадського транспорту.

  Як передає кореспондент УНІАН, про це сьогодні на прес-конференції повідомив директор департаменту транспорту, зв’язку та організації дорожнього руху Одеської міськради Олександр Ілько.

  Він пояснив, що ні в одному місті України поки немає маршруту громадського транспорту, на якому працював би електробус.

  Ні в одному місті України реально існуючого маршруту електробуса зараз немає, тому ми називаємо його експериментальним. Ми виходимо з того, що наявна інфраструктура міста дозволяє запустити такий маршрут максимально швидко і ефективно “, – заявив Ілько.

  За його даними, на виготовлення одного електробуса потрібно близько 7 місяців, ще 2 місяці необхідно на організацію міжнародного тендеру. Також потрібен час на розміщення замовлення та ін.

  Тому, думаю, до кінця літа – на початку осені буде в Одесі електробус”, – підкреслив Ілько, додавши, що зараз фахівцями підготовлено відповідне технічне завдання.

  Також директор департаменту зазначив, що функціонування на вулицях мегаполісу електробуса – європейська практика, так як зазначений транспорт не забруднює навколишнє середовище.

  Крім того, він економічно вигідний – не вимагає, зокрема, витрат на паливо. Саме електробуси, за його словами, можуть в перспективі стати альтернативою маршрутним таксі.

  Директор КП “Одесміськелектротранс” Дмитро манірно додав, що використання електробусів дозволить значно заощадити кошти міськбюджету.

  Даний спецавтобус обійдеться бюджету міста приблизно в 12 млн грн, в той час як тягова підстанція, яку раніше планували будувати в Суворовському районі міста – в 1 млн євро.

  Плюс необхідність прокладки під підстанцію спеціальних комунікацій, в тому числі, під землею.

  Якщо говоримо про електробуси, то будувати підстанцію не потрібно, – сказав керівник підприємства.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  ЄС надав Україні 600 мільйонів євро фінансової допомоги

  Єврокомісія 25 жовтня перерахувала Україні 600 мільйонів євро макрофінансової допомоги внаслідок пандемії. Передає Національний Промисловий...

  Перша іноземна компанія отримала атестацію “Укрзалізниці” на ремонт тепловозів

  Даугавпілський локомотиворемонтний завод (Латвія) отримав дозвільні документи "Укрзалізниці" на ремонти тепловозів, ставши таким чином першим з іноземних підприємств, що пройшли подібну атестацію.

  До України прибула третя за жовтень партія озброєння з США

  До України прибула третя заключна партія додаткової міжнародної безпекової допомоги з США. Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

  “Ніжинський консервний завод” модернізує виробництво

  “Ніжинський консервний завод” на Чернігівщині модернізує обладнання, зменшивши людський фактор у процесі виробництва. Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Landlord.

  У миколаївському порту відремонтують під’їзні залізничні шляхи

  Міністерство інфраструктури України опублікувало фінплан Миколаївського порту на 2022 рік. Згідно з планом, МІУ виділить на ремонт залізничних колій 9,6 млн грн.

  На фоні скорочення імпорту металопродукції збільшилась місткість ринку сталі в Україні

  В січні-вересні 2021 року українськими металургійними підприємствами вироблено 14,49 мільйона тонн металопрокату, що на 5,6% більше, ніж в аналогічному періоді минулого року.

  Харківський завод отримав нове життя після приватизації та почав виробництво зарядок для електрокарів

  Після приватизації на занедбаному заводі "Система" почали виготовляти зарядні станції для електрокарів. Компанія продає високотехнологічний продукт по всьому світу та щороку платить...

  «Мотор Січ» отримала замовлення на 25 гелікоптерів Мі-2МСБ – Богуслаєв

  Президент заводу «Мотор Січ» В’ячеслав Богуслаєв повідомив про замовлення на 25 вертольотів Мі-2МСБ. Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

  Зараз читають

  НВО “Практика” представило модернізовану версію БМП з бойовим модулем “Спис” (фото)

  В рамках робочого візиту Секретаря Ради національної безпеки і оборони України до ПрАТ "Науково-виробниче об’єднання "Практика", яка...

  “Інтерпайп” сплатив понад два мільярди гривень податків і зборів з початку року

  Українська промислова компанія "Інтерпайп" в січні-вересні 2021 року перерахувала 2,22 мільярда гривень податків і зборів, що на...

  ВМС України замовляють нове спеціальне водолазне спорядження

  Військово-морські сили ЗС України виклали тендер на закупівлю спеціального водолазного спорядження. Передає Національний Промисловий Портал з...

  На завершальний етап вийшло об’єднання Турбоатома та Електроважмашу

  Про це розповів виконувач обов'язків голови Харківської обласної адміністрації Олександр Скакун після наради у прем'єр-міністра, присвяченої новому...