9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 3 Жовтня, 2023

В Україні восени запустять перший електробус

blankВ Одесі влада планує восени запустити перший в Україні електробус в якості громадського транспорту.

Як передає кореспондент УНІАН, про це сьогодні на прес-конференції повідомив директор департаменту транспорту, зв’язку та організації дорожнього руху Одеської міськради Олександр Ілько.

Він пояснив, що ні в одному місті України поки немає маршруту громадського транспорту, на якому працював би електробус.

Ні в одному місті України реально існуючого маршруту електробуса зараз немає, тому ми називаємо його експериментальним. Ми виходимо з того, що наявна інфраструктура міста дозволяє запустити такий маршрут максимально швидко і ефективно “, – заявив Ілько.

За його даними, на виготовлення одного електробуса потрібно близько 7 місяців, ще 2 місяці необхідно на організацію міжнародного тендеру. Також потрібен час на розміщення замовлення та ін.

Тому, думаю, до кінця літа – на початку осені буде в Одесі електробус”, – підкреслив Ілько, додавши, що зараз фахівцями підготовлено відповідне технічне завдання.

Також директор департаменту зазначив, що функціонування на вулицях мегаполісу електробуса – європейська практика, так як зазначений транспорт не забруднює навколишнє середовище.

Крім того, він економічно вигідний – не вимагає, зокрема, витрат на паливо. Саме електробуси, за його словами, можуть в перспективі стати альтернативою маршрутним таксі.

Директор КП “Одесміськелектротранс” Дмитро манірно додав, що використання електробусів дозволить значно заощадити кошти міськбюджету.

Даний спецавтобус обійдеться бюджету міста приблизно в 12 млн грн, в той час як тягова підстанція, яку раніше планували будувати в Суворовському районі міста – в 1 млн євро.

Плюс необхідність прокладки під підстанцію спеціальних комунікацій, в тому числі, під землею.

Якщо говоримо про електробуси, то будувати підстанцію не потрібно, – сказав керівник підприємства.

Останні новини:

Зараз читають