9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 3 Жовтня, 2022

В Україні в червні прибуде на тестування китайський електровоз

У Мінінфраструктури повідомили, що з китайськими партнерами обговорюється створення спільного підприємства на базі одного із заводів Укрзалізниці

blank
Односекційний вантажний електровоз змінного струму БКГ-2. Фото: belta.by

В Україні в червні прибуде на тестування китайський електровоз. Про це порталу ЦТС повідомив заступник міністра інфраструктури Віктор Довгань.

За його словами, в рамках оновлення рухомого складу Укрзалізниці з китайськими партнерами обговорюється створення спільного підприємства на базі одного із заводів УЗ, і мова йде тільки про електровозною тязі, хоча раніше розглядалося співпрацю і по тепловозів.

Це саме електровози. Зараз УЗ розробляє інвестиційний план з General Electric по тепловозів. Тому з Китаєм – це модернізація електровозів. Вони бачили це як залучення кредитних ресурсів, щоб УЗ кредитувалася в Ексімбанку Китаю для закупівлі локомотивів. Ми бачимо це як створення СП з локалізацією від 10 до 60% в Україні на заводах ПАТ УЗ. Для цього їх експертна група відвідає Київ (ми домовлялися про червень), коли з Білорусі прийде тестовий локомотив. вони вже бачили майже всі заводи Укрзалізниці. Тепер вони відпрацюють конкретний інве тпроект, – розповів Довгань.

Заступник міністра підкреслив, що від китайської сторони “є велика ініціатива і зацікавленість”. У Китаї вже побував глава УЗ Войцех Балчун з командою, тепер заплановані зустрічі з Мінінфраструктури та УЗ. “Думаю, з цього щось вийде – є бачення проекту, тепер його необхідно вкласти в інвестиційну пропозицію і реалізувати”, – зазначив Довгань.

У грудні 2016 року Білоруська залізниця підписала з Датунскім електровозобудівним заводом (Китай) контракт на закупівлю 18 односекційних вантажних електровозів БКГ2 потужністю 7200 кВт. До цього в Білорусі чотири роки експлуатувалися 12 двосекційних електровозів бкг1 потужністю 9600 кВт.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають