9.5 C
Alba Iulia
Середа, 22 Березня, 2023

В Україні створили перший безпілотний ЗАЗ Lanos

blank
Фотографію взято з сайту vikna.if.ua

Робомобілі стали відчутним минулорічним трендом у світовому автопромі. Чого вартий тільки ажіотаж з безпілотником Google, який зараз досить впевнено відчувається на американських дорогах. Втім, і вітчизняні розробники можуть похвалитися успішними напрацюваннями у цій сфері

Восени минулого року українські інженери розробили безпілотну систему для автомобілів, і оснастили нею ZAZ Lanos – повідомляють ВІКНА. Поки що це прототип, але вже найближчим часом творці обіцяють представити повністю готовий зразок. Нова технологія називається Pilotdrive, її авторами є фахівці запорізької компанії “Інфоком ЛТД”.

Особливістю системи є те, що її можна встановити на будь-який автомобіль, навіть вантажівку. Комплектуючі для вітчизняного безпілотника були закуплені за кордоном, оскільки в Україні немає відповідних апаратних рішень.

Pilotdrive включає в себе такі пристрої, як камери, датчики, радари і тепловізор. Вони допомагають орієнтуватися машині на дорозі. Система розпізнає розмітку дороги, її ширину, може орієнтуватися у позашляхових умовах. Датчики безпілотника мають круговий огляд, завдяки чому у нього немає сліпих зон. Крім цього, безпілотник бачить дорожні знаки, пішоходів і навіть тварин, які вибігають на проїжджу частину. Реакція електронних систем машини на перешкоди миттєва, відзначають творці.

blankДо розробки Pilotdrive запорізьких спеців підштовхнув збройний конфлікт на Донбасі. Машини, обладнані цією системою будуть доставляти на передову боєприпаси, паливо, медикаменти, продовольство, а також евакуювати поранених.

Pilotdrive володіє пам’яттю збереження своєї життєдіяльності. Так, він виводить на монітор, розташований в салоні, повні дані про місцезнаходження, напрямок руху, пройдений шлях, швидкість на будь-якому етапі руху, реальну витрату палива і працездатності всіх систем управління. Крім того, як наголошують інженери, їх автопілот можна використовувати, наприклад, при роботі в кар’єрах і збиранні врожаю.

Крім Lanos, автопілот встановлюють і на інших машинах. Ними вже укомплектовується український КрАЗ Спартан, його у жовтні привезли на столичну виставку “Зброя та безпека 2016”, щоб продемонструвати можливості вітчизняних безпілотних технологій.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають