9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 28 Листопада, 2021

В Україні налагодили виробництво авіаційних паливозаправників

Київське приватне підприємство “Спец-Ком-Сервіс” розпочало випуск авіаційних паливозаправників. Два паливозаправника вже були передані замовнику і задіяні на заправці гелікоптерів Airbus H125 в декількох частинах Державної прикордонної служби України.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Defence Express.

Спеціальний авіаційний паливозаправник розроблено фахівцями ПП “Спец-Ком-Сервіс” з урахуванням всіх особливостей обслуговування літаків. Паливозаправник побудовано на базі шасі автомобіля МАЗ з колісною формулою 4х4. Місткість цистерни становить 5 000 л. За твердженнями розробників, конструкція цистерни та всі її допоміжні елементи виготовлені з урахуванням відповідності вимогам нормативної документації і комплектації подібних виробів.

Цистерна заправника розділена на три секції, корпус являє собою складну конструкцію, внутрішня частина якої виготовлена з нержавіючої сталі марки AISI 304. Передня та задня стінки цистерни виготовлені зі сталі тієї ж марки, але більшої товщини. Для ефективного та безпечного обслуговування ємності передбачені горловини з кришками, трап та складні поручні. У цистерні встановлені датчики рівня палива, дихальні клапани для скидання надлишкового тиску. Позаду цистерни змонтований технологічний відсік з встановленим в ньому необхідним технологічним обладнанням. У новому авіаційному паливозаправнику встановлене обладнання німецького виробництва для заправки та фільтрації палива.

Приватне підприємство “Спец-Ком-Сервіс” вже випускає спеціальні автомобілі та іншу спеціальну техніку для потреб широкого кола споживачів, серед яких МВС України, Національна гвардія України, Державна прикордонна служба України та ряд інших. Нагадаємо, що наразі на озброєнні української військової авіації основним авіазаправником середньої ємності є ТЗА-7,5, що виготовлявся за часів СРСР на підприємстві Тихорецький завод хімічного машинобудування та має місткість авіаційного палива у 7,5 м³. В Україні вже були напрацювання щодо заміни цих зразків, зокрема один з них – аеродромний паливозаправник АПЗ-10-6322, на шасі автомобіля КрАЗ-6322, розробки підприємства “Азовмаш”.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають